Miłość i związki

Czego powinnaś wymagać od faceta?

Czego powinnaś wymagać od faceta

Każda z nas ma inne wymagania wobec faceta. Jednak istnieją takie uniwersalne punkty, które powinien spełniać mężczyzna, abyśmy w ogóle brały go pod uwagę w kontekście związku. Jeśli podejdziemy do nich zbyt lekceważąco, mogą nas czekać poważne problemy. Czego powinnaś wymagać od faceta?

Szacunek dla siebie i innych

Od mężczyzny powinnaś bezwzględnie wymagać szacunku dla siebie i innych. Jeśli on cię lekceważy lub poniża w jakikolwiek sposób, powinien zostać skreślony. Wszystko jedno, czy chodzi o zasiewanie ziarenka, które ma obniżyć twoją samoocenę i pozbawić cię pewności siebie, czy jawne obelgi. Taki facet jest toksyczny i będzie cię wyniszczał. Najpierw przyczepi się twojego stroju, nie będzie to jawna konfrontacja, tylko takie wbijanie szpili z uśmiechem na ustach pod hasłem dobroczynności. Potem zacznie kierować pod twoim adresem wulgaryzmy. Jego agresja słowna będzie się nasilać, a z czasem może przejść w rękoczyny.

Brak agresji i przemocy w związku

Jeśli facet będzie stosował wobec ciebie jakąkolwiek formę przemocy, wszystko jedno, czy będzie cię krytykował, złośliwie nie odpisywał na wiadomości, odmawiał seksu, czy mocniej cię popchnie w sypialni, nie powinnaś tego akceptować. Każda przemoc jest zła i niewybaczalna. Kobiety popełniają błąd, zakładając, że to był jednorazowy wyskok i każdemu należy się druga szansa. W przypadku przemocy ta zasada nie obowiązuje.

Wierność w związku

Jeśli facet cię zdradza lub masz co do tego poważne podejrzenia, odpuść go sobie. Wszystko jedno, czy kończy się tylko na flircie, czy on uprawia seks z innymi kobietami, on w ten sposób rzutuje negatywnie na twoje samopoczucie i samoocenę. Wyeliminuj go ze swojego życia, zwłaszcza że może cię zarazić wieloma chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV, którego nie da się wykorzenić z naszego organizmu.

Facet wolny od uzależnień

Nie wiąż się nigdy z facetem, który ma problem z uzależnieniem. To, czy jest nałogowym hazardzistą, seksoholikiem, alkoholikiem czy narkomanem nie ma tu najmniejszego znaczenia. Taki mężczyzna cię skrzywdzi, pozostając przy nim, wkrótce staniesz się osobą współuzależnioną i za chwilę sama będziesz potrzebowała psychoterapii.

Empatyczny mężczyzna

Facet powinien umieć wczuć się w położenie drugiej osoby. Zrozumieć, gdy jest ci przykro, być wyrozumiałym, gdy podczas okresu boli cię brzuch i pocieszyć, gdy masz problemy w pracy. Jeśli tego nie robi, nie potrafi nikomu współczuć, to znak, że być może ma zadatki na socjopatę lub, co gorsza, psychopatę.

Facet aktywny zawodowo

Nie chodzi tutaj, by szukać sobie bogatego męża. Facet powinien być aktywny zawodowo, aby nie okazał się utrzymankiem żyjącym na twoim garnuszku. Jeśli nie jest leniem, sam zarabia na swoje utrzymanie, to wszystko jest okej. Tak naprawdę chodzi o sam fakt, że jest odpowiedzialny i sam na siebie zarabia, nie o to, ile wynoszą jego dochody.

Pozytywne nastawienie do świata

Nie należy wiązać się z pesymistą, ponieważ jego postrzeganie świata w czarnych barwach wkrótce stanie się zaraźliwe. Taki człowiek wysysa z nas dobrą energię. Sprawia, że z optymistki także stajemy się pesymistką. Zaczynamy wątpić w ludzi i ich dobre intencje. Wszędzie widzimy tylko podstęp i panoszące się zło.

Kluczowe wymagania o zindywidualizowanym charakterze

Nie rezygnuj też z własnych kluczowych wymagań, które dla innych mogą być dziwne, a dla ciebie istotne. Jeśli zależy ci na tym, aby facet nie pił kawy, bo mdli cię na sam jej zapach, to bądź wierna swoim oczekiwaniom. To samo dotyczy sytuacji, gdy zależy ci, aby nie zajmował się oglądaniem telewizji, bo w domu rodzinnym przekonałaś się, jak gapienie się w ekran potrafi niszczyć bliskość między ludźmi. Priorytetem może być dla ciebie także to, aby miał podobne podejście do wydawania pieniędzy, np. nie był sknerą, ale też łatwo nimi nie szastał, jeżdżąc na zagraniczne wycieczki. To niby drobiazg, ale często prowadzi do problemów. Jeśli sama ciężko pracujesz, kupujesz sobie miłe drobiazgi, ale jednocześnie nie chcesz wyrzucać 5 tysięcy na wycieczkę zagraniczną, to związek z facetem, który łatwo wydaje pieniądze na tak ulotne przyjemności, może być dla ciebie udręką.  Niektórym kobietom zależy też na tym, aby facet nie pracował w policji czy w wojsku, bo to niebezpieczne, nie chcą się o niego martwić. Możesz też odczuwać niechęć do prawników czy lekarzy, bo w ich towarzystwie czujesz się nieswojo. Każda z nas ma swoje indywidualne wymagania, które wynikają ze stylu życia. Warto je nazwać, zdefiniować i wyjaśnić samej sobie, dlaczego są dla nas istotne.

Dodaj komentarz