Intymnie Suchość pochwy

Globulki dopochwowe HydroVag® – komfort dla kobiet

suchość pochwy

Menopauza czeka każdą kobietę i wiąże się z pewnym zmianami w kobiecym ciele. Są one różnorodne, mogą powodować dyskomfort oraz problemy w sferze emocjonalnej, jak i seksualnej. Obecnie, aż 8 milionów kobiet boryka się z problemami związanymi z menopauzą, jednak nowoczesne globulki dopochwowe mogą złagodzić niektóre towarzyszące jej objawy.

Dolegliwości kobiet  w okresie menopauzy

 

W książkach i artykułach naukowych można znaleźć wiele informacji nt. objawów towarzyszących menopauzie, jednak ich występowanie jest związane z indywidualnymi predyspozycjami kobiety. Mogą pojawić się wszystkie symptomy, jak również tylko niektóre z nich. Jednak warto wiedzieć, że z kobiecym przekwitaniem i stopniowym zmniejszaniem się produkcji żeńskich hormonów płciowych, głównie estrogenów, wiążą się:

  • świąd, podrażnienie, pieczenie pochwy oraz sromu (18% badanych kobiet),
  • suchość pochwy (27-55% badanych kobiet),
  • odczuwanie bólu podczas stosunku, tzw. dyspareunia, powodująca lęk przed zbliżeniem oraz pogorszenie jakości życia seksualnego (40-80% badanych kobiet),
  • większa podatność pochwy i jej nabłonka na urazy, zmiany pH i tym samym na infekcje intymne.

leczenie suchości pochwy

Jednocześnie na podkreślenie zasługuje  fakt, że suchość pochwy nie dotyczy tylko kobiet w okresie przekwitania. Może towarzyszyć również paniom po terapii onkologicznej, po porodzie, w czasie długotrwałego karmienia dziecka piersią oraz podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Suchość i wrażliwość pochwy pojawia się także po operacjach ginekologicznych. Tym samym nie dotyczy tylko kobiet powyżej 45 roku życia, lecz również młodszych.

Poza zmianami fizycznymi oraz niektórymi chorobami do uszkodzenia nabłonka pochwy może dojść również z powodu nadużywania irygacji, złej higieny intymnej i nieodpowiedniej bielizny, zarówno u kobiet starszych, jak i młodszych.

Metody leczenia suchości pochwy

Dyskomfort  związany z suchością pochwy wpływa negatywnie na życie seksualne, w związku z tym wymaga odpowiedniego leczenia.  Jednym ze sposobów zalecanych przez ginekologów jest miejscowe stosowanie estrogenów, których brak jest odpowiedzialny za wyżej wymienione objawy. Jednak to rozwiązanie nie u wszystkich pań przynosi pożądane rezultaty. U kobiet, u których stwierdzono przeciwwskazania do leczenia miejscowego z wykorzystaniem estrogenów, lub gdy taka forma leczenia nie daje oczekiwanych skutków, zaleca się miejscowe stosowanie preparatów zawierających substancje o działaniu regeneracyjnym i nawilżającym. W czasopismach naukowych pojawia się coraz więcej badań potwierdzających skuteczność działania globulek dopochwowych, w skład których wchodzi kwas hialuronowy i jego sole, czyli substancje o silnym działaniu nawilżającym i regeneracyjnym. Kobiety stosujące tego typu preparaty podkreślają, że dodatek kwasu nie tylko zmniejszył dyskomfort, lecz także wzmocnił nabłonek oraz przyśpieszył gojenie się drobnych ranek. Poprawił tym samym jakość życia seksualnego, z którego wyeliminowano ból.

Udokumentowana skuteczność działania globulek HydroVag®

Produktem o skuteczności potwierdzonej badaniami z udziałem Polek, który może być stosowany u kobiet dotkniętych suchością pochwy zamiast miejscowej kuracji z wykorzystaniem estrogenów, są globulki dopochwowe HydroVag®. Zawierają one substancje naturalnie występujące w organizmie człowieka takie jak kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Skuteczność działania globulek dopochwowych HydroVag® potwierdzają wyniki badań, które zostały przeprowadzone w okresie od 01.09.2014 r. do 30.03.2015 r. przez 169 ginekologów na terenie całej Polski. Podczas dwóch kolejnych wizyt ambulatoryjnych przebadano 3660 kobiet.  Globulki dopochwowe HydroVag® przyniosły znaczącą poprawę u większości kobiet – 85,5% uczestniczek badania oceniło tolerancję produktu jako dobrą lub bardzo dobrą. Ponadto 96,1% pacjentek było zadowolonych z efektów stosowania globulek HydroVag®, a 94,3% zadeklarowało stosowanie preparatu w przyszłości. Jednocześnie 97,5% ginekologów biorących udział w badaniu wyraziło chęć stosowania globulek HydroVag® w przyszłości  u pacjentek dotkniętych podobnymi problemami.  Poprawy ogólnej jakości życia doświadczyło 93,2% badanych kobiet, a jakości życia seksualnego 65,7%.

Efekty stosowania globulek HydroVag®

HydroVag® ma liczne zalety potwierdzone nie tylko badaniami, ale przede wszystkim opiniami pacjentek, które go stosowały. Do najważniejszych, pozytywnych skutków kuracji należy zaliczyć:

  • zmniejszenie suchości pochwy (63,1% badanych),
  • zmniejszenie podrażnienia oraz dyskomfortu pochwy i sromu (31% badanych),
  • powrót do satysfakcjonującego i bezbolesnego współżycia płciowego (33,9%),

Ponadto całkowite ustąpienie objawów u pacjentek zgłosiło 61,7% ginekologów, a 34,1% lekarzy odnotowało istotną redukcję nasilenia objawów. Uczestniczki badania stosowały 1 globulkę HydroVag® na noc przez siedem dni, zatem kuracja stosunkowo szybko przynosi oczekiwane rezultaty.

Dzięki regularnemu stosowaniu globulek HydroVag® uporanie się z suchością pochwy oraz innymi dolegliwościami intymnymi jest znacznie prostsze. Ponadto kuracja  z użyciem preparatu pozwala powrócić do pełnej aktywności seksualnej i czerpać satysfakcję z tej sfery życia.

Więcej informacji nt. globulek dopochwowych HydroVag® znajdziesz na stronie internetowej www.hydrovag.pl

 

Dodaj komentarz