woda-alkaliczna

Woda jest podstawą naszego życia ale czy woda alkaliczna receptą na zdrowie?

Woda – źródło życia

Bez wody życie nie mogłoby istnieć. Nasz organizm, skóra i całe ciało potrzebuje wody. Odpowiednie nawilżenie umożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Woda służy nam nie tylko do picia ale także do oczyszczania zarówno ciała jak i organizmu. Ciało dorosłego człowieka składa się średnio z około 60 % wody. Uczestniczy ona w przemianie materii i innych, ważnych procesach biologicznych. Ma również wielkie znaczenie kulturowe.

Woda alkaliczna

Oprócz zwykłej wody możemy spotkać się z pojęciem wody alkalicznej. Ten rodzaj wody zawiera jony, czyli minerały alkaliczne. Jej odczyn pH zwykle oscyluje między 9 a 9,5. Taka ciecz ma zdolność pobierania elektronów, co daje możliwość utleniania. Budowa strukturalna wody alkalicznej umożliwia jej szybkie przedostanie się do krwi. Zawiera ona około połowę mniej cząsteczek niż zwykła woda z kranu.

Woda alkaliczna receptą na zdrowie?

Badania potwierdzają właściwości zdrowotne wody alkalicznej. Dzięki swojemu działaniu, zwalcza ona wolne rodniki. Jest jak antyoksydant. Naukowcy porównują ją do wód ze znanych źródeł leczniczych takich jak Lourdes. Aktywny wodór, którym jest nasycona, pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Mniejsza struktura molekularna sprawia, że woda łatwiej przedostaje się do błony komórkowej. Ma niską gęstość, co oznacza, że zapobiega odkładaniu się toksycznych substancji w organizmie, przez ich rozpuszczanie. Woda alkaliczna jest nazywana potocznie żywą. Wiele osób potwierdza pozytywne jej działanie, poprawę samopoczucia i zdrowia. Zmniejsza ryzyko różnych chorób, więc warto wprowadzić ja do codziennej diety. Woda alkaliczna powstaje dzięki specjalnym jonizatorom. Wystarczy odpowiednie urządzenie, które zamieni zwykłą kranówkę w alkaliczną wodę życia. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, które wydajemy na butelkowane wody mineralne.woda

Woda alkaliczna zawiera jony potasu, sodu, wapnia oraz magnezu. Cenne minerały są potrzebne naszemu organizmowi. Musimy pić wodę, aby móc żyć, jeśli możemy żyć dłużej i zdrowiej, to wybierajmy tą, która jest lepsza dla naszego organizmu.