suplementy na odchudzanie

Odchudzanie, dieta, to wyjątkowo modne słowa w ostatnich latach. Wraz z nimi pojawiły się suplementy na odchudzanie, które bywają mylnie postrzegane jako tabletki cud. Niestety, nie sprawiają, że można jeść bezkarnie i chudnąć. Istotnie, mogą pomóc, jednak zanim zacznie się je brać, warto wiedzieć co w nich jest. Co zawierają suplementy na odchudzanie?

 

Co zawierają suplementy na odchudzanie? – kwas linolowy

Jednym z częstych składników suplementów na odchudzanie jest kwas linolowy, czyli CLA. Stanowi on jeden z kwasów tłuszczowych, który wedle ulotek na opakowaniach suplementów ma pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej. Niestety przeprowadzone do tej pory badania nie były w stanie określić czy takie działanie jest prawdziwe. Uznano jedynie, że CLA jest przydatne osobom, które uprawiają sport, ponieważ wtedy jest w stanie aktywować enzymy sprzyjające spalaniu zbędnego tłuszczu i tym samym redukują denerwujące fałdki na ciele.

 

HCA w tabletkach

Kolejnym składnikiem znajdujących się w tabletkach odchudzających jest HCA, czyli kwas hydroksycytrynowy. Uzyskuje się go z Garcinia cambodgia, rosnącej na kontynencie azjatyckim. Ma za zadanie powstrzymać przyrost tkanki tłuszczowej po spożywaniu posiłków białkowych oraz węglowodanów. Jest to spowodowane blokowaniem enzymów sprzyjającym przyswajanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wytwarzających zły cholesterol. Dzięki zmianie sposobu pochłaniania białek są one wykorzystywane przy budowie masy mięśniowej.

 

L-karnityna

Jednym z bardziej znanych składników suplementów na odchudzanie jest L-karnityna. Powstaje w organizmie dzięki aminokwasom, które są dostarczane razem z jedzeniem. Podobnie jak CLA najlepiej sprawdza się u osób, które regularnie uprawiają sport, ponieważ dostarcza energii mięśniom, jednocześnie ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej. Potrafi również podnieść poziom cholesterolu, dlatego osoby mające z nim problem powinny rozważyć zasadność przyjmowania tabletek zawierających przyjmowanie L-karnityny. Wśród naturalnych produktów można ją znaleźć w mleku oraz w mięsie.

Naturalna efedryna

Efedryna znajdująca się w licznych suplementach wpływających na wagę jest pozyskiwana z gałęzi rośliny o nazwie Ephedra sinica. Jej wpływ na odchudzanie skupia się głównie na rozgrzewaniu organizmu. Im ciało jest cieplejsze, tym więcej tkanki tłuszczowej spala. Jednak trzeba przy tym uważać i nie przyjmować jej za dużo, ponieważ przedawkowanie tabletek rozgrzewających może być groźne dla zdrowia. Poza rozgrzewaniem efedryna potrafi również podnosić ciśnienie krwi, zwiększa możliwości mięśniowe, jak również pobudza i wpływa korzystnie na pracę mózgu.

odchudzanie

Fasolamina

Jest wyciągiem z fasoli, czyli produktu całkowicie naturalnego. Ma możliwość blokowania enzymów pokarmowych, które są odpowiedzialne za blokowanie wchłaniania skrobi, będących częścią pieczywa oraz innych produktów zbożowych. Dzięki zablokowaniu enzymu przez fasolaminę znajdującą się w suplementach na odchudzanie skrobia przestaje być przyswajana przez organizm i nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej. Na taki składnik powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które nawet na diecie nie są w stanie zrezygnować z produktów zbożowych.

Suplementy na odchudzanie – po co brać?

Po suplementy na odchudzanie najczęściej sięgają osoby, które wypróbowały już kilka diet, jednak nadal nie są zadowolone ze swojej wagi. Jednakże przekonanie, że tabletki i saszetki do picia to suplementy, po których schudnie się natychmiast jest błędne. Chociaż większość tabletek posiada wyciągi z roślin i naturalne składniki, nie oznacza to, że ich przyjmowanie doprowadzi do zmniejszenia wagi w krótkim czasie, bez dodatkowej aktywności. Dopiero w połączeniu z ograniczeniem kalorii oraz sportem można osiągnąć sukces.

Karolina Skrzek