Moda

Ubrania, których nie warto kupować

Ubrania, których nie warto kupować

Moda daje nam ogromne możliwości wyrażenia swojej osobowości za pomocą ubioru. W jednym sezonie obowiązuje wiele różnych trendów, pośród których każda z nas znajdzie coś dla siebie.  Niestety, nie każdy z nich okazuje się praktyczny. Nie brakuje też odzieży kiepskiej jakości. Przedstawiamy ubrania, których nie warto kupować.

Spodnie z dużymi przetarciami na kolanach

Obecnie bardzo modne są spodnie z przetarciami na kolanach. Niestety, tego rodzaju jeansy szybko się niszczą. Za każdym razem, gdy je zakładamy, dziura staje się coraz większa. Podczas prania także zwiększa swoje wymiary. Dość szybko takie spodnie są zniszczone i lądują w koszu. Ewentualnie możemy przerobić je na szorty.  Poza tym spodnie z przetarciami na kolanach nie zdają egzaminu w chłodniejsze dni, gdyż nasze nogi przez nie marzną.

Spodnie z dużymi przetarciami na kolanach

Podróbki torebek

Nie brakuje osób z pierwszych stron gazet, które noszą podróbki torebek projektantów.  Warto postawić na dodatki z sieciówki, jeśli nie stać nas na te droższe, ponieważ wprawne oko dostrzeże niuanse świadczące o braku oryginalności. W rezultacie torebka, która miała nam nadać prestiżu, tylko nas skompromituje, a nas samych postawi w nieciekawym świetle. Ponadto kupując podróbki torebek, wspierasz czarny rynek. Takie dodatki są często dużo gorszej jakości i szybko się psują.

Podróbki torebek

Spodnie z wysokim stanem i krótkim zamkiem

Ostatnio bardzo modne stały się jeansy z wysokim stanem. Nosząc ją, nie musimy się obawiać, że za chwilę za bardzo się zsuną i odkryją naszą bieliznę.  Warto jednak zwrócić uwagę na długość zamka w spodniach z wysokim stanem. Ten nie powinien być zbyt krótki, bo wówczas jeansy źle układają się na naszej sylwetce. Lepiej, aby suwak był dłuższy. To rozwiązanie okazuje się też bardziej praktyczne, ponieważ takie jeansy po prostu łatwiej założyć.

Niewygodne buty

My, kobiety, uwielbiamy piękne buty. Bardzo często wydajemy ogromne sumy na przepiękne szpilki, które mają zbyt mało stabilny obcas, są kiepsko wyprofilowane i nas gniotą. Wiele z nas zakłada, że te piękne buty jakoś się rozejdą i tym samym staną się bardziej użytkowe. Nic bardziej mylnego. Niewygodne buty tylko przysporzą nam bólu i odcisków. Jeśli coś nie leży prawidłowo, but jest za twardy, to lepiej go sobie odpuścić.

Cieliste rajstopy odcinające się od naszej karnacji

Cieliste rajstopy powinny imitować naszą skórę. Niestety, rzadko tak się dzieje. Producenci rajstop często produkują je w odcieniach dość mocnej opalenizny, a wiele Polek ma bardzo jasną i chłodną karnację. Zakładając przy niej rajstopy w odcieniu mocno opalonej skóry, wyglądamy karykaturalnie. Można odnieść wrażenie, że zabrakło nam samoopalacza na resztę ciała.

Majtki z syntetycznych tkanin

Od pewnego czasu dużo się mówi o niewidocznej bieliźnie, która nie pozostawia żadnych konturów na naszych pośladkach, gdy założymy na nią obcisłe spodnie.  Trzeba jednak podkreślić, że majtki cięte laserowo często mają syntetyczny skład. Wykonane są z czystego poliestru, który nie przepuszcza powietrza i tym samym sprzyja infekcjom intymnym.

Grube swetry z poliestru

Sieciówki rzadko kiedy oferują swetry wykonane z dobrej jakości materiałów. Zazwyczaj raczą nas akrylem i poliestrem. Gruby sweter z poliestru może jednak powodować nadmierne pocenie się, co skutkuje przykrym zapachem już po godzinie noszenia.

Elegancka torebka nietrzymająca formy

Szukasz eleganckiej torebki, którą będziesz mogła nosić ze sobą na spotkania biznesowe? Zwróć uwagę, aby zachowywała ona formę w ciągu dnia. Jeśli jest wykonana ze zbyt miękkiego materiału, będzie się brzydko zginać,  a to nie wygląda zbyt korzystnie.

Dodaj komentarz