Dieta O dietach

Warto wypróbować dietę Dukana?

warto-wyprobowac-diete-dukana

Metoda Dukana cieszy się powodzeniem na całym świecie, a opiera głównie na spożywaniu białek. Chcecie spróbować? Pamiętajcie, podobnie jak w przypadku każdej diety, potrzebna się rozwaga!

Metoda Dukana opiera się na naturalnym odchudzaniu bez łykania pigułek lub picia “cudownych” specyfików. W pierwszej fazie zakłada spożywanie tylko i wyłącznie białka, którego nie można łączyć z innymi produktami. Ma to swoje plusy.

Co zyskujemy dzięki metodzie Dukana?

Spożywanie białek zapewnia poczucie sytości. Trawienie białka zajmuje organizmowi bowiem sporo czasu, więc nie wysyła informacji: “Jestem głodny! Daj mi jeść!”.

To dobrze! Dzięki temu znika ochota na podjadanie między posiłkami. Dodatkowo, dzięki spożywaniu białek, organizm nie zatrzymujeł wody.

Proteiny, czyli białka proste, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dieta każdego zdrowego człowieka powinna być bogata w białko.

DR

Metoda Dukana cieszy się powodzeniem na całym świecie, a opiera głównie na spożywaniu białek. Chcecie spróbować? Pamiętajcie, podobnie jak w przypadku każdej diety, potrzebna się rozwaga!

Gdzie znajdziemy białka?

W:

  • mięsie drobiowym (kurczak, indyk bez skóry),
  • cielęcinie,
  • chudej wołowinie,
  • rybach,
  • chudych lub półtłustych serach twarogowych,
  • jogurtach, kefirach, chudym mleku,
  • białkach jaj,
  • pełnoziarnistym pieczywie, kaszy, makaronach, ryżu,
  • warzywach strączkowe (groch, fasola), bób, soja.

Nie wolno przesadzać z dietą Dukana!

I choć w kolejnej fazie do menu dołącza się warzywa, dzięki któremu dostarcza się organizmowi niezbędne witaminy i minerały, metoda Dukana ma też drugą stronę medalu. Spożywanie tylko i wyłącznie produktów bogatych w białka jest nie tylko wskazane, może wręcz okazać się grożne dla zdrowia!

Dieta Dukana cieszy się ogromną popularnością z powodu jej skuteczności. Nie ma co oszukiwać, prosto zgubić zbędne kilogramy. Niestety, dietetycy przestrzegają przed jej długotrwałym stosowaniem.

DR

Metoda Dukana cieszy się powodzeniem na całym świecie, a opiera głównie na spożywaniu białek. Chcecie spróbować? Pamiętajcie, podobnie jak w przypadku każdej diety, potrzebna się rozwaga!

– Jedzenie samych białek jest niezdrowe i szkodliwe dla organizmu, ponieważ należy go zaopatrywać w produkty wszystkich grup, czyli proporcjonalnie spożywać białka, węglowodany, tłuszcze, cukry, witaminy, minerały, błonnik – tłumaczą.

Zdrowie ważniejsze od diety

W przypadku diety Dukana, jak i w przypadku każdej innej diety, należy zwrócić uwagę na funkcjonowanie organizmu. To bardzo ważne!

Jeśli dieta spowoduje jakieś nieprawidłowe działanie, należy ją od razu przerwać! Zdrowie jest ważniejsze, niż szczupłą sylwetka!

DR

Komentarze (7)

pati25

10 lat temu

Dieta Dukana szkodzi nie tylko na nerki ale również na wątrobę i mózg.Mózg,aby dobrze funkcjonować potrzebuje
glukozy,której dostarczają węglowodany. Kiedy się jej pozbawimy na diecie Dukana możemy czuć ospałość, brak koncentracji, kłopoty z pamięcią i kojarzeniem. Gorzej funkcjonujemy intelektualnie i emocjonalnie. Ludzie na diecie Dukana są często rozdrażnieni, rozkojarzeni i bardzo osłabieni.

pati25

11 lat temu

Wady
-Dieta Dukana narusza równowagę składników w organizmie
Ludzkie ciało zbudowane jest z węglowodanów, tłuszczów, białek i wody. Wszystkie te składniki odgrywają w organizmie bardzo istotną rolę. Głównym zadaniem węglowodanów i tłuszczów jest dostarczenie organizmowi energii. Bez niej nie jest on w stanie normalnie funkcjonować. Białka zaś stanowią budulec wszystkich tkanek w organizmie. Dzięki nim ciało może się regenerować.Aby człowiek „działał” prawidłowo, potrzebna jest równowaga między tymi składnikami. Gdy dostarczasz organizmowi tylko białko, ten zostaje odcięty od swojego źródła energii. Zaczyna ją czerpać z zapasów odłożonych w tkance tłuszczowej. Dlatego utrata wagi jest taka szybka
-Niekorzystny wpływ diety białkowej na nerki i mózg
Pierwszą ofiarą diety mogą paść nerki. Proces trawienia białka wymaga bowiem wydalenia produktów jego przemiany – toksycznych dla organizmu związków azotowych. To duże obciążenie dla nerek, które nie radzą sobie z usunięciem tak znacznej ilości toksyn. Może dojść do schorzeń tego narządu.
– Produkty pochodzenia białkowego mogą stać się onkogenami, czyli czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia nowotworów. Istnieje zagrożenie, że stosowanie tej diety przez dłuższy czas wyzwoli raka – ostrzega doc. Kozłowska -Wojciechowska.
Nie wolno też zapomnieć o najważniejszym narządzie, jakim jest mózg. Do funkcjonowania potrzebuje on glukozy (jest dla niego tak ważna jak tlen), a ta musi być stale do jego dyspozycji. Ale proces zamiany białka na glukozę jest jednym z najbardziej obciążających organizm, dlatego mózg potrzebuje łatwo wydzielanej glukozy pochodzącej z węglowodanów.
-Dieta Dukana uboga w witaminy iminerały

sirena46

11 lat temu

Wszystkie diety maja plusy i minusy. Jak we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.Jeśli komuś służy taka dieta i chudnie na niej, to dlaczego nie ma jej stosować, Oczywiście trzeba robić badania krwi.Ja stosuję zasadę MŻ i dużo ruchu.

filodendron

11 lat temu

Niepokoję się o moją siostrę, bo już którys rok z kolei stosuje tę dietę.Gdy trochę przytyje to od razu ją stosuje ,dobrze,ze je równiez sporo warzyw.Robiła sobie badania krwi i wyniki ma dobre.

pati25

11 lat temu

Kiedyś było głośno o szkodliwości diety Dukana.O jej szkodliwości na nerki.Ja miałam problemy z nerkami więc nie chcę stosować tej diety.Zresztą żadnej diety.Jedynie MŻ i ćwiczenia

drobina

11 lat temu

Tak! Tak! Najlepsza dieta to MŻ -(t)a. Jak to ktoś powiedział: „mniej żreta i chudnieta”. Do tego dużo, dużo ruchu. Nigdy nie zdecydowałabym się na dietę Dukana.

filodendron

11 lat temu

Ja już się przekonałam ,że to nie jest dieta dla mnie ,nie mogę wytrzymać bez owoców i do tego kocham węglowodany.:)
Jeść połowę i ćwiczyć ,-to chyba najlepszy sposób.

Zostaw komentarz