uzdrawiajaca-sila-kamieni-szlachetnych

Informacje o tym, że kamienie szlachetne są nośnikami energii i mogą pomóc w uzdrawianiu, możemy znaleźć w zapiskach różnych, nie związanych ze sobą kultur. Począwszy od zabytków piśmiennych Starożytnych Chin, liczących ponad 5 tysięcy lat, po chrześcijańską Biblię – znajdujemy wzmianki o tym, że zależnie od typu, koloru czy połysku, kamienie mogą być wykorzystane do leczenia ciała, duszy oraz umysłu.

Chociaż po dziś dzień nie do końca wiadomo jakim sposobem kamienie wpływają na człowieka, przykładów na to jest mnóstwo. Zdaniem współczesnych bioenergoterapeutów mają one wpływ na przepływ czakry żywych organizmów. Właściwie użyte potrafią regulować oraz oczyszczać kanały energetyczne, zaś dobrane pochopnie lub przepełnione negatywną energią – szkodzić. Jeśli więc chcemy wspomóc się energią kamieni, powinnyśmy zdobyć na ich temat podstawową wiedzę.

Jak wybrać kamień odpowiedni dla siebie?

Kieruj się intuicją. Nie patrz na opisy, nie patrz na tabliczki, przedstawiające przynależność do znaku zodiaku – to ostatni etap wyboru. Na początku po prostu spójrz na kamienie, które masz przed sobą (powinno ich być dużo) i wybierz kilka, które przykują Twoją uwagę. Każdy kamień z tej wyselekcjonowanej grupy, połóż na dłoni, potrzymaj go chwilę, badając palcami fakturę. Wybierz 2-3 kamienie, które najlepiej „leżały” Ci w dłoni. Dopiero teraz sprawdź ich charakterystykę i noś przy sobie ten, który Twoim zdaniem najbardziej Ci się przysłuży.

Wybierać w ten sposób możemy wiele razy. Przy sobie trzymajmy natomiast te kamienie, na które mamy akurat ochotę. To, czy w danej chwili przemawia do nas bardziej ametyst czy bursztyn, jest wszak wyborem naszego organizmu, który podświadomie dobiera rodzaj przekaźnika, najlepiej harmonizującego jego działanie.

A. Złotkowska