wakacyjne-infekcje-intymne-jak-im-zapobiec

Wakacje to czas, kiedy kobiety są szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje. Wakacyjne infekcje intymne – jak im zapobiec?

Wakacyjne infekcje intymne

Miejsca intymne wymagają szczególnej ochrony. Wyjeżdżając na wakacje, zmieniamy klimat oraz często warunki sanitarne. Korzystamy z publicznych toalet i basenów, gdzie znajduje się mnóstwo bakterii. Infekcja może skutecznie zepsuć nam nie tylko samopoczucie ale cały urlop. Zamiast cierpieć z powodu bolesnego zakażenia, najlepiej poznać odpowiednie sposoby zapobiegawcze.

Higiena miejsc intymnych

O higienie miejsc intymnych musimy pamiętać zawsze i wszędzie, ale na wakacjach szczególnie. Nosząc stroje kąpielowe i korzystając z wodnych rozrywek, jesteśmy narażone na atak szkodliwych bakterii i grzybów. Przed wizytą na basenie czy kąpielą w morzu warto wziąć prysznic. Do mycia miejsc intymnych służą specjalne płyny, żele oraz emulsje. Pozwalają utrzymać naturalne pH skóry oraz ochronę wrażliwych miejsc. Taką samą czynność musimy wykonać po wyjściu z basenu, usuwając z ciała bakterie.

Stosowanie wkładek higienicznych

Wkładki higieniczne nie tylko chronią naszą bieliznę. Stanowią znakomity środek do ochrony naszych narządów intymnych. Delikatne materiały nie podrażniają skóry i nie dopuszczają do kontaktu z bielizną. Dzięki wkładkom zawsze będziemy czuć się świeżo i komfortowo. Warto zapakować wkładki do wakacyjnej kosmetyczki. Na rynku dostępne są tego typu środki o różnym kształcie czy zapachu.

Zażywanie probiotyków

Producenci oferują probiotyki dedykowane kobietom, które chcą zapobiec infekcjom intymnym, np. na wakacjach. Takie środki możemy stosować doustnie w formie suplementów lub miejscowo, w postaci globulek dopochwowych. Infekcje intymne mogą przerodzić się w poważne choroby, dlatego warto rozważyć tego typu suplementację, przed wakacyjnym wyjazdem.

Zmiana bielizny

Bielizna to rzecz osobista i równie ważna w profilaktyce infekcji intymnych. Kobiety powinny nosić latem bieliznę z oddychających i lekkich tkanin. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku bawełna. Materiały nie powinny być także zbyt obcisłe. Bieliznę należy prać w wysokich temperaturach, które zlikwidują wszelkie bakterie oraz grzyby. Musimy zmieniać ją każdego dnia.

Dbając o odpowiednią higieną miejsc intymnych, unikniemy wszelkich infekcji. Będziemy mogły cieszyć się wakacjami, bez zbędnych i bolesnych pamiątek, które mogłyby po nich pozostać.

Katarzyna Antos