Seks

Ten pierwszy raz – jak się do niego odpowiednio przygotować?

Ten pierwszy raz – jak się do niego odpowiednio przygotować

Grafika dostarczona przez partnera

Rozpoczęcie życia seksualnego jest dla młodych ludzi ekscytującym i jednocześnie stresującym momentem. Po jednej stronie są rówieśnicy, którzy swój pierwszy raz mają za sobą, z drugiej natomiast obawy o konsekwencje. Aby im zapobiec, warto wiedzieć, jak przygotować się do pierwszego razu!

Pamiętaj o antykoncepcji

Współżycie jest niesamowitym doświadczeniem, a pierwszy raz zapamiętasz prawdopodobnie na całe życie. Nie oznacza to jednak, że inicjacja seksualna musi być za pierwszym razem w pełni spontaniczna. Co więcej, lepiej jest do tego wyjątkowego momentu dobrze się przygotować. Po pierwsze, miej przy sobie prezerwatywy – https://www.allecco.pl/prezerwatywy.html i to bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Dlaczego? Nie zrzucaj odpowiedzialności za antykoncepcję na Twojego partnera, bo może się okazać, że żadne z Was się nie zabezpieczy. To w konsekwencji może oznaczać ogromne kłopoty.

Poza tym samo posiadanie prezerwatyw jeszcze nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Powinniście wiedzieć, jak się je zakłada i gdzie mają one swoją granicę wytrzymałości. To pozwoli na swobodne zastosowanie ich, gdy przypływ namiętności weźmie nad Wami górę i dojdzie do pierwszego zbliżenia.

Zadbaj o odpowiedni klimat

Współżycie nie jest mechaniczną czynnością, która ma jedynie doprowadzać do osiągnięcia orgazmu. Dlatego pamiętaj, by zbliżenie traktować jako formę wyrażenia swoich głębokich uczuć do partnera. Jeśli wcześniej nie zaplanujecie odpowiedniego miejsca, które pozwoli na pełny relaks, może między Wami do niczego nie dojść. Świadomość, że do pomieszczenia może w każdej chwili wejść członek rodziny czy współlokator jest mało podniecające i skutecznie zmniejsza libido.

Zadbaj więc o to, by mieć przy sobie prezerwatywy, ale nie tylko. Postawcie na romantyczną atmosferę, odpowiedni relaks i przede wszystkim nigdzie się nie spieszcie. Na szybkie zbliżenia przyjdzie jeszcze czas, a pierwszy raz zawsze powinien mieć zagwarantowaną odpowiednią ilość czasu.

Pierwszy raz a potrzeby partnerów

Do rozpoczęcia współżycia, jak i kolejnych zbliżeń seksualnych partnerzy muszą się zgodzić. Dlatego nie rób niczego, co nie budzi w Tobie pełnego przekonania. Może być nawet tak, że w trakcie zbliżenia poczujesz się niekomfortowo. Dlatego nie wahaj się wycofać z zachowaniem odpowiedniego szacunku do partnera. Nie każdy seks kończy się wspaniałym finałem. Na pewno nie warto w tej sprawie wzorować się na materiałach pornograficznych, które promują mechaniczny sposób odbywania stosunków i brak poszanowania dla partnera.

W seksie też nie chodzi o to, by zaspokajać tylko swoje pragnienia. Dotyczy to również pierwszego razu. Prezerwatywy są tego oznaką, bo dzięki nim oboje możecie poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Poza tym bierz pod uwagę doznania drugiej osoby, staraj się wczuć w to, na co jest wrażliwa. Dawanie od siebie w miłości fizycznej jest równie ważne, co we wzajemnym życiu i budowaniu dojrzałej relacji.

Jak nie podchodzić do pierwszego razu?

Pamiętaj również o czynnikach, które nie powinny Cię popychać do rozpoczęcia współżycia. Po pierwsze namowy rówieśników i presja z ich strony to nieodpowiedni motywator. Ty jesteś odpowiedzialny za siebie i nikt nie może Ci narzucić momentu inicjacji seksualnej. Nie daj sobie wmówić, że będąc prawiczkiem lub dziewicą, czegoś Ci brakuje.

Po drugie uważaj na środki odurzające. Zwykle pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych młody człowiek zaczyna podejmować nierozsądne i bardzo złe decyzje. Rozpoczęcie współżycia, gdy jest się pod wpływem takich środków, prawie zawsze kończy się bardzo źle.

Dodaj komentarz