Intymnie Suchość pochwy

Wygraj globulki HydroVag® i zestaw srebrnej biżuterii!

konkurs HydroVag

Bolesne stosunki, pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie okolic intymnych – to tylko niektóre dolegliwości, które towarzyszą suchości pochwy, powodując spory dyskomfort.  Na szczęście istnieją produkty łagodzące dokuczliwe objawy, które uderzają bezpośrednio w źródło problemu. Już dziś weź udział w naszym konkursie i wygraj zestaw globulek HydroVag® oraz srebrną biżuterię! Wystarczy wypełnić formularz

Suchość pochwy to problem, z którym borykają się kobiety w różnym wieku, najczęściej jednak z dokuczliwymi dolegliwościami sfery intymnej zmagają się panie w okresie okołomenopauzalnym. Przekwitanie to czas, kiedy czynność jajników stopniowo wygasa, a tym samym zmniejsza się ilość wytwarzanych przez nie żeńskich hormonów płciowych, w tym estrogenów. Niedobór tych ostatnich sprawia, iż ściany pochwy stają się cienkie, mało elastyczne i gorzej nawilżone.  Niedostateczna ilość wydzieliny pochwowej przyczynia się do odczuwania dyskomfortu intymnego. Pochwa piecze i swędzi, a stosunki stają się bolesne, przez co kobiety w wieku okołomenopauzalnym nierzadko unikają zbliżeń ze swoim partnerem.  Zaburzenia hormonalne, które obserwuje się u kobiet w wieku okołomenopauzalnym mogą prowadzić do zanikowego zapalenia pochwy, co z kolei zwiększa ryzyko infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym.  Czasem zdarza się, iż suchość pochwy jest wynikiem zakażenia.  Warto jednak pamiętać, iż infekcje bakteryjne oraz grzybicze mogą pogłębiać suchość pochwy, przyczyniając się do nasilenia nieprzyjemnych objawów.

Jak zwalczyć suchość pochwy?

Kobiety, które zmagają się z suchością pochwy, często sięgają po produkty, które mają za zadanie zredukować dyskomfort intymny. Dużą popularnością cieszą się lubrykanty, które zapewniają poślizg podczas zbliżenia i tym samym pozwalają odbyć bezbolesny stosunek. Niestety, tego typu preparaty działają tylko na objawy suchości pochwy, w związku z tym, iż nie zwalczają źródła problemów, uciążliwe symptomy szybko powracają.  Ginekolodzy rekomendują swoim pacjentkom stosowanie produktów, które zawierają kwas hialuronowy, kwas mlekowy i glikogen. Kwas hialuronowy wiąże wodę, dzięki czemu nawilża nabłonek pochwy. Z kolei kwas mlekowy zapewnia kwaśne pH miejscom intymnym i tym samym stwarza dogodne warunki dla rozwoju „dobrych” bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które stanowią naturalną barierę obronną organizmu i chronią przed infekcjami pochwy. Natomiast glikogen stanowi źródło substancji odżywczych zapewniających dogodne warunki dla wzrostu bakterii kwasu mlekowego.  Produktem, który zawiera wszystkie 3 wyżej wspomniane składniki, są globulki HydroVag®. Stosowanie tego preparatu zaleca się kobietom w wieku okołomenopauzalnym, skarżącym się na bolesne stosunki, stosującym antykoncepcję hormonalną, będących w połogu lub po zabiegach ginekologicznych.  Skuteczność globulek HydroVag®  została potwierdzona badaniami, które przeprowadzono w latach 2014-2015 z udziałem 179 ginekologów z całej Polski.  Dzięki ich pomocy do badań zakwalifikowano 3560 kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Każda z pań uczestniczących w badaniu została poproszona o stosowanie globulek HydroVag® przez co najmniej 7 dni. U 30% z nich przeprowadzono kurację podstawową (stosowanie globulek przez okres 7 dni), natomiast u 64% kurację podtrzymującą (30-dniową), a pozostała grupa pań (6%) stosowała HydroVag® przez dłuższy okres czasu. Po zakończeniu badań i podsumowaniu wyników stwierdzono, że:

  • 65,7% kobiet dostrzegło wyraźną poprawę w życiu seksualnym,
  • 87% kobiet odzyskało prawidłowe pH pochwy,
  • 93,2% kobiet zadeklarowało poprawę ogólnej jakości życia.

Wygraj globulki HydroVag® i powiedz: „nie” suchości pochwy!

Specjalnie dla czytelniczek portalu Menopauza.pl Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED ufundował atrakcyjne nagrody:

  1. miejsce zostanie nagrodzone 2 opakowaniami globulek HydroVag®, zestawem srebrnej biżuterii oraz książką Karoliny Korwin-Piotrowskiej pt. „Krótka książka o miłości”;

Laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają 2 opakowania globulek HydroVag® oraz czerwoną, skórzaną kosmetyczkę;

Dla osób, których prace zajmą miejsca 4.-8. przewidziano 2 opakowania globulek HydroVag® oraz serum do rąk.

 

Aby zdobyć jeden z atrakcyjnych zestawów nagród, wymyśl hasło reklamowe dla globulek HydroVag® i prześlij je za pośrednictwem formularza.

 

Prosimy o podanie w formularzu danych do wysyłki. Przesyłając zgłoszenie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych w celu wyłonienia zwycięzcy i przesłania nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada do godziny 23:59.

Życzymy powodzenia!

Pełny regulamin konkursu jest dostępny tutaj. Prosimy o zapoznanie się z nim przed nadesłaniem pracy konkursowej.

globulki HydroVag

Tekst sponsorowany

Komentarze (11)

Cyla

7 lat temu

Nie pogardziłabym srebrną biżuterią, złota nie lubię, ale srebro to co innego. Mam nadzieję, że moje hasło przypadnie do gustu komisji:)

Margotka

7 lat temu

Wysłałam swoje hasło:) Bardzo chciałabym wygrać srebrną biżuterię i książkę Korwin-Piotrowskiej:)

Zostaw komentarz