Libido

Co zabija namiętność w związku?

co-zabija-namietnosc-w-zwiazku

Wiele osób bardzo prostymi czynnościami lub pewnymi zaniedbaniami potrafi zabić wszelką namiętność. Niewiele potrzeba do tego, aby chemia nagle uleciała, a romantyczne chwile były tylko wspomnieniem.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni popełniają błędy, które wpływają niekorzystnie na relacje łóżkowe.

Spadek temperatury w związku może mieć różne przyczyny. Gdy nasze uczucia do drugiej osoby maleją, coraz rzadziej dochodzi do bliskich spotkań czy czułych gestów. Sytuacja ta działa też odwrotnie. Brak dotyku ukochanej osoby może skutecznie rozproszyć uczucia do niej. Zmniejsza się zadowolenie i satysfakcja z seksu, o przyjemności nawet nie wspominając. Wraz ze spadkiem bliskości oddalamy się od siebie, zapominając o uczuciach i emocjach które nas łączyły.

Rutyna również może byc przyczyną obniżenia poziomu namiętności. Osoby zajęte pracą i domem często zapominają o wspólnych chwilach . Gdy do wszystkiego dochodzą dzieci, własne potrzeby i pragnienia odkłada się na dalszy plan. A łóżko staje się głównie miejscem odpoczynku.

Co zabija namiętność w związku? Odmienne nawyki

Duży wpływ na relacje między partnerami mogą mieć ich nawyki. Codzienne paradowanie w wyciągniętym, nijakim dresie skutecznie zniechęca do namiętnych chwil. Ogólne zaniedbanie siebie i otoczenia nie sprawi, że każdy będzie nas pożądał. Takie zachowanie spowoduje, ze przestaniemy się podobać drugiej osobie. Nadmierne kilogramy czy inne mankamenty wyglądu często powodują kompleksy. Zakompleksione osoby mogą wstydzić się swojego ciała, mieć problemy z rozebraniem co również przyczynia się do sypialnianej oziębłości.

Rozczarowanie także spowoduje utratę pożądania. Kiedy nasze wyobrażenie drugiej osoby znacząco odbiega od rzeczywistości, trudno o namiętność i cudowne intymne przeżycia.
Życie według zasad kulturowych i religijnych może warunkować współżycie. Brak eksperymentów nie rozbudzi nowej namiętności. Zniechęcony zaś męźczyzna stopniowo straci ochotę na kontakty seksualne.

W temacie namiętności panowie także popełniają wiele błędów. Traktując kobietę przedmiotowo czy licząc na sceny jak z filmów pornograficznych nie wzmocnią intymnej więzi łączącej związek.Chemia zacznie spadać także z braku komplementów. Mała niespodzianka w postaci seksownej bielizny czy romantyczna kolacje w świetle świec z pewnością podkręci atmosferę i sprawi, że namiętność szybko powróci do życia. .

Każde uczucie należy pielęgnować. Dbając o siebie i związek pamiętajmy o drobnych gestach, i częstym okazywaniu sobie uczuć. Pracujmy nad związkami a namiętność nigdy nie zniknie z naszego życia.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

sirena46

8 lat temu

Zgadzam się z treścią artykułu. Poza tym szczera spokojna rozmowa, drobne przyjemności na co dzień, a nie od święta.
Najgorsza jest rutyna i przeświadczenie, że po ślubie nie potrzeba już zabiegać o druga osobę bo ma się już żonę, męża na własność i do końca życia, a to jest wielki błąd 🙁

filodendron

8 lat temu

Miłość zabijaja codzienne kontakty, szara rzecywistość i Zbyt częsty sex. potrzebna jest tajemniczość i romantyka. Szynka jedzona codziennie tez sie znudzi.

drobina

8 lat temu

Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że o miłość trzeba dbać i pielęgnować ją jak ogródek 😉

„Miłość nie jest skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem.”
/ Antoine de Saint-Exupéry /

Mindi

8 lat temu

Wszystko to prawda, całe życie trzeba dbać o siebie i o związek. Wydaje mi się, że ważnym elementem pielęgnującym uczucia jest szczera rozmowa, zrozumienie i staranie się o partnera przez całe życie 🙂

pati25

8 lat temu

Na brak namiętności ma wpływ wiele rzeczy.Dlatego dbajmy o nasz związek i unikajmy tego co prowadzi do braku namiętności.Bardzo trafne tu jest podsumowanie tego artykułu „Każde uczucie należy pielęgnować. Dbając o siebie i związek pamiętajmy o drobnych gestach, i częstym okazywaniu sobie uczuć. Pracujmy nad związkami a namiętność nigdy nie zniknie z naszego życia.” :-X

Aneczka2015

8 lat temu

To prawda, że rutyna, codzienność i brak czasu zabija namiętność w związku, dlatego warto od czasu do czasu zrobić coś innego, niecodziennego; szalonego 🙂

Zostaw komentarz