Uroda

Typ urody zima – jakie odcienie szminek będą najlepsze?

typ urody zima

Laura Chouette z Unsplash

Typ urody zima charakteryzuje się tym, że jest chłodny oraz kontrastowy. Warto pamiętać o tym, iż dzieli się on na trzy podtypy, pomiędzy którymi nierzadko występują znaczne różnice. Wymienić należy tutaj zimę z podtypem jesieni, która jest ciemna, zimę z podtypem wiosny,  która jest najbardziej kontrastowa oraz zimę z podtypem lata, która przede wszystkim jest chłodna i najbardziej stonowana spośród wszystkich zim. Jakie odcinek szminek będą najlepsze dla tego typu urody?

Spis treści:

  1. Jakie pomadki pasują zimie?
  2. Typ urody zima a krwista czerwień
  3. Jakie odcienie szminek dla typu urody zima? Malinowa czerwień
  4. Fuksja, czyli odcień pomadki dla zimy
  5. Jakie odcienie pomadek dla zimy? Fiolet z domieszką fuksji
  6. Jakie szminki pasują zimie? Mauve jako idealny nudziak

Jakie pomadki pasują zimie?

Jak wcześniej wspominaliśmy, typ urody zima nie jest jednorodny. Poszczególne podtypy wykazują dość duże różnice, które przekładają się na wybór pomadek czy cieni do powiek. Można jednak wyróżnić kilka odcieni szminek, które pasują większości zim. Te przedstawimy poniżej. Jeśli jednak zastanawiasz się, jakie odcienie szminek będą najlepsze dla twojego podtypu urody, musisz wiedzieć, że mogą pasować do ciebie kolory, które z twoją koleżanką zimą będą się gryzły. Np. zima z podtypem wiosny dość korzystnie wygląda w koralu czy pomidorowej czerwieni, która jest dość ciepła. Jej priorytet stanowi bowiem kontrast. Natomiast zima z podtypem jesieni świetnie prezentuje się w bordowych szminkach oraz tych wpadających w ciemny fiolet z domieszką brązu. W jej przypadku priorytetowo należy traktować fakt, iż jest to ciemny typ urody. Z kolei zima z podtypem lata dobrze wygląda w wielu nudziakach z domieszką brudnego różu, które nie pasują dwóm pozostałym podtypom urody.

Jakie pomadki pasują zimie

Tamara Bellis z Unsplash

Typ urody zima a krwista czerwień

Krwista czerwień to pomadka, która świetnie prezentuje się na ustach większości zim. To chłodny  odcień czerwieni, który na dodatek wypada dość kontrastowo. Jedynie zima z podtypem lata może czuć się przytłoczona taką szminką. W jej przypadku zalecamy malinową czerwień. Krwista czerwień optycznie wybiela zęby. Świetnie ożywia nawet bazowy makijaż w postaci pudru i tuszu do rzęs. Jeśli nie masz dużo czasu na make up, postaw na wyrazistą pomadkę. Efekt wow gwarantowany.

Jakie odcienie szminek dla typu urody zima? Malinowa czerwień

To także chłodny odcień czerwieni i dość wyrazisty. Tutaj z kolei zima z podtypem jesieni może czuć się nie najlepiej. Jej bowiem pasują ciemniejsze odcienie szminek. Ten jest dość świeży i dlatego lepiej wyglądają w nim dwie pozostałe zimy. Malinowa czerwień ze względu na różowy podton stanowi świetne dopełnienie dla bluzki w odcieniu fuksji. To pokrewne kolory, choć nie takie same. Jeśli aktualne nie masz w kosmetyczce szminki w fuksji, a kupiłaś ubranie w tym wyjątkowym kolorze, możesz poratować się pomadką w malinowej czerwieni.

Jakie odcienie szminek dla typu urody zima

Ashley Piszek z Unsplash

Fuksja, czyli odcień pomadki dla zimy

Fuksja to wyrazisty i chłodny odcień, w którym zima wygląda rewelacyjnie. Tutaj także zima z podtypem jesieni może mieć obiekcje. Jednak dwie pozostałe zimy mogą śmiało sięgać po ten kolor na co dzień. W ich przypadku nie jest bowiem zbyt krzykliwy, gdyż są stosunkowo jasnymi podtypami urody.

Jakie odcienie pomadek dla zimy? Fiolet z domieszką fuksji

Typ urody zima charakteryzuje się tym, że świetnie wygląda w fioletach. Zwłaszcza te z domieszką fuksji przepięknie podkreślają jego kontrastową i chłodną naturę. Oczywiście nie każdy fiolet pasuje do każdej zimy, niemniej ten z domieszką fuksji, który przypomina kwitnący krzew bzu, jest niezwykle twarzowy.

jaki nudziak dla zimy

Ali Pazani z Unsplash

Jakie szminki pasują zimie? Mauve jako idealny nudziak

Nudziaki to ciężki temat w przypadku zim. Zima z podtypem wiosny może pozwolić sobie jedynie na mauve, czyli brudny róż wpadający w fiolet. Natomiast pozostałe dwie zimy mają większe pole manewru. Im także pasują pomadki w odcieniu mauve, ale nie muszą się do nich ograniczać. Typ urody zima z podtypem jesieni świetnie wygląda w ciemniejszych brązach, natomiast typ urody zima z podtypem lata może stawiać na przybrudzone odcienie różu.

Dodaj komentarz