zadbaj-o-swoja-przyszlosc-zdefiniuj-swoje-cele

Powstała w 1991 roku Fundacja Centrum Promocji Kobiet zaprasza wszystkie Panie do wzięcia udziału w projekcie „Kobieta we współczesnym świecie i w biznesie”.

Szkolenie internetowe: Ja i moje cele.

W projekcie Kobieta we współczesnym świecie i w biznesie nie może zabraknąć tematu dotyczącego formułowania celów. Dlaczego ten temat jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, że dążenie do realizacji właściwie sformułowanych celów okazuje się efektywną metodą przełamywania barier w realizacji kariery zawodowej kobiet, barier, które wiążą się zarówno z istnieniem szklanego sufitu jako zjawiska społecznego i jak z naszych własnych, kobiecych zahamowań, obaw, uprzedzeń.
Jest wiele sytuacji zawodowych, w których dokąd jasno sobie nie powiemy, o co nam chodzi, do czego dążymy, co chcemy osiągnąć, ustawiamy się w na słabszej pozycji, ulegamy oczekiwaniom innych, postępujemy zgodnie z wciąż funkcjonującymi w naszej tradycji przekonaniami o właściwych zachowaniach kobiecych.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZKOLENIEM! na stronie: http://karierakobiet.eu/moje_cele_szkolenie_internetowe.html

O warsztacie:

Podczas tego warsztatu zajmiemy się naszym własnym, wewnętrznym szklanym sufitem. Mówić więc będziemy o naszych, kobiecych blokadach, o tym, co nas powstrzymuje, onieśmiela, zniechęca do podejmowania działań, które prowadziłyby do awansu. Nie chcemy bagatelizować społecznych, zewnętrznych wobec nas barier rozwoju zawodowego kobiet, ale mamy świadomość, że nie zostaną one usunięte teraz, natychmiast i całkowicie. Zajmiemy się więc tym, co już dzisiaj jest osiągalne. Korzyści z tych zajęć polegają na tym, że będziemy koncentrować się na tym, na co możemy mieć wpływ, co nas zależne od nas, co możemy kształtować, kontrolować i co ostatecznie będzie źródłem ogromnej satysfakcji.

Odkrywanie tego, co jest za naszym szklanym sufitem jest uczuciem fantastycznym. Okazuje się, że często tak niewiele dzieli nas od stanu, w którym znacznie lepiej poczujemy się we własnej skórze i… służbowym kostiumie. Zdobywamy wiedzę o tym, co trzeba zrobić, żeby poprawić swoją pozycję zawodową i umiejętności-jak to realizować. Jeśli przyjmiemy zamiast określenia „szklany sufit” inny, pojawiający się w literaturze termin „labirynt”, to my chcemy Ci dać nić Ariadny, dzięki której dotrzesz do celu.

Dowiemy się również, jak nie dopuszczać do traktowania nas w szczególny sposób, z „przymrużeniem oka”, protekcjonalnie, tylko ze względu na płeć. Będziemy mówić o tym, jak zidentyfikować i radzić sobie z zachowaniami, które odbierają nam pewność siebie, spychają na gorsze, słabsze pozycje.
Mamy nadzieję, że po tym warsztacie będziecie już pewne siebie, stabilne w tej pewności i uzbrojone w umiejętność podtrzymania tego stanu w trudnych sytuacjach zawodowych.

Cele warsztatu:

  • zapoznanie się z różnicami w stylu myślenia i mówienia o sobie kobiet i mężczyzn
  • określenie filarów, na których buduje się swoją karierę
  • zrozumienie słabości budowania poczucia własnej wartości kobiet
  • zdobycie umiejętności identyfikowania własnych słabych punktów w relacjach zawodowych z mężczyznami.

Zakres tematyczny:

I. Dlaczego ja?

1. Różnice w kobiecym męskim stylu myślenia i mówienia o sobie
2. Różnice w sposobie stylu budowania poczucia wartości kobiet i mężczyzn i o tym, jak kobiety same sabotują swoją karierę.
3. Dlaczego kobiety są wytrwałym sprzymierzeńcem mężczyzn w osłabianiu pozycji zawodowej… kobiet?
4. Jak pokonać konkurentkę-poradnik dla mężczyzn

II. Cele i marzenia-energia, która nas zasila

1. Dlaczego warto mieć cele i marzenia?
2. Podstawowe zasady formułowania celów
3. Wytrwać czy zrezygnować-dylematy pojawiające się na drodze do celu

Test: Jak określam swoje cele?

Poniższy test pomoże Ci określić jak postrzegasz zagadnienia związane z wyznaczaniem celów. Rozwiązując go, nie dowiesz się jak skutecznie wyznaczać sobie cele, ale dowiesz się nad czym powinnaś się skupić i popracować.

TEST DOSTĘPNY NA: http://karierakobiet.eu/test-cele.html

Drogie Czytelniczki serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w internetowym szkoleniu, które pewnością będzie pomocne dla każdej z Pań, chcącej coś zmienić w swoim życiu zawodowym.

Kariera Kobiet