cwiczenia-na-smukle-nogi

Smukłe łydki i uda to marzenie wielu z nas. Niestety zamiast podjąć walkę o jędrniejsze ciało zasłaniamy się coraz to nowymi wymówkami. Ale z tym koniec! Przedstawiamy ćwiczenia na smukłe nogi.

Ćwiczenia na smukłe nogi

Powstało już wiele artykułów na temat dbania o sylwetkę, ale w każdym z nich podkreślana jest kwestia systematyczności. To jedna z najważniejszych zasad w walce o piękniejsze ciało. Tak naprawdę nie musimy wylewać siódmych potów na siłowni każdego dnia, wystarczy 20-30 minut dziennie aby zawalczyć o lepszy wygląd i samopoczucie. Zatem pamiętaj: ćwicz systematycznie!

Ewa Chodakowska, kochana przez Polki trenerka fitness, w swoich programach uwzględnia zarówno ćwiczenia na wszystkie partie ciała, jak i skupia się na poszczególnych elementach. W swoim programie na smukłe nogi, daje taką oto receptę:

  • 20 przysiadów
  • 30 naprzemiennych wypadów nogi prawej/lewej do tyłu
  • 40 skłonów – staramy się dotknąć dłońmi do palców stóp
  • 50 skipów A – biegnij w miejscu unosząc wysoko kolana
  • 50 sekund “krzesła” przy ścianie – oprzyj się plecami o ścianę, zrób krok do przodu i obniż biodra na wysokość kolan – odcinek lędźwiowy przyklejony do ściany, brzuch napięty – ciężar ciała na całych stopach, pięty przylegają mocno do podłogi
  • 100 pajacyków

Wykonaj ten krótki program w kolejności ćwiczeń od góry do dołu a następnie powtórz od dołu do góry. To gwarancja szczupłych i smukłych uda już po paru tygodniach. Oczywiście pierwsze efekty zobaczysz szybciej, ale większa różnica będzie widoczna nieco później.

Smukłe nogi a dieta

Ćwiczenia stanowią podstawę, bez której ani rusz. To właśnie dzięki codziennym, nawet krótkim ćwiczeniom, twoje nogi staną się smukłe, a mięśnie bardziej widoczne. Ale nie zobaczysz pełnego efektu jeśli nie będziesz dbała o to co masz na talerzu. Dlatego najlepiej od razu porzuć niezdrowe nawyki żywieniowe: odstaw fast foody, ogranicz słodycze i słodzone napoje. Zamiast nich sięgaj po owoce i warzywa oraz pełnowartościowe posiłki. Twoim sprzymierzeńcem jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz co najmniej 2 litry wody dziennie. Oczywiście nikt nie mówi o diecie odchudzającej. Chodzi o zmianę sposobu żywienia, tak aby na twoim talerzu znalazły się składniki odżywcze, a nie puste kalorie.

Stop wymówkom, podejmij walkę o smukłe nogi

Jeśli nie umiesz zrezygnować całkowicie z niezdrowego jedzenia, postaraj się je znacznie ograniczyć. Pamiętaj jednak, że fast foody i gazowane napoje ze sztucznymi słodzikami przyczyniają się do odkładania tłuszczu, cellulitu i pogorszenia samopoczucia. Złe nawyki możesz eliminować po kolei, jeden po drugim. Do tego dołóż ćwiczenia. Sama widzisz, że nie jest to nic skomplikowanego:). Dlaczego zatem nie spróbujesz? Wystarczy dosłownie pół godziny każdego dnia abyś szybko pokochała swoje nogi na nowo. To co, podejmiesz wyzwanie?

Silvana Ablass