Fryzura mokra włoszka
Andrey Zvyagintsev z Unsplash

Branża fryzjerska również ma swoje sezonowe hot trendy. Moda na uczesania regularnie się zmienia, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku koloryzacji. W latach 80. i 90. bardzo trendy była fryzura mokra włoszka. Później stała się passe. Dziś ponownie powraca do łask. Co o niej wiemy?

Spis treści:

  1. Fryzura mokra włoszka – kwintesencja luzu i nonszalancji
  2. Mokra włoszka szczyt popularności miała w latach 90.!
  3. Do jakich włosów pasuje mokra włoszka?
  4. Jak uzyskać mokrą włoszkę?
  5. Stylizacje z mokrą włoszką
  6. Jaki makijaż do mokrej włoszki?

Fryzura mokra włoszka – kwintesencja luzu i nonszalancji

Fryzura mokra włoszka wygląda bardzo efektownie, choć można uznać, że powstała samoistnie. Jest w niej sporo luzu i nonszalancji. Warto jednak podkreślić, iż jest to zamierzony nieład na głowie. On nie powstał, ot tak. Włosy wyglądają jak spod prysznica. Nie są jednak mokre, lecz lekko wilgotne.

Mokra włoszka szczyt popularności miała w latach 90.!

W latach 80. i 90. mokra włoszka cieszyła się dużą popularnością. Na tę fryzurę decydowały się nie tylko nasze mamy, ale też aktorki z pierwszych stron gazet oraz popularne piosenkarki. Każda chciała wyglądać na luzie, a zarazem niezwykle seksownie. W każdym kiosku osiedlowym można było kupić żel do włosów, dzięki któremu uzyskiwało się efekt mokrej włoszki. Później ta fryzura stała się passe. Dziś powraca do łask.

Do jakich włosów pasuje mokra włoszka?

Co ciekawe, fryzura mokra włoszka nadaje się do każdego rodzaju włosów. Pięknie wygląda na prostych, falowanych i kręconych. Ponadto można ją nosić w przypadku krótkiej fryzury, ale również półdługich i długich włosów. Możliwości jest naprawdę sporo. Mokra włoszka pasuje brunetkom, szatynkom, blondynkom i rudowłosym.

Jak uzyskać mokrą włoszkę?

Niestety fryzura mokra włoszka nie robi się sama. Musimy włożyć w nią odrobinę wysiłku. Gdy mamy mokre włosy nakładamy specjalny preparat do stylizacji, może to być specjalny żel do włosów, po czym mierzwimy włosy za pomocą palców i suszymy je suszarką.  W celu zapewnienia trwałego efektu, na koniec można je spryskać niewielką ilością lakieru do włosów.

Stylizacje z mokrą włoszką

Mokra włoszka pasuje do lnianej koszuli i szortów. Jest to również stylizacja nadająca się na wesele. Jak widać, ta fryzura pasuje nam zarówno na większe wyjścia, jak i w sytuacjach nieformalnych. Warto jednak podkreślić, iż jeśli chcemy uzyskać mniej zobowiązujący efekt i prezentować się bardziej swobodnie, najlepiej jest  założyć lnianą, luźną koszulę, która jest lekko rozpięta. Do niej świetnie pasują bermudy czy jeansy. W takiej stylizacji możemy wyjść na obiad z przyjaciółką, na spacer brzegiem morza czy do pracy. Jeśli jednak wybieramy się na wesele, to mokra włoszka pasuje także do efektownej sukienki sleeping dress, czyli wykonanej z satyny, która do złudzenia przypomina koszulę nocną.

Jaki makijaż do mokrej włoszki?

Czy wiesz, że mokra włoszka dobrze komponuje się z makijażem no make up. Wówczas wzmacniamy efekt luzu i swobodnego looku. Możemy jednak pomalować usta na czerwono i wykonać kreskę eyelinerem. Wtedy będziemy prezentować się bardziej zmysłowo i kobieco. Mokra włoszka czasem pojawia się u prezenterek telewizyjnych. To znak, że ta fryzura ma niezwykle uniwersalny charakter. Każda  z nas może sobie na nią pozwolić. To także świetne rozwiązanie, gdy właśnie zostałyśmy zaproszone na imprezę i nie mamy czasu na efektowne upięcie. Mokra włoszka dzięki wykorzystaniu preparatów do stylizacji też szybko się nie psuje. To fryzura, która przetrwa zabawę do białego rana.