Kultura Styl życia

Weź głęboki wdech – Kasia Bulicz-Kasprzak

Weź głęboki wdech

Szukasz dobrego, a zarazem lekkiego kryminału obyczajowego? Tego lata koniecznie musisz sięgnąć po książkę Weź głęboki wdech autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak. Jaka historię tym razem ukazała nam autorka?

Aspołeczna kobieta oddana pracy

Michalina jest jednostką aspołeczną. Nie potrafi nawiązywać relacji międzyludzkich. Nad towarzystwo innych osób, których się zwyczajnie boi, ceni sobie obcowanie z naturą. Ta ją zachwyca od lat. Michalina została obdarzona ogromną inteligencją, dlatego też robi karierę naukową. Nielubiana przez swoich krewnych, którzy przypominają sobie o niej tylko wówczas, by jej dopiec, pilnie realizuje projekty w Instytucie Botaniki.

Do czego jest zdolny Filip?

Jej spokój mąci pojawienie się Filipa. Jest to nowy pracownik, który sprawia wrażenie osoby pragnącej wygryźć innych w pogoni za awansem. Na dodatek on jako jedyny zwraca uwagę na Michalinę, która czuje się samotna. Kobieta nie boi się jego aspiracji zawodowych, nie dostrzega w nim zagrożenia. Widzi w nim natomiast idealnego kandydata na partnera.

Tajemnicza śmierć przełożonego Michaliny

Nieoczekiwanie zostaje zamordowany przełożony Michaliny. Kto dokonał przestępstwa i dlaczego to zrobił?  Czy zabójca będzie chciał powtórzyć ten makabryczny czyn?

Weź głęboki wdech to lekki, aczkolwiek niezwykle intrygujący kryminał obyczajowy. Kasia Bulicz-Kasprzak stworzyła historia, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.  Autorka umiejętnie buduje napięcie, by akcja nieoczekiwanie nabrała oszałamiającego tempa. Główna bohaterka jawi się jako postać dość osobliwa, aczkolwiek w realnym życiu też się takie zdarzają.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz