Kultura Styl życia

Upojne lato – L.J. Shen, Alicja Skirgajłło i inni

Upojne lato – L.J. Shen, Alicja Skirgajłło i inni

Upojne lato to antologia opowiadań o charakterze wakacyjnym, która wyszła spod pióra autorek specjalizujących się w romansach. Książkę stworzyły wspólnie L.J. Shen, Alicja Skirgajłło, Angela Węcka, Caroline Angel, Eliana Lascaris, Kamila Mikołajczyk, Layla Wheldon, Patrycja Strzałkowska, Riva Scott i Roma J. Fiszer. Dlaczego warto sięgnąć po tę antologię?

Wakacyjne opowiadania, które różnią się stylem

Każde opowiadanie jest inne, reprezentuje styl charakterystyczny dla danej autorki. W związku z tym możemy zapoznać się z twórczością różnych pisarek, w tym tych, z którymi wcześniej nie miałyśmy do czynienia. Dzięki temu możemy ocenić, czy ich literatura nam odpowiada.  Poszczególne opowiadania można czytać w dowolnej kolejności, gdyż nie łączą się ze sobą.

Miłosne uniesienia na Sycylii

Patrycja Strzałkowska przenosi nas z Wrocławia na gorącą Sycylię. Główna bohaterka pracuje jako niania chłopca, który należy do bardziej bogatej rodziny. Małżeństwo funduje jej pobyt we Włoszech, ponieważ pragnie mieć nianię pod ręką. Młoda kobieta świetnie dogaduje się z Peterem. Uwielbia spędzać z nim czas, zwiedzając malowniczą okolicę. Niestety, dość szybko odkrywa, że jej przełożony ma tendencję do skoków w bok. Główna bohaterka staje przed nie lada pytaniem. Czy powinna ujawnić niewierność męża, a swojego szefa?  Nieoczekiwanie zaczyna ona otrzymywać upominki, które ktoś kładzie pod drzwiami pokoju hotelowego. Czy to próba przekupstwa ze strony szefa? A może za podarunkami stoi ktoś zupełnie inny?

Podróż do Amazonii pełna pożądania

Caroline Angel zabiera nas w podróż po Amazonii. Anastasia wykupiła tę niecodzienną wycieczkę, aby nie być narażoną na widok intymnych przeżyć swojej najlepszej przyjaciółki i brata. Natomiast Oliwer chce w ten sposób uporządkować swoje sprawy. Podczas wyprawy po amazońskich lasach aż iskrzy od nadmiaru emocji. Oliwer od początku ma słabość do Anastasii. Pragnie ją jednak  w sobie stłumić, ponieważ jeśli ulegnie ponętnej blondynce, przegra zakład z kolegą. W związku z tym zachowuje się wobec niej opryskliwie i nieprzyjemnie. Jednocześnie Anastasią interesuje się Hubert, uroczy 14-latek. Anastasia jest pod wrażeniem Oliwera, ale jego nieprzyjemne zachowanie zraża ją do mężczyzny. Czy tych dwoje podda się rodzącej namiętności? A może złośliwościom podczas wyprawy nie będzie końca?

Romantyczne historie pełne emocji

Każde opowiadanie z książki Upojne lato niesie ze sobą moc emocji. Nie brakuje tutaj potyczek słownych, zabawnych zbiegów okoliczności i romantycznych przeżyć. Wszystkie historie ukazane w antologii Upojne lato są lekkie i przyjemne w odbiorze. Idealnie nadają się na wakacyjny wypad, gdy chcemy zrelaksować się, czytając książkę na plaży.  Miłosne historie idealnie wpisują się w niezobowiązujący klimat, który panuje podczas urlopu. Pozwalają oderwać się od codzienności. Upojne lato to książka, którą mogę polecić Wam z czystym sumieniem.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz