Styl życia

Ładne zdjęcia z Instagrama – jak wzbudzają kompleksy? Co warto o nich wiedzieć?

Ładne zdjęcia z Instagrama

Zdjęcie autorstwa Sound On z Pexels

Ładne zdjęcia z Instagrama coraz częściej wzbudzają kompleksy. Aż 51% kobiet twierdzi, że czasem po przejrzeniu wpisów w mediach społecznościowych odczuwa pogorszenie nastroju. Przypatrując się pięknym fotografiom, można ulec wrażeniu, że nasza uroda daleko odbiega od kanonu piękna. Na dodatek nasze stylizacje są kiepskie. Jak ładne zdjęcia z Instagrama wzbudzają kompleksy? Co warto o nich wiedzieć?

Instagram to kanał społecznościowy, na którym pokazujemy się w korzystnym świetle. To normalne, że nie prezentujemy na nim bałaganu w pokoju, przypalonej zupy czy stosu nieopłaconych rachunków. W rezultacie możemy odnieść złudne wrażenie, że inni mają idealne życie, a my żyjemy w sposób, którego należy się wstydzić. Nic bardziej mylnego. Jeśli przeczytasz niniejszy artykuł, to nie tylko dowiesz się, że większość osób publikuje w sieci zdjęcia, które stanowią formę zakłamania rzeczywistości, ale też skutecznie uzyskują efekt wow. Do tego ostatniego wystarczą bowiem triki fotograficzne.

Jak wyglądać świetnie na zdjęciu? Doskonały makijaż

Doskonały makijaż, fryzura wykonana przez profesjonalistę sprawiają, że wyglądamy na zdjęciu bardzo korzystnie. Jeśli tym sama wykonujesz make-up i tylko szczotkujesz pukle, nie będziesz prezentowała się równie korzystnie jak modelka na sesji zdjęciowej. Musisz sobie uzmysłowić, że gdybyś dostała się w ręce profesjonalisty, prawdopodobnie wyglądałabyś równie zjawiskowo. Starannie wykonany makijaż potrafi zdziałać wiele dobrego, może nawet zmienić rysy twarzy. Odpowiednie konturowanie twarzy ją wyszczupla bez użycia skalpela.

Sposób na piękny portret. Świetna stylizacja

Aby dobrze wypaść na zdjęciu, warto postawić na świetną stylizację, która dobrze prezentuje się w obiektywie. Niestety, wiele z nas porównuje swoją fotografię w jeansach i białym T-shircie ze zdjęciem aktorki w eleganckiej sukni prosto z czerwonego dywanu. Przy takim kontraście zawsze będziemy prezentować się mniej korzystnie.

Ładne zdjęcia z Instagrama. Idealne światło

Influencerki z Instagrama, które zarabiają na swoim koncie w social mediach, współpracują z profesjonalnymi fotografami, którzy doskonale wiedzą, ile dobrego potrafi zdziałać idealne światło. Często korzysta się z blendy, sztucznego oświetlenia itp. To wszystko daje efekt wow, którego nie uzyskasz, pozując mężowi na ławce pod blokiem.

Odpowiednia poza do zdjęcia

Także znajomość odpowiedniej pozy do zdjęcia, świadomość swojego ciała oraz tego, jak działa obiektyw aparatu fotograficznego potrafi zdziałać wiele dobrego. Influencerka wie, jak się ustawić do fotografii, aby wydłużyć swoje nogi, złagodzić rysy twarzy, wyglądać na wyższą czy szczuplejszą niż w rzeczywistości.

Odpowiednia perspektywa zdjęcia

Fotografia to także sztuka znalezienia odpowiedniej perspektywy zdjęcia. Inaczej wypadamy na fotografii robionej z dołu, a inaczej na takiej wykonanej od góry.  Dobry fotograf wie, jak nas ustawić, abyśmy prezentowały się korzystnie na zdjęciu.

Niepraktyczne outfity dające efekt wow

Influencerka wrzuca zdjęcie wow, ale gdy bliżej przyjrzymy się jej stylizacji, dostrzeżemy pewne rzeczy. Niepraktyczne outfity dające efekt wow to często spotykane zjawisko na Instagramie. Kobiety łączą szorty z jesiennym płaszczem i sandałami. Na zdjęciu wygląda to świetnie, ale gdzie tak wyjdziemy i kiedy? Jesienią będzie za zimno na szorty, a latem za ciepło na jesienny płaszcz.

Dodaj komentarz