Life Style Psychologia

Wygraj książkę Nie mówcie, że nie mamy niczego Madeleine Thien!

Nie mówcie, że nie mamy niczego

Nie mówcie, że nie mamy niczego to nominowana do Nagrody Bookera powieść kanadyjskiej pisarki, której talent zachwycił samą Alice Munro. Już dziś weź udział w konkursie, w którym do zdobycia są trzy egzemplarze tej powieści, ufundowanej przez Wydawnictwo Literackie!

Ojciec opuścił nas dwukrotnie w ciągu jednego roku. Po raz pierwszy, aby zakończyć swoje małżeństwo, i po raz drugi, gdy odebrał sobie życie. Przyczyny rodzinnej tragedii, która stała się udziałem Marie Jiang, sięgają głęboko w przeszłość, a o ich odkryciu zadecyduje przypadek. Marie, nauczycielka matematyki w Vancouver, pochodzi z rodziny chińskich emigrantów. Wiele faktów z życia swoich bliskich pozna jednak dopiero dzięki obcej osobie – studentce z Pekinu, która uciekła do Kanady po masakrze na placu Tiananmen. Dowie się między innymi, że ojciec był studentem konserwatorium w Szanghaju. Dlaczego nigdy jej o tym nie opowiedział? Dlaczego w ich domu nie było fortepianu, na którym ponoć grał po mistrzowsku? Rodzinna historia, którą Marie powoli składa z okruchów wspomnień i świadectw różnych osób, okazuje się być kłębkiem skomplikowanych relacji uczuciowych i wielu dramatów, rozgrywających się w cieniu, ale i  w bezpośrednim następstwie, totalitarnej polityki Mao Zedonga. Epicka i liryczna, zbudowana kunsztownie niczym sonaty Bacha, które pobrzmiewają na wielu jej stronach, melancholijna i pełna humoru oraz ciepła powieść Madeleine Thien jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku.

Weź udział w konkursie i wygraj jeden z trzech egzemplarzy książki Nie mówcie, że nie mamy niczego Madeleine Thien!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Madeleine Thien od Wydawnictwa Literackiego, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe:

Dlaczego akurat do Ciebie ma powędrować książka Nie mówcie, że nie mamy niczego?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 30.11.2017 r. do godziny 23:59. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na maila konkurs@menopauza.pl, w tytule wiadomości wpisując „Nie mówcie, że nie mamy niczego”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 30.11.2017 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Menopauza.pl

Fundatorem nagród – trzech egzemplarzy książki Nie mówcie, że nie mamy niczego Madeleine Thien jest Wydawnictwo Literackie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca od jego zakończenia, a jego wyniki opublikowane na portalu Menopauza.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez redakcję portalu Menopauza.pl w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (4)

Mindi

5 lat temu

Bardzo ciekawa historia, chętnie dowiem się jakie tajemnice skrywało życie ojca Marie. Postaram się ułożyć odpowiedź w tym konkursie, może się tym razem mi uda i będę miała swój egzemplarz tej książki. Ale gdyby ktoś inny miał więcej szczęścia ode mnie w tym konkursie to wpisałam sobie do notesu tytuł jako kolejny do przeczytania.

Aneta

5 lat temu

Opis brzmi ciekawie. Konkursy tu są o tyle fajne, ze jeśli nawet nie uda się wygrać, to człowiek ma pomysły na to co czytać 🙂

dulcynea

5 lat temu

Ciekawa lektura , chciałabym ją przeczytać .
Trzeba by zakasać rękawy , zaostrzyć pióra i napisać coś sensownego .
A jak nie , to książkę zakupić 🙂

Zostaw komentarz