babcia-na-odleglosc

Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż młodzi ludzie wyjeżdżają z rodzinnych stron. Rodzice, którzy mieszkają z dala od swoich pociech, muszą zmierzyć się z ogromną tęsknotą.

Decyzja o przeprowadzce do innego miasta/ kraju nigdy nie jest łatwa. Wymaga nie lada odwagi. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć, czy nowe miejsce okaże się szczęśliwe. Większe miasto otwiera przed nami ogromne możliwości. Warto jednak pamiętać, iż przeprowadzka wiąże się z ryzykiem. Praca w korporacji może okazać się źródłem wysokich dochodów i samotności.

Nieoceniona pomoc dziadków

Młodzi ludzie często tęsknią za swoimi rodzicami. Niestety, brak perspektyw zmusza ich do emigracji. Gdy nowe miejsce okazuje się łaskawe, młodzi ludzie decydują się na założenie rodziny. Opieka nad niemowlakiem jest szczególnie trudna. Osoby, które mieszkają w bliskim sąsiedztwie rodziców, zawsze mogą liczyć na babcię. Ta chętnie zajmuje się malcem. Z dala od krewnych jesteśmy zdani tylko na siebie.

Babcia na odległość

Rola babci, która widuje wnuka okazjonalnie, nie jest łatwa. Nawiązanie bliższej relacji wymaga czasu. Dziecko, które widuje dziadków dwa razy w roku, może mieć problem z uznaniem ich za członków rodziny. Babciom na odległość z pomocą przychodzą nowe technologie.

Rozmowy przez komunikatory internetowe

Jeśli nasz wnuk ma kilka lat, możemy z nim nawiązać rozmowę. W związku z tym, iż połączenia międzynarodowe generują wysokie koszty, warto zaprzyjaźnić się z internetowymi komunikatorami. Te innowacyjne programy pozwalają przeprowadzić wideokonferencję. Jeśli komputer wnuka został wyposażony w kamerę, możemy śledzić, jak zmienia się każdego dnia. Za sprawą nowoczesnych technologii nie przeoczymy żadnego wydarzenia z życia malca. Naszej uwadze z pewnością nie umknie pierwszy siniak czy zarost.

Irmina