jak-zapobiegac-wypadaniu-wlosow

Każdy z nas traci codziennie od 100 do nawet 200 włosów – jest to normalne i nie należy się tym przejmować. Problem pojawia się, kiedy na szczotce lub grzebieniu zauważysz więcej włosów niż do tej pory. Co należy zrobić by zapobiegać wypadaniu włosów?

Ustal przyczynę wypadania włosów

Jeśli liczba włosów, które wypadają drastycznie wzrosła i stan ten utrzymuje się przez minimum miesiąc, to swoje pierwsze kroki powinieneś skierować do gabinetu dermatologicznego. Wypadanie włosów może być objawem niebezpiecznej choroby, zatem nie należy ignorować tego problemu . Przyczyną wypadania włosów może być anemia, zaburzenia hormonalne, niedoczynność tarczycy, a nawet choroby nowotworowe. Najczęstszym jednak powodem są zmiany fizjologiczne, które zachodzą w organizmie np. utrata włosów po porodzie.

Zadbaj o dietę

Zanim rozpoczniesz walkę z wypadającymi włosami wszelkimi dostępnymi metodami, warto wcześniej zadbać o dietę. To właśnie nasz sposób odżywiania ma olbrzymi wpływ na to w jakiej kondycji znajdują się nasze włosy i skóra. W Twoim jadłospisie powinny znaleźć się takie witaminy i minerały jak: żelazo (znajdziesz je w wątróbce, burakach) czy magnez (kasza gryczana). Zwiększ ilość spożywanych owoców i warzyw. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w suplementy diety, które w swoim składzie zawierają skrzyp polny, pokrzywę, a także biotynę.

Olejowanie włosów i maseczki

Dobrym sposobem na wypadające włosy jest tzw. olejowanie. Polega ono na wcieraniu olejku (np. kokosowego, arganowego) w skórę głowy oraz włosy. Następnie tak nałożoną maskę należy pozostawić, a po upływie 3 godzin spłukać i umyć dokładnie skórę głowy.

Kolejną, dobrze znaną metodą walki z wypadającymi włosami jest maseczka z żółtka i nafty. Wystarczy połączyć żółtko jajka, kilka kropel nafty i odrobinę oleju. Następnie całość należy nałożyć na skórę głowy na około godzinę.

Kosmetyki pielęgnacyjne

W aptece dostępne są specjalne szampony i ampułki np. Vichy, które wspomogą powyższą kurację. Ampułki spowodują, że cebulki staną się mocniejsze, a włosy będą jedwabiste i odzyskają swoją objętość. Stosując odżywki czy ampułki zwróć uwagę na sposób aplikacji: staraj się delikatnie wmasowywać produkt w skórę oraz włosy. Intensywne tarcie spowoduje tylko uszkodzenia.

Autor zewnętrzny