Kultura Styl życia

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indie – Katy Colins

Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek Indie

Katy Colins – znana blogerka podróżnicza powraca do nas z kolejnym tomem przygód Georgii. Jak układa się życie głównej bohaterki powieści Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Tajlandia? Czy odnalazła ona szczęście w życiu prywatnym? A może wciąż jest zagubiona i nie wie, w którą stronę zmierzać? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w II tomie przygód Georgii pt. Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indie.

 

Czy Georgia pokona pracoholizm?

Georgia od pewnego czasu zdradza cechy charakterystyczne dla pracoholizmu. Kobieta tak bardzo skupia się na obowiązkach służbowych, że zdarza się jej zasypiać nad projektem i spędzać noce w biurze.  Georgia uważa, że nikt nie wykona pracy lepiej niż ona sama. W rezultacie bierze na siebie wszystkie obowiązki i niechętnie oddelegowuje do nich Bena oraz  Kelli. Ponadto Georgia wychodzi z założenia, że ofertę biura podróży należy wciąż doskonalić. Kobieta myśli nawet o tym, aby wraz z Kelli i Benem zapisać się na kurs językowy w porze lunchu. Nie trzeba chyba dodawać, że jej propozycje nie podobają się ukochanemu, z którym prowadzi firmę. Mężczyzna  czuje się jak podwładny Georgii nie zaś równorzędny partner.

Georgia zaniedbuje swoje życie prywatne, a może ucieka przed nim w wir pracy? Trudno oderwać ją od biurka, na szczęście sztuka ta udaje się jej przyjaciółce, Shelley. Kobieta ucieka się do sprytnej zagrywki. Shelley proponuje Georgii wyjazd do Indii, po części byłaby to podróż służbowa, a po części wakacje, na które właścicielka Biura Podróży Samotnych Serc w pełni zasłużyła.  Czy wycieczka z przyjaciółką odmieni życie Georgii?

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indieksiążka o wycieczce, która zmienia życie

Choć początkowo Georgia może wydawać się osobą mało sympatyczną przez swój pracoholizm, podróż do Indii pozwala odkryć jej drugie oblicze. Powraca do nas kobieta pełna pasji, która zakładając Biuro Podróży Samotnych Serc, miała własną wizję prowadzenia firmy. Niestety, pracę pełną zapału z czasem zastąpiła rutyna.

Podczas podróży do Indii  Georgia doświadcza całej palety uczuć – strachu, smutku, rozczarowania ale też niczym niezmąconej radości.  Wraz z główną bohaterką odkrywamy Tadź Mahal oraz inne zapierające dech w piersiach zabytki, z których słynie kraj położony na Gangesem.   Podróż niewątpliwie odmieni życie głównej bohaterki.

 

Katy Colins – mistrzyni lekkiego pióra

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indie to książka, w której zastosowano dość rzadko spotykane rozwiązanie. Z reguły większość pisarzy numeruje swoje rozdziały. Tymczasem Katy Colins postanowiła nadać im oryginalne tytuły. Hasła przewodnie poszczególnych rozdziałów bawią i intrygują, jednocześnie sygnalizują problemy, które zostaną w nich poruszone.  Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indie to powieść, którą czyta się szybko i przyjemnie. To zasługa lekkiego pióra Katy Colins, która na kartach swojej książki przemyca odrobinę poczucia humoru.

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

Lidiena

6 lat temu

Chyba sprawię sobie obie części przygód Georgii. Dzięki temu będę mogła odprężyć się po pracy, zatapiając się w ciekawej lekturze.

dulcynea

6 lat temu

To bardzo interesująca, moim zdaniem, powieść. Bardzo chciałabym ją przeczytać. Bo ten kierunek świata bardzo mnie interesuje .
Indie wydają mi się bardzo egzotyczne , to miejsce do którego bardzo chciałabym trafić. Świetna lektura !

Zostaw komentarz