dowiedz-sie-jak-dziala-hydrovag-odpowiedzi-eksperta

W jaki sposób HydroVag® przyspiesza proces gojenia tkanek po porodzie? Czy kurację z wykorzystaniem globulek należy przerwać na czas menstruacji? Na te i inne pytania odpowiada ekspert HydroVag®.

W jaki sposób można ułatwić sobie aplikację globulek HydroVag?

Aplikację produktu HydroVag można ułatwić sobie poprzez zwilżenie globulki czystą wodą.

Czy HydroVag przyspiesza proces gojenia tkanek po porodzie?

HydroVag zawiera wysoką dawkę soli kwasu hialuronowego. Jednym z jej głównych zastosowań jest wspomaganie procesu gojenia się ran, czyli zastępowanie tkanek zniszczonych nowymi komórkami. Kwas hialuronowy odgrywa istotną rolę w każdym etapie procesu gojenia, z tego względu wydaje się doskonałym rozwiązaniem wspomagającym proces gojenia również w przypadku uszkodzeń po porodzie.

Czy rany w obrębie pochwy stanowią przeciwwskazanie do stosowania globulek HydroVag?

To zależy, jakie rany mamy na myśli. Jeśli rana jest otwarta i krwawi – nie powinno się stosować żadnych produktów dopochwowych tego typu. W takich sytuacjach niezbędna jest konsultacja lekarska. Jeśli jednak mamy na myśli: mikrouszkodzenia, otarcia, stan po wymrażaniu/wypalaniu nadżerek lub rana jest już na etapie bliznowacenia – stosowanie HydroVag jest wręcz wskazane. Produkt będzie przyspieszał proces gojenia ran, wspomagał proces bliznowacenia oraz zabezpieczał przed rozwojem infekcji.

Mam nieregularne miesiączki, więc trudno mi zaplanować kurację w taki sposób, aby aplikacja globulek nie zbiegała się w czasie z krwawieniem. Czy jeśli w trakcie kuracji podtrzymującej pojawi się menstruacja, mogę ją przerwać i kontynuować po ustąpieniu krwawienia?

Oczywiście może Pani przerwać kurację, a wręcz kuracja powinna być przerwana, gdyż globulek HydroVag nie należy podawać podczas menstruacji. Następnie może Pani wrócić do kuracji po zakończeniu miesiączkowania.

Artykuł sponsorowany