Kultura Styl życia

Więcej niż siostry – Mariola Zaczyńska

Więcej niż siostry – Mariola Zaczyńska

Więcej niż siostry to ciekawie skonstruowana powieść obyczajowa, która pokazuje losy dwóch kobiet, które wychowały się bez ojca. Obie bardzo zabiegają o męską uwagę, choć nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Co tym razem przygotowała dla czytelników Mariola Zaczyńska?

Lekkie podejście Benity do życia

Benita Batory to dziennikarka, która pewnego dnia postanowiła porzucić pracę w telewizji na rzecz kariery w lokalnym portalu internetowym. Poznajemy ją, gdy trwają negocjacje z mężczyzną, który twierdzi, że za chwilę skoczy z dachu. Żąda on spotkania z Benitą. Ta jednak stwierdza, że nie ma ochoty się z nim widzieć. Dron wysłany przez redakcję w celu przeprowadzenia transmisji na żywo, pokazuje pewne detale, które wskazują na to, że facet planuje przyszłość. A przecież tak nie postępują samobójcy. Mężczyzna ma za złe Benicie, że ta opisała skandal obyczajowy, w którym uczestniczył. Teraz jest skompromitowany w swojej branży. Podczas relacji na żywo poznajemy ogólne stosunki dziennikarki ze współpracownikami. Szef boi się od niej czegokolwiek zażądać. Część ekipy jej nienawidzi i zazdrości.

Ekstrawertyczka, która nie przywiązuje się do mężczyzn

Benita to ambitna i pełna energii kobieta, która ma ekstrawertyczne usposobienie. Zawsze mówi, co myśli. Nie boi się wyrażać zdania nawet w tematach, które budzą największe kontrowersje. Jest kobietą pewną siebie i zdecydowaną.  Do życia podchodzi z optymistycznym nastawieniem. Mężczyzn traktuje w sposób lekki. Jest skłonna przeżyć z nimi przygodę, choć niekoniecznie czuje potrzebę nawiązania bliższej relacji.

Roma – kobieta ratująca innym życie

Roma to dawna przyjaciółka Benity. Poznajemy ją, gdy wraz z psem tropiącym pracuje w Chile przy akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi. Roma od początku wydaje się dziwna. Widać, że ma spore problemy emocjonalne. Nawet gdy pies znajduje żywego człowieka, nie cieszy ją to. Panikuje, powtarzając sobie w myślach, że nie powinno jej tu być. Ciągle myśli o jakichś tajemniczych tabletkach, których przy sobie nie ma.  Marzy o powrocie do kraju. Widać, że skrywa niejedną tajemnicę i wymaga pomocy specjalisty.

Gdy przyjaźń sprzed lat zostaje reaktywowana

Gdy Roma wraca w rodzinne strony, dawne przyjaciółki odnawiają kontakt. Są jak ogień i woda. Roma to kobieta czynu, która pragnie pomagać innym. Benita podchodzi do życia w dużo lżejszy sposób, pragnie wykazać się zawodowo.  Obie kobiety wychowywały się bez ojca, jednak jego brak inaczej ukształtował ich postawy życiowe.

Pewnego dnia Roma i Benita pragną tego samego. Czy jedna z nich ustąpi? Czy ich siostrzana więź przetrwa takie zawirowania?

Więcej niż siostry to ciekawie skonstruowana powieść obyczajowa, w której sporo się dzieje. Obie bohaterki to silne osobowości, choć jedna jest ekstrawertyczką, a druga introwertyczką. Mają cel w życiu i nie boją się do niego dążyć.  Powieść Więcej niż siostry opisuje potęgę kobiecej przyjaźni, ale też zagrożenia, które na nią czyhają.

Komentarze (4)

Lanza

2 lata temu

Bardzo ciekawa historia, chętnie się z nią zapoznam:) Ciekawe, czy bohaterki uświadomią sobie, z czego wynika ich zachowanie i popracują nad jego zmianą.

Goplana

2 lata temu

Wychowywanie bez ojca jest trudne, ale często dużo lepsze niż z toksycznym rodzicem, który np. pije. Jednak w jakimś stopniu kształtuje to naszą postawę.

Zostaw komentarz