Chirurgia plastyczna
pixabay

Stosunek do wykonywania operacji plastycznych w ostatnich dekadach bardzo diametralnie się zmienił. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu operacje i zabiegi plastyczne uchodziły raczej za ekstrawagancję i często były kojarzone przede wszystkim z kaprysem. Wzrost świadomości ciała, możliwości współczesnej medycyny, a także bezpieczeństwa wykonywanych operacji plastycznych, sprawiły że dziś spoglądamy na nie zupełnie inaczej, rzecz jasna o wiele pozytywniej niż jeszcze nie tak dawno.

Chirurgia plastyczna często silnie współpracuje z medycyną estetyczną, która również przez ostanie wieki poczyniła olbrzymie postępy oferując pacjentkom oraz pacjentom niesamowite możliwości zadbania o swój wygląd, poprawy swojej prezencji czy też usuwania problemów potencjalnie groźnych dla zdrowia.

Operacje plastyczne – wydobądź swoje piękno

Operacje plastyczne są w stanie zmienić nasze oblicze w sposób bardzo trwały, często radykalny. Przy dzisiejszej technologii i wiedzy medycznej są to również znacznie bardziej przewidywalne zabiegi. W wielu klinikach wykonuje się chociażby modele trójwymiarowe w celu zaprezentowania pacjentkom i pacjentom efektów końcowych wykonywanych prac.

Operacje plastyczne przy nieprawidłowościach i defektach

Nie wszystkie zabiegi plastyczne są jednak wykonywane dlatego, że chcemy poprawić jedynie swój wygląd. Czasami jego poprawa jest jedynie pewnym przyjemnym skutkiem ubocznym usuwania defektów czy tez potencjalnie zagrażających naszemu zdrowiu zmian. Chirurgia wykorzystywana jest chociażby do usuwania i leczenia blizn, bywa przydatna po wypadkach, gdzie doszło do uszkodzenia powłok naszego ciała. Dodatkowo również  często ten rodzaj medycyny wspomaga nas, gdy nasze ciało nie ukształtowało się tak jak powinno i pewne zmiany nam doskwierają. Sztandarowym przykładem może być chociażby plastyka przerośniętych warg sromowych lub też pomniejszenie piersi, które czasami są wykonywana również ze wskazań medycznych, a nie jedynie estetycznych.

Chętnie wykonywane zabiegi

Na rynku istnieją kliniki, które specjalizują się w jednym typie zabiegów lub też posiadają znacznie szerszą ofertę. Na przykład w klinice Lineacorporis.pl wykonuje się często operacje plastyczne takie jak: pomniejszenie lub powiększenie piersi, liposukcja, plastykę brzucha, powiek, a także plastykę piersi. W ofercie wielu klinik znajdują się również zabiegi niechirurgiczne, spośród których dużym zainteresowaniem cieszą się botox lub kwas hialuronowy. Często są one zabiegami wspomagającymi do wykonywanych inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.