Kultura Styl życia

Szepty spoza nicości – Remigiusz Mróz

Szepty spoza nicości – Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów. Jego książki spotykają się z pozytywnym odbiorem czytelników, ponieważ intrygują od pierwszej strony i zaskakują swoim zakończeniem. Dlaczego warto sięgnąć po Szepty spoza nicości?

Kto i dlaczego postanowił zatrzymać Zaorskiego w Żeromicach?

Seweryn Zaorski to patomorfolog, który wyjechał z Żeromic wraz z córką, aby zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w przeszłości. Mężczyzna wraz ze swoją pociechą mieszka na co dzień w Krakowie. W rodzinne strony przyjeżdża po raz ostatni, aby dopiąć formalności notarialnych związanych ze sprzedażą domu, z którym wiąże się wiele bolesnych wspomnień. Całość ma mu zająć tylko jeden dzień. Niestety, okazuje się, że Seweryn nie tak prędko wróci z córką do Krakowa. Notariuszka, z którą był umówiony, nie może pojawić się w swojej kancelarii. Ktoś podstępem ściągnął ją do miejscowości, w której żyje jej matka. W rezultacie Seweryn musi dłużej zostać w Żeromicach.

Czy znalezienie głowy ofiary w piwnicy Seweryna uczyni go jednym z podejrzanych?

Na tym kłopoty patomoforloga nie kończą się. Ktoś w lasach Roztocza rozrzuca poćwiartowane zwłoki. Na domiar złego, głowa ofiary zostaje znaleziona w piwnicy Seweryna Zaorskiego. W związku z tym, iż w momencie znalezienia zwłok nie ma na miejscu zatrudnionej pani patomorfolog, mężczyzna postanawia pomóc swojej koleżance, Burzy. Przeprowadza sekcję zwłok, w wyniku której stwierdza, że ofiara zginęła od zadania ciosu prosto w serce. Sprawca dokonał tego za pomocą ostrego narzędzia, a następnie spuścił krew z ciała w dość profesjonalny sposób i poćwiartował zwłoki. Seweryn Zaorski zauważa ślady wskazujące na to, iż ofiara była torturowana przed śmiercią.

Co oznaczają symbole wytatuowane na ciele ofiary?

Uwagę patomorfologa zwracają wytatuowane symbole. Jego zdaniem mają one charakter neonazistowski i wskazują na środowisko, z którego wywodzi się ofiara.  Burza bardziej skłania się ku hipotezie, iż runy mają charakter okultystyczny, niekoniecznie neonazistowski.  Kaja przeżywa jednak wstrząs, gdy odkrywa, że twarz ofiary wydaje się jej znajoma. Niestety, kobieta nie jest w stanie przypisać jej żadnej konkretnej osobie.  Na domiar złego boi się, że ofiarę poznała podczas swoich licznych stanów utraty świadomości. Burza od pewnego czasu zażywa bowiem leki, aby walczyć ze swoimi stanami lękowymi. Jest to jednak owiane tajemnicą.

Kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili

Spotkanie Burzy i Seweryna wzbudza w obojgu silne emocje. Czy Zaorski sprzeda dom w rodzinnych stronach? Kim jest ofiara zbrodni i kto dopuścił się wobec niej tak brutalnego czynu?  Czy mordercy uda się wplątać Seweryna w sprawę i uczynić go jednym z podejrzanych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Remigiusza Mroza pt. Szepty spoza nicości.

To kolejny świetny kryminał w dorobku polskiego pisarza. Szepty spoza nicości zaskakują licznymi zwrotami akcji. Niełatwo jest czytelnikowi odgadnąć rozwiązanie zagadki kryminalnej. Remigiusz Mróz wskazuje nam liczne tropy, jednak nie wszystkie z nich są słuszne. Jeśli szukasz intrygującego kryminału, koniecznie sięgnij po Szepty spoza nicości.

Komentarze (3)

Lanza

4 tygodnie temu

Bardzo ciekawie zapowiadający się kryminał. Lubię książki Mroza, więc ta pewnie również przypadnie mi do gustu:)

Zostaw komentarz