Miłość i związki

5 sygnałów, że trafił ci się niedojrzały emocjonalnie mężczyzna

niedojrzały emocjonalnie mężczyzna

Metryka nie ma tak naprawdę nic wspólnego z naszym zachowaniem, niedojrzałych mężczyzn można poznać zarówno wśród dwudziestolatków, jak i czterdziestolatków.  Niejeden osiemnastolatek zachowuje się odpowiedzialniej od swojego ojca, ponieważ tak ukształtowało go życie i zdobyte doświadczenie.  Przedstawiamy 5 sygnałów, że trafił ci się niedojrzały emocjonalnie mężczyzna. Nie przeocz ich i nie usprawiedliwiaj jego niewłaściwego zachowania. On ma rozum i wolną wolę, więc powinien wiedzieć, jak należy postępować, a czego w żadnej sytuacji nie wolno robić. 

 

Bawi się w męskie gierki

Męskie gierki to naprawdę ohydny sposób na testowanie uczuć kobiet, który jednocześnie sprawia, że niedojrzały emocjonalnie mężczyzna czuje się dowartościowany. On lubi robić różne głupie rzeczy, aby sprawdzić, jak zareagujesz.   Zachowuje się jak duże dziecko, które sprawdza, na ile może sobie pozwolić, zanim mama zrobi mu awanturę i wymierzy mu karę. Zapewne w dzieciństwie zachowywał się identycznie. Znikał z domu na całe dnie, a jego matka wychodziła z siebie, zastanawiając się, czy wróci cały i zdrowy. Ale ty nie jesteś jego matką i nie musisz się zgadzać na rolę królika doświadczalnego.  Jeśli on testuje cię, celowo i demonstracyjnie nie odpowiadając na twoje wiadomości, to po prostu daj sobie z nim spokój. Po co ci niedojrzały emocjonalnie mężczyzna, który zaciera ręce z radości, za każdym razem, gdy zrobi coś głupiego. On zupełnie nie liczy się z twoimi uczuciami. To skończony egoista, dla którego najważniejsza jest frajda, którą odczuwa, gdy cię zdenerwuje. Niech dalej bawi się w swoje idiotyczne męskie gierki, ale z kim innym.

5 sygnałów, że trafił ci się niedojrzały emocjonalnie mężczyzna. On nie potrafi przeprosić

Cóż, nikt z nas nie jest idealny i każdy częściej lub rzadziej popełnia mniejsze lub większe błędy, których potem żałuje.  W takiej sytuacji należy schować dumę do kieszeni i po prostu przeprosić. Jeśli on sporo nawywijał i nie ma czystego sumienia wobec ciebie, a mimo to jest ostatnim tchórzem, któremu słowo przepraszam nie przechodzi przez gardło, ani nawet przez klawiaturę, to daj sobie spokój. Czy naprawdę chcesz dłużej męczyć się z wybrykami tego wyrośniętego dziecka, które uważa, że wszystko ujdzie mu na sucho? Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna nigdy cię nie przeprosi, ponieważ nie widzi niczego niestosownego w swoim zachowaniu. Według niego postępuje wzorcowo, w końcu czuje się wyśmienicie, bawiąc się twoimi uczuciami.  Niech znajdzie sobie inną zabawkę i rozrywkę, bo ty nie jesteś gumianą lalką, która będzie wszystko cierpliwie znosić.  Nie zamierzasz utrzymywać kontaktu z facetem, który nie potrafi wykrztusić z siebie magicznego słowa „przepraszam”.

Boi się zrobić kolejny krok

Spotykasz się z nim i nie wiesz, czego on właściwie chce. Nigdy nie odzywa się sam z siebie, bo i po co. Największą frajdą jest dla niego sytuacja, kiedy ty zaniepokojona tym, czy on w ogóle żyje, piszesz pierwsza.  Tylko mężczyzna niedojrzały emocjonalnie uprawia jakieś dziwne, pokręcone gierki, zamiast samemu zrobić kolejny krok.  Jeśli komuś zależy na kontynuowaniu znajomości, to przełamie swoje wewnętrzne bariery. Zrobi wszystko,  aby skontaktować się, spotkać się na mieście itp. Jeśli on boi się zrobić kolejny krok i liczy, że tylko ty będziesz starała się kontynuować znajomość, to sobie odpuść. Nawet w przypadku koleżeństwa nie jest rzeczą normalną, aby tylko jedna osoba posuwała relację do przodu.  Jeśli ciągle dzwonisz do koleżanki do studiów i pytasz, czy wpadnie na spotkanie z rokiem, a ona ciągle ma jakąś wymówkę, to w końcu tracisz entuzjazm i po prostu jej nie zapraszasz. W relacjach damsko-męskich obowiązuje dokładnie ta sama zasada. Jeśli trafił ci się pseudokrólewicz, który  czeka, aż będziesz zabiegać o jego uwagę, to pozwól mu żyć w jego własnej bajce, a sama daj szansę ciekawemu mężczyźnie, który właśnie pojawił się na horyzoncie. Niech on dalej wierzy, że po wybraniu numeru telefonu do ciebie lub odpisaniu na twoją wiadomość odpadają palce. Inny facet nie będzie miał takich problemów.

Sprawdza twoją cierpliwość

Jeśli on jedzie ostro po bandzie i testuje twoją cierpliwość w najgorszy z możliwych sposobów, to po prostu odpuść sobie tego dużego dzieciaka. Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna lubi rzucać różne hasła i sprawdzać, jak na nie zareagujesz.  Zachowuje się dokładnie tak jak gimnazjalista, który w okresie buntu prowokuje rodziców do wybuchu złości.  Uparcie robi swoje, chociaż wie, że to głupie i pozbawione sensu. Chce bowiem zwrócić uwagę otoczenia na swoją osobę, a im bardziej kretyńskie akcje wycina, tym bardziej wyprowadza rodziców z równowagi. Ucieczka z domu, zawalanie szkoły z biegiem czasu zamieniają się w rzucanie tekstów o dziewczynach, które uganiają się za nim jak za greckim bogiem piękna. Takie kretyńskie akcje najlepiej sobie po prostu darować. Niedojrzały macho musi jeszcze bowiem spędzić trochę czasu w mentalnym gimnazjum, a ciebie przecież nie pociągają dzieciaki?

Wiedzę o relacjach damsko-męskich czerpie z Ekipy z Warszawy

Cóż, jaki poziom dojrzałości emocjonalnej, takie źródło czerpania wiedzy o relacjach damsko-męskich. Normalni ludzie konsultują się z bardziej doświadczonymi przyjaciółmi, którzy udzielają pomocnych i sprawdzonych porad. Nie wiedzą, jak postępować z kobietą, o poradę proszą dziewczynę kumpla, której ufają. Natomiast niedojrzali emocjonalnie mężczyźni źródeł inspiracji szukają w Ekipie z Warszawy, gdzie kobiety „pieszczotliwie” nazywane „świniami” taplają się w emocjonalnym bagnie, aby wywalczyć uwagę samozwańczego „samcy alfa”. Prawdziwe życie różni się jednak od reality show, w którym ludzie otrzymują pieniądze lub stają się sławni za robienie z siebie idiotów. 

I cóż z tego, że wydawał się takim sympatycznym, wrażliwym, opiekuńczym, inteligentnym i oczytanym mężczyzną, którego chciałaś lepiej poznać? Sam pozbawił siebie uroku, zachowując się jak niedojrzały emocjonalnie facet. Jeśli nie zamierzasz czekać, aż on w końcu dojrzeje i przestanie czerpać wzorce zachowań z Ekipy z Warszawy, to daj szansę innemu mężczyźnie.

Komentarze (4)

dulcynea

4 lata temu

Ja też wierzę , że istnieją faceci dojrzali i odpowiedzialni. Można na nich liczyć pod każdym względem . Aczkolwiek takich Piotrusiów Panów też niemało .I metryka nie ma znaczenia w aspektach dojrzałości emocjonalnych .

Aneta

4 lata temu

Hehe, a jest coś takiego jak dojrzały emocjonalnie mężczyzna ;-)? Czasem mi sie wydaje, ze panowie dojrzewaja tylko do 7 roku życia, a później juz tylko rosna 😉

    alibabka

    4 lata temu

    Też słyszałam tę teorię:) Ale wierzę, że tacy faceci istnieją – mam naprawdę super męża i jeszcze fajniejszego kuzyna. Mam nadzieję, że ślubny się za to nie obrazi;) Mój kuzyn to prawdziwy dar niebios. Napomina wszystkich swoich kolegów, gdy ci źle traktują swoje żony. Nikogo nie oszczędza. Sam niebawem bierze ślub ze wspaniałą dziewczyną. Piękną i inteligentną, więc można powiedzieć, że dobro powraca:)

Goplana

4 lata temu

Zgadzam się z autorką, to nie metryka, ale dojrzałość emocjonalna odróżnia chłopców od prawdziwych mężczyzn. Normalny facet nie bawi się w gierki, tylko stara się podtrzymać relację z kobietą, a nie czeka aż ta do niego zadzwoni. Niektórym mężczyznom to już się w głowach poprzewracało. Ja wiem, że mamy równouprawnienie. Kobieta też może napisać i bardzo dobrze. Ale niech on normalnie odpisze, a nie czeka 10 godzin, żeby nie wyszło, że przypadkiem mu na niej zależy.

Zostaw komentarz