Uroda

Zabiegi odmładzające, które można stosować latem

Zabiegi odmładzające, które można stosować latem

Panthermedia

Z jednej strony długo wyczekiwane lato stanowi doskonałą okazję do wypoczynku i pozbycia się zmartwień życia codziennego. Z drugiej strony to czas, kiedy nasza skóra jest najbardziej narażona na uszkodzenia oraz fotostarzenie. Zabiegi odmładzające potrafią zdziałać wiele dobrego dla naszej cery. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie mogą być wykonywane latem. Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu. W naszym artykule przedstawiamy zabiegi odmładzające, które można stosować latem.

Spis treści:

  1. Zalety i wady promieniowania UV
  2. Fotostarzenie skóry. Jak mu zapobiec, stosując kosmetyki do opalania?
  3. Pielęgnacja suchej skóry
  4. Zabiegi odmładzające, których nie należy wykonywać latem
  5. Zabieg odmładzający – botoks
  6. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym
  7. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zalety i wady promieniowania UV

Z jednej strony lato to ulubiona pora roku Polaków. Nie ma się co dziwić, wszak wreszcie mamy długie dni, sporo słońca i wysokie temperatury. Wszystko to dodaje nam optymizmu, sprawia, że nawet problemy zdają się do pokonania. Ponadto pod wpływem promieni UV w naszej skórze powstaje witamina D. Ta wpływa dobroczynnie na kości oraz odporność. Niestety, słońce oddziałuje także niekorzystnie na naszą skórę.

Fotostarzenie skóry. Jak mu zapobiec, stosując kosmetyki do opalania?

Promienie UV, na które najbardziej jesteśmy narażeni latem, powodują fotostarzenie się skóry. Pod ich wpływem powstają wolne rodniki, czyli reaktywne cząstki, które uszkadzają makromolekuły w naszych komórkach, w tym białka takie jak kolagen. W rezultacie na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki. Fotostarzenie się skóry można spróbować nieco ograniczyć. W tym celu warto sięgać po kosmetyki do opalania z filtrami. Wyróżniamy dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych. Filtry chemiczne zamieniają energię pochodzącą z promieni UV w nieszkodliwą dla skóry energię cieplną. Natomiast filtry mineralne odbijają promienie słoneczne niczym lustro, nie pozwalając im wniknąć w głąb skóry. W celu uzyskania satysfakcjonującej ochrony przed słońcem należy łączyć filtry chemiczne z mineralnymi. Aby fotostarzenie skóry nie stało się naszym udziałem, sięgajmy po kremy z filtrem SPF 50+. Nakładajmy je 20 minut przed planowaną ekspozycją na promienie UV. Pamiętajmy też o tym, aby krem z filtrem chronił nas zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. W ciągu dnia należy ponawiać jego aplikację, ponieważ kosmetyki do opalania mogą się ścierać lub spływać wraz z potem.

Pielęgnacja suchej skóry

Latem skóra często ulega wysuszeniu wskutek ekspozycji na promienie słoneczne. Aby przywrócić jej optymalny poziom nawilżenia, należy sięgać po odpowiednio dobrane kremy do twarzy. Dobrze, aby te zawierały zarówno emolienty, czyli substancje o działaniu natłuszczającym, które pozostawiają warstwę okluzyjną, jak i humektanty, czyli związki wiążące wodę w skórze.

Zabiegi odmładzające, których nie należy wykonywać latem

Zabiegi odmładzające potrafią zdziałać wiele dobrego dla naszej skóry. Trzeba jednak pamiętać, że latem nie wykonujemy tych o charakterze inwazyjnym. Niewskazane są peelingi chemiczne oraz peelingi mechaniczne, jak również mikrodermabrazja. Wspomniane zabiegi osłabiają naszą skórę i zwiększają jej wrażliwość na promienie UV.

Zabieg odmładzający – botoks

Latem możemy stosować bez obaw botoks. Ten zabieg przynosi świetne rezultaty, ponieważ toksyna botulinowa uruchamia wybrane partie mięśni na 6 miesięcy. W rezultacie pod wpływem słońca nie krzywimy się, nie marszczymy czoła etc., co skutkuje powstaniem zmarszczek. Pamiętajmy też o tym, że promienie UV osłabiają włókna kolagenowe, co sprzyja powstawaniu nieestetycznych bruzd.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi odmładzające z użyciem osocza bogatopłytkowego są polecane osobom młodym. Przyczyniają się one do odżywienia i regeneracji skóry.  Jest to zabieg bezpieczny, ponieważ płytki krwi zostają uprzednio pobrane z naszego organizmu. Jest to najlepszy zabieg odmładzający, który pełni funkcję profilaktyczną.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi z kwasem hialuronowym, w tym wypełnianie ust i zmarszczek, także mogą być wykonywane latem. Pełnią one także funkcją nawilżającą, co w przypadku skóry osłabionej przez wiatr, słońce i wysokie temperatury, może okazać się dla niej zbawienne.

Dodaj komentarz