Biblia waginy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, po co natura wyposażyła kobiety w błonę dziewiczą? A może szukałaś idealnych warg sromowych w sieci i miałaś wątpliwości, czy twoje są zbudowane prawidłowo? Biblia waginy autorstwa Jen Gunter pomoże rozwiać twoje wątpliwości. To książka stworzona z myślą o kobietach, które pragną lepiej poznać własne ciało.

Ginekolożka z misją edukacji kobiet

Jen Gunter pracuje jako ginekolożka i położniczka, może pochwalić się 30-letnim stażem w zawodzie.  W swoim zawodzie niejednokrotnie spotkała się z różnymi infekcjami oraz schorzeniami pochwy i sromu. Jej misją jest szerzenie wiedzy z zakresu ginekologii wśród kobiet.

Czym różni się pochwa od sromu czy krocza?

Wiele z nas ma ogromny problem z nazewnictwem miejsc intymnych. Czym różni się pochwa od sromu czy krocza? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poradniku pt. Biblia waginy.  Jen Gunter w swojej książce poświęca sporo miejsca budowie sromu, pochwy i krocza.  Pozycja ta bardzo szczegółowo omawia kwestie związane ze zdrowiem intymnym kobiet.  Niestety, w szkole średniej na lekcjach biologii bardzo często nie porusza się nawet ¼ istotnych kwestii związanych z budową oraz funkcjonowaniem układu rozrodczego kobiet. Nauczycielom często brakuje odwagi, aby w sposób merytoryczny omówić te kwestie. Co ciekawe, wiedza z zakresu ginekologii to stosunkowo nowa zdobycz nauki. Przez wieki nikt nie interesował się budową oraz funkcją narządów intymnych kobiet. Lekarzami byli głównie mężczyźni, a im nie przystało dotykać pań w tych miejscach. Ponadto kobiety w niektórych kulturach do dziś traktowane są jako istoty grzeszne, których wydzieliny postrzega się jako nieczyste.

Czy kubeczki menstruacyjne są bezpieczne?

Jen Gunter nie tylko opisuje przyczyny infekcji, sposoby ich zwalczania i diagnozowania, ale też sięga po niezwykle aktualne tematy. Przygląda się między innymi praktyczności oraz bezpieczeństwu stosowania kubeczków menstruacyjnych, które w ostatnich latach stały się szalenie popularne.

Jakie konsekwencje niosą choroby przenoszone płciowo?

Autorka poświęca też sporo miejsca chorobom przenoszonym płciowo, w tym brodawczakowi ludzkiemu, który może powodować raka szyjki macicy.  Dzięki niej poznamy szereg niepokojących objawów, które powinny nas skłonić do wizyty u lekarza.

Biblia waginy, czyli kompendium wiedzy o zdrowiu intymnym kobiet

Jen Gunter w swoim poradniku pt. Biblia waginy poświęca też sporo miejsca antykoncepcji, menopauzie, endometriozie. Dokładnie opisuje też procesy zachodzące w organizmie kobiety, które mają związek z jej układem rozrodczym i życiem intymnym.  Z wieloma informacjami zetknęłam się po raz pierwszy, chociaż w liceum uczęszczałam do klasy biologiczno-chemicznej i studiowałam na wydziale przyrodniczo-technicznym.  To pokazuje, jak zdrowie intymne kobiet często jest marginalizowane. O wiele kwestii wstydzimy się zapytać ginekologa, z kolei lekarzowi zdarza się przeoczyć wiele tematów, które powinien omówić ze swoją pacjentką.  Biblia waginy pozwala wypełnić te luki w naszej wiedzy i w pełni cieszyć się życiem we wszystkich jego aspektach. Publikacja Jen Gunter powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety. Dobrze, aby z tą książką zapoznali się również mężczyźni, ponieważ w związku bardzo ważne jest zrozumienie drugiej osoby.