Kultura Styl życia

Tylko jeden wieczór – Krystyna Mirek

Tylko jeden wieczór

Krystyna Mirek znana jest z tego, że ma niezwykle lekkie pióro. Z jej książek bije ciepło, które sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury.  Czytelnik bardzo zżywa się z bohaterami i zaczyna wczuwać się w ich położenie. Właśnie ukazała się najnowsza powieść pisarki pt. Tylko jeden wieczór.

Powieść świąteczna, która skłania do refleksji

Tylko jeden wieczór wpisuje się w definicję powieści świątecznej. Boże Narodzenie, jakie ukazano w tej książce, jest pełne ciepła, magii i bliskości z drugim człowiekiem.  W Polsce jesteśmy bardzo przywiązani do tych świąt. Jednak nie wszyscy traktują Boże Narodzenie jako wyjątkowe wydarzenie o charakterze rodzinno-duchowym.

Amelia Diamond, która dziś cieszy się wielką sławą dzięki roli w popularnym serialu, niegdyś była zwykłą kobietą, matką i żoną. Zaznała w życiu biedy i niedostatku.  Zmagała się z takimi samymi przeciwnościami losu jak każda z nas.  Jednak pewnego dnia Sylwia Nowak, bo tak naprawdę nazywa się główna bohaterka, udaje się na casting. Otrzymuje rolę w popularnym serialu, dzięki czemu jej życie zmienia się 180 stopni. Nic już nie jest takie, jak było.

Pieniądze szczęścia nie dają

Amelia cieszy się sympatią widzów, dlatego też jej zarobki szybują w górę. Może sobie pozwolić na wynajęcie ogrodnika, gosposi, opiekunki do dzieci etc. Teoretycznie ma piękną rodzinę, modny dom i zero problemów. W rzeczywistości jednak spędza całe dnie na planie filmowym oraz licznych bankietach, na których wypada się pojawiać.

Tak naprawdę życie rodzinne Amelii jest fikcją, jej małżeństwo od dawna istnieje tylko na papierku. Kobieta znacznie oddaliła się od męża.  Gdy na kilka dni przed Bożym Narodzeniem umiera siostra Amelii, staje ona przed nie lada wyzwaniem. Musi zaprosić na Gwiazdkę swoją osieroconą siostrzenicę. Jak pokazać jej magię świąt, których tak naprawdę w domu Amelii praktycznie w ogóle się nie obchodzi? Jedzenie przygotowuje firma cateringowa, choinkę przystraja pomoc domowa, a każdy marzy tylko o tym, by ta cała wigilijna szopka jak najszybciej się skończyła.

Czy kobieta zmieni swoje życie na lepsze?

Sylwia naprawdę nie widzi w tym wszystkim niczego złego. Jej stanowisko zmienia się, gdy cała prawda o jej życiu może wyjść na światło dzienne. Wtedy kobieta zostaje zmuszona do refleksji nad wartościami, które naprawdę liczą się w życiu.  Czy Amelia zmieni swoje życie na lepsze? Czy opamięta się i przestanie zatracać w pracy?

Tylko jeden wieczór – powieść o relacjach międzyludzkich

Tylko jeden wieczór pokazuje, jak wielu ludzi traci w życiu to, co najważniejsze, oddając się bez reszty pracy zawodowej.  Kariera i pieniądze nie zastąpią nam nigdy bliskości drugiego człowieka. Poza tym sukcesy zawodowe to bardzo krucha materia. Powieść Tylko jeden wieczór pokazuje, że w łatwy sposób można znaleźć się na szczycie, ale równie szybko można z niego spaść. Każdy człowiek potrzebuje chwili wytchnienia dla siebie. Nie da się ciągle gonić za pieniędzmi, bo bliscy i organizm w końcu się zbuntują przeciwko takiemu stanowi.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz