Psychologia W głąb siebie

Sposoby na jesienną chandrę

sposoby-na-jesienna-chandre

Lato minęło i przyszła jesień. Pewnie wiele osób tęskni za słonecznym czasem spędzonym na plaży. Jesień może wprowadzić nas w stan przygnębienia i melancholii jednak my mamy sprawdzone sposoby na jesienną chandrę.

Mimozami jesień się zaczyna…

Tak śpiewał Czesław Niemen, kiedy wspominał o złotej, polskiej jesieni i ukochanej dziewczynie. Nadejście jesieni to dla wielu osób smutny czas. Tęsknota za latem i słonecznymi dniami może nam nieco doskwierać. Dni stają się coraz krótsze, a pogoda nie zawsze zachęca do wychodzenia z domu. Aby nie popaść w depresyjny stan, warto skorzystać z kilku porad, z którymi nawet jesień będzie piękną i pozytywną porą roku.

Sposoby na jesienną chandrę

Jesienią często tracimy energię i chęć aktywności. Nie chce nam się wychodzić z domu z powodu deszczu czy zimna. Na jesienną chandrę są jednak skuteczne sposoby, które pozwolą spędzić nam przyjemny czas – w domu i na dworze.

Spotkanie z przyjaciółką

Spadek nastroju pojawiający się jesienią może mieć związek z samotnością. Długie wieczory spędzane przed telewizorem czy ekranem komputera mogą tylko pogłębić ten stan. Zamiast siedzieć w samotności lepiej spotkać się z przyjaciółką. Wybierzcie się na pyszną kawę do ulubionej kawiarni lub umówcie się w domu. Możecie urządzić filmowy wieczór czy spędzić czas na wspólnej rozmowie. PO takim spotkaniu od razu nabierzemy ochoty na życie towarzyskie i szybko zapomnimy o przygnębiającym nastroju.

Czas na spacer

Spacer, nawet w jesienne popołudnie może być wspaniałą ucztą dla ducha i oka. Jesień to ogromne koło barw. Kolorowe liście i chodniki pokryte dywanem w odcieniach złota, żółci i czerwieni to elementy krajobrazu tej, mogłoby się wydawać smutnej pory roku. Na spacer najlepiej wybrać się z bliską osobą. Spędzimy miło czas na łonie natury i być może odkryjemy dotąd nieznane zakątki.

Wycieczka

Jeśli latem zabrakło nam czasu na wakacyjny odpoczynek, lub zwyczajnie mamy wolny weekend, możemy go odpowiednio wykorzystać. Wybierzmy miejsce, które chcielibyśmy odwiedzić i udajmy się tam na wycieczkę. Nawet dzień lub dwa spędzone w innym mieście to świetna okazja do zwiedzania i wypoczynku. Polskie miasta potrafią zaskoczyć swoim wyglądem jesienią. Turystów jest wtedy znacznie mniej niż latem, więc tym bardziej warto udać się na spontaniczną wycieczkę.

Dodatkowe zajęcie

jesien

Nowa pasja może okazać się bardzo skutecznym sposobem na jesienną chandrę. Być może decoupage, papierowa wiklina czy kurs salsy będzie idealnym rozwiązaniem na wykorzystanie wolnego czasu. Dodatkowo zrobimy coś twórczego i kreatywnego, więc szybko zapomnimy o nudzie.

Sposobów na jesienną chandrę jest wiele. Przedstawione powyżej pomysły mogą pomóc nam w przetrwaniu tego okresu. Jesień wcale nie musi być smutna i przygnębiająca. Wystarczy, ze odpowiednio odkryjemy jej barwy i zaczniemy się nimi cieszyć.

Dodaj komentarz