Moda

Jak znaleźć gruby płaszcz?

Jak znaleźć gruby płaszcz

Szukasz grubego płaszcza na zimę? Choć jesień rozpieszcza nas piękną i ciepłą pogodą, wraz z początkiem listopada ma nastać ochłodzenie. Wprawdzie na razie nie będzie ono aż tak dotkliwe, ale ewidentnie nadchodzą chłodne dni. Jak znaleźć gruby płaszcz?

Sieciówki oferują nam cienkie płaszcze na zimę

Przeglądając oferty sieciówek, można odnieść wrażenie, że w Polsce mamy bardzo ciepłą zimę. Owszem, we Włoszech zimą temperatura nie spada poniżej zera i takie płaszcze mają rację bytu, ale u nas aura nie jest tak łaskawa. Silne mrozy sprawiają, że musimy znaleźć sobie gruby płaszcz. A to nie jest zadanie łatwe, ale możliwe do realizacji. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Wełniane płaszcze

Po pierwsze, warto wybierać płaszcze na zimę, które w dużej mierze składają się z naturalnej wełny. Są one naprawdę ciepłe. Najlepiej, aby zawartość wełny sięgała 50% i więcej, wówczas splot materiału jest dużo mocniejszy, przez co tworzy on dobrą warstwę termoizolacyjną, chroniącą nasze ciało przed utratą ciepła.

Futrzaki z grubszą podszewką

Dobrym rozwiązaniem wydają się też futrzaki z grubszą podszewką. Mają one gęstą oraz zbitą warstwę sztucznego futerka, które także pełni rolę termoizolacyjną. Dobrze, gdy podszewka nie jest wykonana z cienkiego poliestru, bo wówczas taki futrzak będzie dobry na temperaturę rzędu 12-15 stopni, ale już niekoniecznie na temperatury oscylujące wokół zera.

Polskie płaszcze

Grubsze płaszcze łatwiej znaleźć poza sieciówkami. W małych butikach często można kupić polskie płaszcze wykonane naprawdę solidnie z naturalnej wełny. Są one jednak dużo droższe, ceny nierzadko sięgają 800-1000 zł. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku płacimy za jakość oraz wykonanie. Zakup takiego solidnego płaszcza stanowi inwestycję na lata.

Wełniane płaszcze z second handu

Wełniane, ciepłe płaszcze znajdziemy też w second handach, przy czym tam należy udać się w dniu dostawy, aby nie umknęło nam to, co najlepsze. Prawda jest taka, że o dobry i ciepły płaszcz dzisiaj ciężko, dlatego takowe szybko znikają ze sklepów z używaną odzieżą.

Dodaj komentarz