Kultura Styl życia

Świąteczny układ – Vi Keeland i Penelope Ward

Świąteczny układ – Vi Keeland i Penelope Ward

Szukasz zbioru krótkich romansów, których akcja została osadzona w bożonarodzeniowej atmosferze? Koniecznie sięgnij po Świąteczny układ. Ta książka autorstwa Vi Keeland i Penelope Ward wzbudzi w tobie wiele emocji, a jej romantyzm poprawi ci nastrój.

Nieoczekiwana pomoc prawna

Świąteczny układ składa się z 4 historii, które nie są ze sobą powiązane. Można je zatem przeczytać w dowolnej kolejności. Świąteczny uber to opowiadanie o pomyłce, która skrzyżowała losy Meredith i Adama. On chciał zamówić transport tylko dla siebie, tymczasem trafił mu się współdzielony. Znajomość z Meredith rozpoczyna się dość niekonwencjonalnie. Jest ona przekonana, że siada na kanapę z tyłu samochodu, tymczasem okazują się nią kolana obcego mężczyzny. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, gdyż mimo paru puszczonych złośliwości Adam okazuje się dobrym człowiekiem. Udziela Meredith cennej porady, jak powinna poradzić  sobie z pewnym problemem natury prawnej.  Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy Adam jest tak miły dla każdego człowieka, który potrzebuje pomocy?

Chęć niesienia pomocy potrzebującym

Świąteczna wpadka to historia Piper, która rzuciła pracę w korporacji na rzecz własnej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz. Ta decyzja okazała się dla niej dość kosztowna, mimo to młoda kobieta wciąż ma otwarte serce i chętnie niesie pomoc potrzebującym. Niestety, czasem nawet jej zdarzają się wpadki. Przez przypadek bierze ze bezdomnego mężczyznę, który wcale nim nie jest. Przynosi mu torbę z jedzeniem i pieniędzmi, czym mocno go irytuje. Dlaczego mężczyzna zareagował aż tak agresywnie? Czy Piper jeszcze kiedyś na niego wpadnie?

Zwariowane wyzwanie stworzone przez przyjaciółkę

Świąteczny pocałunek to opowieść o Margo, która pragnie rozwieść się ze swoim niewiernym mężem. Ten jednak wcale nie zamierza przyspieszać formalności sądowych, choć jego żona wcale nie domaga się orzeczenia o winie. Chce po prostu jak najszybciej uwolnić się od toksycznego faceta, który ją skrzywdził. Gdy Rex nie zjawia się na kolejnym spotkaniu, Margo wraz ze swoją adwokatką, która jednocześnie jest jej najlepszą przyjaciółką, spędza popołudnie w kawiarni. Ta wymyśla dla niej wyzwanie. Margo ma pocałować jednego z facetów, którzy są obecni w kawiarni. Wybór pada na pewnego przystojniaka. Ten najpierw rozmawia z Margo, a następnie zgadza się jej pomóc w realizacji zadania. Gdy po upływie pewnego czasu kobieta poznaje jego tożsamość i ponownie wpada na przystojniaka, jest  na niego wściekła. Prawda o uroczym nieznajomym okazuje się bowiem zaskakująca.

Czy świąteczny układ to dobre rozwiązanie na problemy rodzinne?

Główną bohaterką opowiadania Świąteczny układ jest Riley Kennedy. Pracuje ona w wydawnictwie, w którym zatrudniony jest też Kennedy Riley. To nietypowe podobieństwo personaliów sprawia, że wiele osób myli ich skrzynki mailowe. Wiadomości skierowane do Riley, trafiają do obcego mężczyzny z innego działu w wydawnictwie. Pewnego dnia pech sprawia, że trafia on na korespondencję młodej kobiety z osobą odpowiedzialną za kącik porad. Riley żali się na relacje rodzinne, jej matka co roku wysyła listy, w których zachwala jej rodzeństwo, a ją samą ukazuje jako osobę, której się nie powiodło. Przynajmniej tak odbiera to główna bohaterka.  Riley jest wściekła, że obcy mężczyzna poznał tak intymne kwestie związane z jej życiem przez zwykłą pomyłkę.  Młoda kobieta załamuje się, gdy na imprezę świąteczną zostaje zaproszony Kennedy Riley. Świadomość, że wreszcie go pozna, wcale nie wpływa na nią optymistycznie. Wręcz przeciwnie, czuje ona coraz większy wstyd.  Czy Kennedy okaże się tak podły, jak zakładała? A może zaproponuje jej układ z korzyścią dla obu stron?

Świąteczny układ to świetnie skonstruowany zbiór opowiadań autorstwa Vi Keeland i Penelope Ward. Ten duet po raz kolejny udowodnił, że można stworzyć zabawny, intrygujący romans z odrobiną pikanterii, który trzyma w napięciu, a przy tym nie zawiera ani grama brutalności.  Świąteczny układ to także doskonały prezent pod choinkę dla przyjaciółki, szwagierki czy siostry.

Komentarze (4)

Goplana

2 lata temu

Zapowiadają się ciekawe romanse. Ja też nie lubię brutalności i wolę bardziej subtelne treści, a te dwie autorki takowe zapewniają.

Rosia58

2 lata temu

Szykują się świetne opowiadania osadzone w świątecznej atmosferze. Koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę w najbliższy weekend:)

Zostaw komentarz