czy-mozna-ufac-poradom-w-sieci

Z jednej strony Internet stał się podstawowym źródłem informacji, z drugiej – jego powszechność i swoboda zamieszczania w nim informacji sprawiają, że wielu użytkownikom sieciowe treści wydają się mało wiarygodne. Nie dyskwalifikuje to jednak wszystkich informacji, które udostępnia sieć. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób je weryfikować.

To bardzo popularna metoda internetowej pomocy. Niestety bywa tak, że wysyłamy często bardzo intymne informacje o sobie ludziom, którzy nie są kompetentni do udzielania porad. Anonimowość tych osób to pierwszy sygnał i szansa by zastanowić się czy rzeczywiście warto powierzać komuś swoje problemy i sekrety. Nie dość, że nie można być pewnym co do jakości uzyskanej porady, istnieje również ryzyko, że treść pytania jak i odpowiedzi zostanie opublikowana bez zgody. Przed wysłaniem wiadomości do specjalisty lepiej upewnić się w jaki sposób redakcja serwisu skorzysta z jej treści. Nie ma oczywiście nic złego w publikowaniu tego typu informacji, ważne natomiast jest to, by autor pytania lub problemu zdawał sobie z tego sprawę.

Poradnictwo on-line

To całkiem nowa forma pomocy, choć w ostatnich latach coraz więcej serwisów oferuje profesjonalne wsparcie psychologów, trenerów lub coachów. Czym różnią się od wirtualnych magazynów ze specjalistami? Serwisy oferujące pomoc on-line zajmują się wyłącznie lub przede wszystkim prowadzeniem konsultacji, nie jest to ich działalność dodatkowa. Daje to użytkownikowi gwarancję, że pomagające osoby są rzeczywiście wykwalifikowane w danej dziedzinie. Osoby udzielające pomocy nie mogą być anonimowe. Przed skorzystaniem z takiej usługi upewnij się czy znasz imię i nazwisko specjalisty oraz jego doświadczenie. Podstawowym zadaniem serwisu prowadzącego pomoc on-line jest doprowadzenie do kontaktu osoby potrzebującej ze specjalistą.

W USA od dłuższego czasu można korzystać już z regularnej, profesjonalnej terapii prowadzonej przez wykwalifikowanych psychologów. W Polsce ta forma usług dopiero się rozkręca, ale już teraz można zapisać się na konsultacje do lekarza rodzinnego, dermatologa, skorzystać z rad pedagoga, coacha lub terapeuty problemów alkoholowych.

Jeśli szukasz pomocy, znajdziesz ją u nas!

Dojrzałe kobiety często dźwigają na swoich barkach nie tylko własne problemy, ale również zmartwienia swoich bliskich. Masz prawo czuć się wyczerpana i zagubiona, masz prawo szukać pomocy.
Zapraszamy Cię do naszego boksu eksperckiego, gdzie specjaliści z różnych dziedzin bliskich kobiecie, udzielą Ci bezpłatnego wsparcia i postarają się odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.
KLIKNIJ

www.psychospace.pl