Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Wybielanie zębów

wybielanie-zebow

Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to powód to dumy. Aby cieszyć się nieskazitelną bielą naszych zębów musimy o nie szczególnie dbać, lub poprawić naturę, korzystając z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów.

Kto z nas nie chciałby mieć zębów w iście hollywoodzkim stylu? Zapewne, większość z nas. Białe zęby są w dzisiejszych czasach modne i pożądane tak bardzo, jak nigdy wcześniej. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, jak wyglądają uśmiechy znanych i bogatych ludzi, czy jak wiele twarzy z reklam w telewizji, Internecie, czy w prasie „atakuje nas” śnieżnobiałym uśmiechem.

Wybielające pasty do zębów, wybielające paski do naklejenia na zęby, zestaw do wybielania w domu, czy profesjonalny zabieg u stomatologa? Jaki sposób wybrać?

3 sposoby wybielania zębów

  • profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą,
  • wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie,
  • ogólnie dostępne pasty i paski wybielające

We wszystkich trzech sposobach wykorzystywana jest ta sama substancja czynna – nadtlenek wodoru, jednak zdecydowanie najbardziej skutecznym i efektownym sposobem jest profesjonalny zabieg w gabinecie dentystycznym.

Zuzanna Górka

Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to powód to dumy. Aby cieszyć się nieskazitelną bielą naszych zębów musimy o nie szczególnie dbać, lub poprawić naturę, korzystając z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie

Uzyskanie znaczącej zmiany koloru w krótkim okresie czasu jest główną zaletą profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. Ten rodzaj zabiegu jest zawsze przeprowadzany przez stomatologa.

Przed wybielaniem stomatolog:

  • sprawdza stan uzębienia,
  • usuwa kamień nazębny i osad,
  • leczy aktywną próchnicę, tzn. wypełnia ubytki, najczęściej powstałe na tle próchnicy, ale także te znajdujące się w okolicy dziąsła (tzw. ubytki klinowe), powstałe na skutek nieprawidłowego zgryzu czy szczotkowania.

Zuzanna Górka

Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to powód to dumy. Aby cieszyć się nieskazitelną bielą naszych zębów musimy o nie szczególnie dbać, lub poprawić naturę, korzystając z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów.

Jak wygląda zabieg wybielenia zębów?

Cały zabieg trwa ok. 2 godzin. Podczas wizyty na powierzchnię zębów nakładany jest aktywny żel wybielający, który naświetlany jest lampą o odpowiedniej długości fali. Do zabiegu używany jest żel o wyższym stężeniu, niż w przypadku metody nakładkowej. Dzięki temu efekt jest natychmiastowy.
Warto podkreślić, że wybielanie jest zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów.

Taka przyjemność kosztuje… Ceny wahają się od 500 zł do 1000 zł w zależności od regionu Polski. Warto „polować” także na promocję, które od czasu do czasu oferują gabinety stomatologiczne.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • pacjenci chorujący na padaczkę.
  • pacjenci cierpiącym na nadwrażliwość zębów (zabieg ten może nasilić ból),
  • młodzież poniżej 16 roku życia – należy poczekać, aby zakończył się wzrost i rozwój uzębienia stałego.

Zuzanna Górka

Komentarze (13)

elle@elle

8 lat temu

wybielanie zebow uszkadza szkliwo ,zdziera sie ono i potem zeby dwa razy szybciej zółkna ,trzeba uwazac doslownie na wszystko co sie je i pije , uwazam ze zabieg wiecje szkody przynosi niz pozytku :)))

Emilly27k

8 lat temu

Nie stosowałam tej pasty do zębów. Powiem Ci babko,że dla mnie duże znaczenie ma zmiana szczoteczki do zębów.
Według dentystów powinno zmieniać się co roku lub w odstępstwie pół roku. Możemy skorzystać z darmowego czyszczenia zębów- oczyszczanie z kamienia. Korzystałam z tego rodzaju zabiegu. Polecam:)

pati25

11 lat temu

W sprzedaży są różne pasty wybielające,w aptekach nakładki i żel do wybielania.Faktycznie po użyciu tego żelu i nakładki to już po pierwszym użyciu widać różnicę

Emilly27k

11 lat temu

Ja na bieżąco dbam o zęby i jestem zadowolona ze swojego układu. Chodzę do gabinetu stomatologicznego i dostaję porady jak dbać o zęby i pastę do zębów.

Annagata

11 lat temu

Kilka razy wybielałam zęby,ale działało tylko przez chwilę.Po miesiącu zęby wracały do starego stanu.po ogromnej ilości antybiotyków,które brałam w dzieciństwie mam dwukolorowe zęby,ale już się do nich przyzwyczaiłam.I nie wiem,czy nawet profesjonalne wybielanie u dentysty coś by dało.Za to systematycznie ściągam kamień i robię piaskowanie.Pełnia szczęścia.

nowa

11 lat temu

Dbam o swoje zęby ale nie poddaję się żadnemu wybielaniu.Mam zdrowe i to jest najważniejsze a że śnieżnobiałe nie są….trudno , wystarczy ,że często je myję i odżywiam się w miarę zdrowo.I tak jestem z nich zadowolona.

Emilly27k

11 lat temu

Cenię sobie oczywiście wygląd zębów zwłaszcza moich. Zwracam uwagę na pastę i staram się kupować pasty wybielające. Jeden dzień nacieszyć się bielą zębów:)

filodendron

11 lat temu

Kiedyś miałam piękne białe zęby, równe i idealne .Potem przyszedł czas chorób i ząbki zszarzały.Wstawiłam porcelanowe koronki, a następny etap to będą oczywiście -protezy.Kiedyś wybielałam zęby cytryną,okazało się ,że to błąd, bo kwas zżera szkliwo.

drobina

11 lat temu

Nie będę poprawiała natury i nie skorzystam z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów. Dbam o zęby, myję je po każdym posiłku i myślę, że nieźle wyglądają. Pamiętam też o regularnych przeglądach uzębienia u dentysty.
…a że ząbki nie są śnieżnobiałe? Trudno, nie każdy może takie mieć.

aneri

11 lat temu

Białe i zdrowe zęby każdy chciałby mieć niezależnie od wieku czy zamożności ale mając swoje naturalne , zdrowe i zadbane zęby chociaż mniej białe tez powinniśmy się cieszyć. Bo do tego co pokazane jest w telewizji czy na obrazkach czasopism powinniśmy podchodzić z rezerwą.

pati25

11 lat temu

Każda z nas marzy zapewne o białych zębach.O poddaniu się takiemu zabiegowi w gabinecie.Mnie trochę przeraża cena.Kiedyś dawno temu,,gdy byłam jeszcze nastolatką to od czasu do czasu czyściłam zęby popiołem od pierosów.Wtedy to był jedyny chyba sposób.Teraz są różne pasty wybielające,zabiegi.Podobno białę zęby szybciej się niszczą.

Zostaw komentarz