Czy singiel jest samotny
Marcelo Miranda z pexels

W ostatnich latach obserwuje się ogromne przemiany społeczno-obyczajowe. Coraz więcej osób wybiera bycie singlem niż tkwienie w niesatysfakcjonującym związku. Przyjęło się, że ludzie, którzy żyją bez swojej „drugiej połówki”, cierpią z powodu samotności. Wiele osób współczuje singlom z powodu braku partnera. Czy rzeczywiście istnieją ku temu przesłanki? Czy singiel jest samotny?

Spis treści:

  1. Czy życie singla jest gorsze od bycia w związku?
  2. Bycie singlem to dziś przywilej
  3. Powielanie tych samych błędów w kolejnych związkach
  4. Osobowość zależna i lęk przed samotnością
  5. Dlaczego single są zaangażowani społecznie?
  6. Bycie singlem pozwala przepracować deficyty z dzieciństwa
  7. Czy singiel jest samotny?

Czy życie singla jest gorsze od bycia w związku?

Wiele osób uważa, że prawdziwego szczęścia można zaznać tylko we dwoje. Ludzie, którzy nie znaleźli swojej bratniej duszy, są postrzegani jako niepełni. To przeświadczenie ma daleko idące konsekwencje. Niektórzy wchodzą w byle jakie związki, aby spełnić oczekiwania społeczne. Nie chcą wychylać się sprzed szeregu. To rodzi zagrożenie, że osoba, która dopasowuje się do oczekiwań ogółu, wejdzie w toksyczną relację.

Bycie singlem to dziś przywilej

Bycie singlem to dziś przywilej osób, które pozostają aktywne zawodowo i same zarabiają na swoje utrzymanie. Przez lata kobiety nie dysponowały własnym majątkiem i nie miały takich samych praw jak mężczyźni. Ich życie zależało od tego, za kogo wyjdą za mąż. Na szczęście czasy się zmieniły, dziś każda Polka może zrobić oszałamiającą karierę, np. zakładając własną firmę. Zapewnia jej to ogromną niezależność finansową.

Powielanie tych samych błędów w kolejnych związkach

Niestety, bycie singielką wciąż jawi się jako powód do wstydu. Niektórzy ludzie obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wyzwaniami, jakie niesie życie. W rezultacie dość łatwo przeskakują z jednego związku do drugiego. Gdy kończy się jedna relacja, po chwili zaczynają rozglądać się za kolejnym partnerem. Cierpią na lęk przed samotnością, dlatego nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę. Dość szybko zaczynają randkować, nie analizując wcześniej popełnionych błędów. W rezultacie powielają je w kolejnych relacjach i nie potrafią zaznać szczęścia w miłości.

Osobowość zależna i lęk przed samotnością

Osoby, które cierpią na głód miłości, często doznały zaniedbać emocjonalnych w dzieciństwie. Nauczyły się dostrajać do rodziców, aby zyskać ich zainteresowanie i przychylność. Niestety, ta skłonność dość mocno ciąży im w dorosłym życiu. Nie potrafią określić swoich potrzeb, gdyż mają kiepski kontakt z emocjami, przez które wyrażają się nasze oczekiwania. Jednocześnie wykazują rys osobowości zależnej, przez co dopasowują się do partnera, chcąc zasłużyć na jego miłość. Niektóre kobiety dla każdego partnera zmieniają swój wizerunek i zainteresowania. Tak bardzo boją się samotności.

Dlaczego single są zaangażowani społecznie?

Czy singiel jest samotny? Bardzo często lepiej odnajduje się we współczesnym świecie niż niejeden człowiek żyjący w związku. Single pozostają otwarci na otaczający ich świat. Nawiązują wiele znajomości i starają się nadać im głębsze znaczenie. Chętnie dzwonią do swoich przyjaciół, interesują się ich życiem. Jednocześnie angażują się społecznie w sprawy lokalne, co zapewnia im nowe znajomości.

Bycie singlem pozwala przepracować deficyty z dzieciństwa

Bycie singlem nie jest przekleństwem, lecz szansą na szczęśliwe życie. Żyjąc w pojedynkę, można dostrzec swoje potrzeby i przepracować deficyty z dzieciństwa. Dla wielu osób jest to niezwykle twórczy czas, który owocuje w rozwój osobisty. Można nauczyć się asertywności i stawiania oczekiwań partnerowi. To zapewnia solidny fundament pod kolejny związek.

Czy singiel jest samotny?

Singiel zazwyczaj nie jest samotny, gdyż otaczają go inni ludzie. Życie bez partnera romantycznego nie musi oznaczać porażki. Wielu ludzi rozwija swoje pasje, umiejętności i nawiązuje bliskie relacje przyjacielskie. Te również odgrywają ważną rolę w życiu i przynoszą sporo satysfakcji. Z przyjaciółmi możemy dzielić radości i smutki, przeżywając wiele niezwykłych przygód.