Dieta Włącz do diety...

Zielony napój z jęczmienia

zielony napój z jęczmienia

Chcesz spróbować naturalnego energetyzującego napoju, zawierającego witaminy, minerały i inne składniki odżywcze? Sięgnij po zielony sok roślinny!

Z czego powstaje zielony napój?

Napój powstaje z młodego jęczmienia. Listki są zbierane, płukane, tłoczone i suszone. Dzięki temu osiąga się 100% czysty i niepasteryzowany proszek gotowy do przygotowania żywego soku o delikatnym smaku. Od momentu zbioru do zapakowania, nie upływa więcej niż 2 godziny, a to sprawia, że jęczmień nie traci swoich cennych właściwości. Proszek jest jasnozielony, a po rozpuszczeniu w wodzie uzyskuje mocno zieloną barwę.

Bogactwo składników

Młody jęczmień zawiera 25x więcej potasu, 37x więcej wapnia, ponad dwa razy więcej magnezu i pięciokrotnie więcej żelaza niż pszenica. Zawiera także znaczne ilości manganu i cynku. Jęczmień odnawia kwasowo-zasadową równowagę. Okazuje się 2 razy bardziej skuteczny niż szpinak, jest najpełniejszym zasadotwórczym pożywieniem. Zawiera witaminy, które aktywują enzymy pomagające przy profilaktyce chorób i stanów patologicznych. Ma wysoką zawartość beta-karotenu, witaminy C, E i witaminy grupy B: B1, B2, B3, B6, biotynę, kwas foliowy, kwas pantotenowy i cholinę.

Sześć właściwości zielonego napoju:

1. Równocześnie odżywia i oczyszcza organizm
2. Jest naturalny i zawiera wszystkie składniki odżywcze
3. Odznacza się wysoką zawartością chlorofilu
4. Jest aktywny enzymatycznie
5. Jest zasadotwórczy
6. Charakteryzuje się wysoką naturalną aktywnością antyoksydacyjną

Regularne spożywanie zielonego napoju z jęczmienia sprawia, że czujemy się lepiej, mamy mniejsze łaknienie. Nie potrzebujemy też suplementów witaminowych w tabletkach, ponieważ zawarte w jęczmieniu składniki odżywcze są skumulowane i łatwo przyswajalne. Polecam szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza dieta jest uboższa w świeże naturalne witaminy.

Mira Starobrzańska

Komentarze (3)

Mindi

9 lat temu

Nie słyszałam wcześniej o tym cudownym napoju. Jest bogaty w składniki i ma wspaniałe właściwości. Odpowiednia pora by się zainteresować, wydaje mi się, że właśnie wczesną wiosną dieta jest uboga w witaminy.

pati25

11 lat temu

Bardzo dużo cennych właściwości ma napój z jęczmienia.A jakie to bogactwo składników.To naturalne źródło witamin

basia4ab

11 lat temu

Bardzo dobry artykuł.nie wiedziałam że jęczmień młody, zawiera tyle znakomitych wartości odżywczych, tak potrzebnych organizmowi.Tyle razy przechodzę koło łanów jęczmienia,ale nawet przez myśl mi nie przyszło że to skarbnica witamin,składników odżywczych. Ile to człowiek nie wie,dopiero właśnie takie artykuły czytając, dają nam wiedzę. Basia

Zostaw komentarz