Być parą i nie zwariować

Szukasz dobrego poradnika poświęconego relacjom damsko-męskim? Koniecznie sięgnij po książkę Katarzyny Miller i Andrzeja Gryżewskiego pt. Być parą i nie zwariować. Ukazuje ona zagadnienia związane z miłością oczami mężczyzny i kobiety. Ta odmienna perspektywa bywa czasem bardzo pomocna w zrozumieniu pewnych kwestii.

Po co ludziom związki?

Dlaczego warto być w związku? Jedni powołają się na argument o tym, że człowiek jest jednostką stadną i najlepiej czuje się we wspólnocie. Katarzyna Miller w pełni zgadza się z tym stwierdzeniem, niemniej zwraca uwagę na pewną istotną kwestię. Można być szczęśliwą singielką, otaczając się przyjaciółmi, z którymi robimy wiele fascynujących rzeczy.  Katarzyna Miller nie rozumie, dlaczego tak wiele osób twierdzi, że singielki są nieszczęśliwe i w gruncie rzeczy marzą o związku, tylko nikt ich nie chce. Psychoterapeutka zwraca uwagę na fakt, że niektóre osoby po prostu nie zadowalają się byle jakim związkiem, bo mają silne poczucie własnej wartości. Cierpliwie czekają aż na horyzoncie pojawi się ktoś spełniający ich oczekiwania. Posiadanie wymagań to dobra rzecz.

Swoje pasje możesz realizować z przyjaciółmi

Katarzyna Miller zwraca też uwagę na fakt, że nasz partner nie musi podzielać każdej naszej pasji. Jeśli jesteśmy z nim szczęśliwe i dobrze się dogadujemy, to przecież do teatru możemy zabrać przyjaciółkę, a na festiwal książki koleżankę z pracy. Ważne, aby mieć dobre porozumienie z mężczyzną. O wiele lepiej dogadują się ze sobą osoby wywodzące się z podobnych środowisk. Często bowiem podzielają te same wartości.

Zbyt łatwo rezygnujemy ze związku

Katarzyna Miller i Andrzej Gryżewski zwracają uwagę na fakt, że rozwody z jednej strony ułatwiają nam życie, ponieważ nie musimy męczyć się w nieszczęśliwym związku. Z drugiej strony bardzo często odpuszczamy sobie relację przy pierwszej przeszkodzie, zamiast spróbować się porozumieć.

Potrzeba bycia samemu

Autorzy nie widzą nic złego w tym, że partnerzy potrzebują czasem pobyć samemu. Ważne jednak, aby obie strony reprezentowały sobą podobne podejście do tej kwestii, bo jeśli jedna musi wszystko robić razem, a druga potrzebuje dla siebie dużo przestrzeni, to często będzie dochodzić do konfliktów.

Być parą i nie zwariować to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną stworzyć dobry, satysfakcjonujący związek o solidnych fundamentach. To także książka, która dostarcza cennych porad, jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Katarzyna Miller i Andrzej Gryżewski w przystępny sposób przybliżają meandry relacji damsko-męskich. Być parą i nie zwariować to książka, którą czyta się szybko i przyjemnie, pomimo podjętych w niej nie zawsze łatwych tematów.