folkowe-akcenty-w-salonie

Motywy związane z folklorem ludowym coraz częściej pojawiają się nie tylko w modzie, ale też w naszym otoczeniu. Projektanci zaskakują nas pięknymi, tradycyjnymi wzorami łącząc je z nowoczesnością.

Folkowe akcenty w salonie

Marzy Ci się salon w stylu folk? Nic prostszego. Wcale nie musisz wydawać całych oszczędności na ekipę remontową oraz projektanta. Nadać pomieszczeniu zupełni inny charakter możesz sama. W dodatku stosunkowo niskim kosztem!
Warto pomyśleć o zasłonach. To od nich zależy ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają więc wpływ na to czy pokój wydaje się przestronny. Warto wybierać spośród niezbyt ciężkich, kolorowych tkanin, które imitować będą len.
Dobrym pomysłem będzie również zmiana stolika kawowego. Duży, ciężki stół zajmujący przestrzeń wymień na zestaw kilku mniejszych, chowanych pod sobą stoliczków. Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku pojawienia się większej liczby gości. Wysuwamy wtedy pozostałe stoliczki, dzięki czemu każdy z gości znajdzie miejsce na odstawienie filiżanki aromatycznej kawy.
Wspominając o tym cudownym trunku powinnyśmy również zwrócić uwagę na zastawę. To, czy wybierzemy drobne filiżaneczki z podstawkami czy też masywne kubki, jest nieistotne. Ważne, aby pasowały one do charakteru wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się postawienie na klasykę, czyli uniwersalny duet czerni i bieli.

Informacja prasowa