Kultura Styl życia

Dawne tajemnice – Krystyna Mirek

Dawne tajemnice – Krystyna Mirek

Dawne tajemnice to drugi tom serii Blizny przeszłości, w którym Krystyna Mirek ukazuje najmroczniejsze zakątki ludzkiej duszy. Thriller psychologiczny to dla autorki nowe wyzwanie literackie, dotychczas bowiem stawiała na pełne ciepła powieści obyczajowe. Dlaczego warto sięgnąć po jej najnowszą książkę pt. Dawne tajemnice?

Poszukiwania zabójcy ojca. Majka może liczyć na pomoc komendanta

Majka, która powróciła w rodzinne strony, aby rozwikłać zagadkę dotyczącą śmierci ojca, wciąż próbuje dociec prawdy. Tym razem jednak nie jest pozostawiona sama sobie, może liczyć na pomoc innych. Komendant Mirski, dawny przyjaciel jej zamordowanego ojca, postanawia zaryzykować wszystko, co ma najcenniejszego. Ryszard zdaje sobie bowiem sprawę, że jeśli wyjdzie na jaw, iż stara się odnaleźć mordercę Sokołowskiego, straci pracę w trybie dyscyplinarnym. Będzie też mógł zapomnieć o wcześniejszej emeryturze. Tymczasem regularne wpływy na konto bankowe są dla niego niezwykle ważne. Jego żona nie pracuje, od lat zajmuje się niepełnosprawnym synem.

Wsparcie kolegi z pracy oraz byłego dziennikarza śledczego

Mirski nie jest jedyną osobą, z której pomocy postanawia skorzystać Majka. Sokołowska może liczyć także na wsparcie Michała, swojego kolegi z komendy. Mężczyzna wprawdzie wolał pracować jako lekarz, ale nie dostał się na upragnioną medycynę i skończył jako policjant. Wszystko wskazuje na to, że morderstwo Sokołowskiego to pierwsza sprawa, w którą szczerze się zaangażował. Niewątpliwie duży wpływ na jego postawę wywarł fakt, iż ma słabość do Majki. Nie podoba mu się, że młoda policjantka do współpracy zaprosiła także dziennikarza śledczego, Rząskiego. Mężczyzna ma bardzo złą opinię. W końcu trafił za kratki za gwałt na kobiecie, z którą miał romans. W wyniku wspomnianych zdarzeń stracił nie tylko wolność, ale też żonę i dzieci. Czy Rząski rzeczywiście jest bezlitosnym przestępcą seksualnym? A może ktoś go wrobił, przygotowując mistyfikację?

Jakie sekrety skrywa burmistrz?

Podejrzenia wszystkich koncentrują się na burmistrzu. Włodarz ma sporo na sumieniu. O jego okrucieństwie zdążyła przekonać się sama Majka, która została przez niego porwana. Na dodatek wiele wskazuje na to,  że bije swoją żonę. Komendant Mirski boi się burmistrza. Ten bowiem przez lata naciskał na policję. Z drugiej strony to właśnie słabość funkcjonariuszy sprawiła, że mógł on bezkarnie dopuszczać się oszustw i przekrętów.  Czy jednak to burmistrz stoi za zabójstwem Sokołowskiego? A może tylko stanowi źródło cennej wiedzy, którą warto zdobyć, aby następnie wykorzystać podczas śledztwa?

Wiele tropów, wiele potencjalnych motywów

Tropów w sprawie jest wiele. Majka dysponuje tajemniczym zdjęciem, które z pozoru nic nie przedstawia, ot, trawę, krzaki i kawałek murku. Jednak ojciec poprosił, aby je zachowała. Może zatem przedstawiać coś istotnego. Tylko co?

Dawne tajemnice – świetny thriller psychologiczny

Jak odzyskać nadzieję, gdy dowiadujesz się, że twojego zaufania nadużył ktoś, kogo darzyłeś prawdziwą miłością? Czy wśród licznych niejasności i brutalności może narodzić się prawdziwa miłość? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Krystyny Mirek pt. Dawne tajemnice. Autorka stworzyła świetny, a zarazem niezwykle przejmujący thriller psychologiczny, od którego nie sposób się oderwać. Dawne tajemnice kończą się w sposób, który sprawia, iż czytelnik nie może doczekać się trzeciej, czyli ostatniej części sagi. Pomimo iż Krystyna Mirek wcześniej pisała powieści obyczajowe, to doskonale sprawdza się w roli autorki thrillera psychologicznego. Potrafi budować napięcie i dozować emocje.

Dodaj komentarz