w-zgodzie-z-sama-soba

Wiele kobiet myśląc o menopauzie, odczuwa lęk. Przekwitanie zapisało się w świadomości społecznej jako źródło uciążliwych dolegliwości. Poznanie zmian zachodzących w organizmie ułatwia życie w zgodzie z samą sobą.

Choć menopauza nie jest chorobą, czasem uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Każda kobieta inaczej przechodzi okres przekwitania. Niektóre panie skarżą się na huśtawki nastrojów, uderzenia gorąca i zaburzenia snu, podczas gdy inne cieszą się, że nie cierpią z powodu bolesnych miesiączek.

Obniżony poziom estrogenów

Przekwitaniu towarzyszy spadek stężenia hormonów płciowych. Ich niedobór odbija się na funkcjonowaniu organizmu. Estrogeny mają wpływ na nasze samopoczucie, stan skóry i wytrzymałość kości.

Metody łagodzące objawy menopauzy

Na szczęście kobiety nie są skazane na kilkuletni dyskomfort. Istnieją preparaty, które łagodzą uciążliwe objawy menopauzy.
Osobom, które nie mogą lub nie chcą stosować hormonalnej terapii zastępczej, z pomocą przychodzą suplementy diety na bazie fitoestrogenów, czyli substancji pochodzenia roślinnego. Te związki chemiczne pod względem budowy przypominają estrogeny.

Podział fitoestrogenów
Wyróżniamy kilka rodzajów fitoestrogenów:
•izoflawony
•lignany
•pochodne kumenu
•laktozyny rezorcyny.

Oleofarm