Jestem Babcią

Babcia na odległość

babcia-na-odleglosc

Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż młodzi ludzie wyjeżdżają z rodzinnych stron. Rodzice, którzy mieszkają z dala od swoich pociech, muszą zmierzyć się z ogromną tęsknotą.

Decyzja o przeprowadzce do innego miasta/ kraju nigdy nie jest łatwa. Wymaga nie lada odwagi. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć, czy nowe miejsce okaże się szczęśliwe. Większe miasto otwiera przed nami ogromne możliwości. Warto jednak pamiętać, iż przeprowadzka wiąże się z ryzykiem. Praca w korporacji może okazać się źródłem wysokich dochodów i samotności.

Nieoceniona pomoc dziadków

Młodzi ludzie często tęsknią za swoimi rodzicami. Niestety, brak perspektyw zmusza ich do emigracji. Gdy nowe miejsce okazuje się łaskawe, młodzi ludzie decydują się na założenie rodziny. Opieka nad niemowlakiem jest szczególnie trudna. Osoby, które mieszkają w bliskim sąsiedztwie rodziców, zawsze mogą liczyć na babcię. Ta chętnie zajmuje się malcem. Z dala od krewnych jesteśmy zdani tylko na siebie.

Babcia na odległość

Rola babci, która widuje wnuka okazjonalnie, nie jest łatwa. Nawiązanie bliższej relacji wymaga czasu. Dziecko, które widuje dziadków dwa razy w roku, może mieć problem z uznaniem ich za członków rodziny. Babciom na odległość z pomocą przychodzą nowe technologie.

Rozmowy przez komunikatory internetowe

Jeśli nasz wnuk ma kilka lat, możemy z nim nawiązać rozmowę. W związku z tym, iż połączenia międzynarodowe generują wysokie koszty, warto zaprzyjaźnić się z internetowymi komunikatorami. Te innowacyjne programy pozwalają przeprowadzić wideokonferencję. Jeśli komputer wnuka został wyposażony w kamerę, możemy śledzić, jak zmienia się każdego dnia. Za sprawą nowoczesnych technologii nie przeoczymy żadnego wydarzenia z życia malca. Naszej uwadze z pewnością nie umknie pierwszy siniak czy zarost.

Irmina

Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż młodzi ludzie wyjeżdżają z rodzinnych stron. Rodzice, którzy mieszkają z dala od swoich pociech, muszą zmierzyć się z ogromną tęsknotą.

Wsparcie babci

Rodzice nie zawsze mogą poświęcić swoim dzieciom dostateczną ilość uwagi. W związku z tym warto rozmawiać z wnukami. One potrzebują wsparcia dorosłej osoby, która podpowie im, jak rozwiązać problem.

Krótka lekcja informatyki

Obsługa komunikatorów internetowych nie jest skomplikowana. Jeśli nie potrafimy poruszać się w sieci, możemy poprosić o pomoc wnuka. Wystarczy, że podczas świątecznej wizyty, zasiądziemy z nim przed komputerem. Młodzi ludzie są niezwykle biegi w kwestiach informatycznych.

Drobne gesty

Marzysz o tym, żeby wnuczek nosił zrobiony przez ciebie sweter? Wystarczy, że spakujesz rękodzieło i wyślesz je pocztą/kurier. Warto pamiętać, że dzieci cieszą się z drobiazgów. Nasz wnuk z pewnością lubi niespodzianki.

Odwiedziny

Dziadkowie powinni w miarę możliwości odwiedzać swoje dzieci. Wbrew pozorom, podróże samolotem nie są kosztowne. Warto korzystać z usług tanich linii lotniczych. Niektóre z nich oferują bilety w cenach niższych od przejazdów kolejowych. Podróż samolotem z Polski do Anglii trwa zaledwie 2-3 h. Przemieszczając się z Krakowa do Warszawy, stracimy więcej czasu.

Rola babci na odległość nie jest łatwa. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają pielęgnować tę wyjątkową więź.

Irmina

Komentarze (4)

pati25

10 lat temu

Wiele osób wyjeżda za granicę.To ciężka decyzja.Wnuki
tracą wówczas bezpośredni kontakt z dziadkami.I to na długo.Tęsknią za babcią,dziadkiem.Pozostaje wnukom rozmowa przez komunikator.

drobina

10 lat temu

W czasach gdy wiele dzieci wyjeżdża „za chlebem” za granicę, komunikatory internetowe są nieocenione. Dzięki temu, dziadkowie nie tracą kontaktu z dziećmi i ukochanymi wnukami:-)
Mam to szczęście, że nie jetem babcią na odległość, bo swojego wnusia mam na miejscu:-X

Mindi

10 lat temu

To wielka szkoda, że wnuki nie mogą się często widywać z dziadkami. Znam takie rodziny, najpierw podczas spotkania dzieci są trochę spięte a gdy się przyzwyczają obje strony trudno znoszą odległość i tęsknotę. W tym wszystkim cudowny jest internet, dzięki rozmowom poprzez komunikator, kontakt jest bliższy i obie strony mogą w pewien sposób uczestniczyć w swoim życiu.

Emilly27k

10 lat temu

Najważniejsze są dobre relacje dziadków z wnukami. Każdy komunikator powinien służyć zarówno jednej stronie jak i drugiej w komunikatywnie.

Zostaw komentarz