Uroda

Botoks czy serum- oto jest pytanie

toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to jedna z najsilniejszych, poznanych dotąd trucizn. Dlatego nie warto stosować jej w walce ze zmarszczkami jeśli zabiegu nie wykonuje dobry i sprawdzony specjalista. Dlatego jeśli nie wybieramy się do profesjonalnego gabinetu, to we własnym zakresie lepiej użyć dobrego serum do twarzy, aby stopniowo lecz skutecznie wygładzić cerę i nadal cieszyć się zdrowiem.

Dlaczego serum a nie botoks?

Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich to taki, że rezygnując z botoksu na rzecz kosmetyku, chronisz swoje ciało przed wstrzyknięciem toksycznej substancji, która po pewnym czasie może (choć nie musi) doprowadzić do mutacji komórek. Serum jest na tyle skoncentrowanym kosmetykiem, że regularne stosowanie go, pozwoli na poprawę wyglądu skóry i wygładzenie zmarszczek już po kilku miesiącach. Efekty nie będą tak spektakularne jak przy botoksie, ale będą widoczne. Najlepsze wyniki serum przyniesie wówczas, gdy proces powstawania zmarszczek dopiero się zacznie, a ty na czas rozpoznasz pierwsze symptomy utraty jędrności skóry.

Zmarszczki – w jaki sposób powstają i jak im przeciwdziałać?

Przyczyną powstawania zmarszczek są zarówno czynniki wewnątrzpochodne takie jak geny, czy wpływ hormonów, jak i czynniki zewnątrzpochodne- wynikające z niekorzystnego oddziaływania środowiska zewnętrznego np. zanieczyszczonego powietrza, dymu z papierosów, nadmiernego działania szkodliwych promieni UV, zbytniego wysuszenia skóry przez chlor, wiatr, czy mróz. Na oba te rodzaje czynników (oprócz genów) mamy wpływ, możemy więc świadomie opóźniać proces starzenia się skóry.

Jeśli podejrzewasz, że przyczyną nagłego powstawania zmarszczek jest brak równowagi hormonalnej w twoim organizmie, koniecznie zbadaj poziom estrogenów, progesteronu, prolaktyny, czy hormonów tarczycy. Hormony wpływają na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Dopóki więc nie uzdrowisz swojego organizmu, nie poprawisz wyglądu skóry.

Możesz oczywiście wspomagać produkcję kolagenu od zewnątrz, aplikując na twarz pobudzające syntezę włókien kolagenowych serum Dermika. W przypadku, gdy twoje zmarszczki wynikają z nadmiernej ekspozycji na promienie UV, zbyt dużej ilości wizyt na basenie (chlorowana woda), czy niedostatecznej ochrony przed wiatrem lub mrozem, koniecznie zadbaj o zabezpieczenie bariery ochronnej skóry, jak również dostarczenie jej antyoksydantów, czyli witaminy A, E.

Jak pozbyć się zmarszczek przy użyciu serum przeciwzmarszczkowego?

Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek, musisz  systematycznie używać odpowiedniego dla twojej cery serum. Co powinien zawierać tego typu kosmetyk?

  1. Dużą dawkę witaminy C. Stymuluje ona proces tworzenia się kolagenu, co powoduje wypchnięcie zapadniętej tkanki do góry i wygładzenie skóry.
  2. Kolagen. Jest rusztowaniem dla skóry. Kiedy go brakuje, skóra zapada się i powstają zmarszczki. Sprawdź więc, jakie serum może ci go dostarczyć.
  3. Kwas hialuronowy. Ta substancja dba o prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Dzięki niej skóra dłużej broni się przed „zagnieceniami”.
  4. Oleje roślinne- dbają o właściwą ochronę skóry i zapobiegają jej wysychaniu- znajdziesz je np. w serum Mokosh zawierającym dużą ilość olejów roślinnych.
  5. Retinol i peptydy. Retinol opóźnia proces starzenia się skóry, z kolei peptydy odpowiedzialne są m.in. za rozluźnianie i rozkurczanie mięśni. Dzięki nim możesz łatwiej zlikwidować zmarszczki mimiczne. Ponadto zwiększają aktywność fibroblastów i stymulują je do produkcji kolagenu.
  6. Nanonośniki- dzięki tym substancjom, wszystkie inne składniki zawarte w kosmetyku wchłaniają się lepiej i docierają do głębszych warstw skóry. Znajdziesz je w serum dla skóry dojrzałej marki Yonelle. Nanodyski, które znajdują się w produktach tej marki, przenikają aż 14 warstw komórek naskórka, dzięki czemu działają na głębszych warstwach skóry i likwidują nawet te bardziej pogłębione zmarszczki.

Tekst partnera

Komentarze (2)

Tess

3 lata temu

Nigdy nie kułabym twarzy igłami. Polskie firmy mają dobre kosmetyki i można używać też naturalnych kosmetyków jak maseczka z truskawki ze śmietanką, cera aż jaśnieje po nich.

Zostaw komentarz