superbohaterowie-ruszaja-do-walki-z-otyloscia-i-nadwaga

Otyłość i nadwaga to choroba, z którą styka się coraz większa liczba populacji. Według danych Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej Eurostat Polacy są w pierwszej dziesiątce najbardziej otyłych narodów europejskich. Na tą „epidemie coraz częściej zapadają dzieci.

„Pamiętam jak chodziłam do podstawówki, miałam duży problem z nadwagą. Lekcje WF były dla mnie koszmarem. Moi rówieśnicy śmiali się ze mnie i wytykali palcami. Jako nastolatka omijałam plażę z wiadomych względów, byłam pośmiewiskiem. Nikomu nie życzę przeżyć tylu negatywnych doświadczeń, z powodu problemów związanych z nadwagą. Straciłam pewność siebie, byłam niezbyt śmiała w kontaktach z ludźmi. Przeżyłam ciężką drogę: ćwiczenia, dieta. Po wielu latach prób udało się – zaczęłam nowe życie. Pomysł na organizację akcji „Żyj zdrowo” w ramach, którego ma być realizowany program „Nie bądź łoś schudnij coś”, w którym Superbohaterowie ruszą do walki z nadwagą i otyłością jest genialny, ponieważ coraz to większa liczba Polaków tych małych i duży boryka się z takimi problemami.” – Wyznała Małgorzata z Zabrza, która przeżyła trudną drogę w walce z otyłością.

„Zdobyłem uprawnienia do wykonywania zawodu trenera personalnego na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 15 lat regularnie ćwiczę na siłowni, na co dzień spotykam ludzi, którzy przez swoją otyłość i nadwagę utracili pewność siebie. Walka ze zbędnymi kilogramami nie jest łatwa, wymaga samozaparcia i konsekwentnego działania. Akcję „Żyj zdrowo” stworzyliśmy w odpowiedzi na bieżące potrzeby Polaków. Celem akcji jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia oraz pomoc tym, którzy borykają się problemem otyłości i nadwagi.” –Mówi pomysłodawca i twórca akcji „Żyj zdrowo” Michał Majcher.

Akcja „Żyj zdrowo” rusza już w lutym 2014 roku w ramach akcji będzie promowana autorska publikacja Michała Majcher, organizatora akcji. Zawiera ona skrótowy opis doświadczeń trenera personalnego, wzbogacony o przydatne informacje z zakresu podstaw dietetyki. Akcja „Żyj zdrowo” poprzez świetną zabawę zarówno dla najmłodszych w formie kącika animacyjnego i starszych w formie stoiska informacyjnego ma przede wszystkim uczyć w jaki sposób dbać siebie poprzez prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia. Publikacja będzie rozdawana jako nagroda w konkursach podczas działań prowadzonych w galeriach i centrach handlowych.

„Otyłość to przede wszystkim choroba. Znam wiele bardzo dobrze wykształconych, zdolnych ludzi, którzy poprzez problem z nadwagą utracili coś bardzo ważnego- wiarę we własne siły. Ludzie otyli mają często problem z zawieraniem znajomości. Jest to wynik tego, że często są wytykani w społeczeństwie przez to jak wyglądają. Nadwaga jest także często powodem chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy. Powoduje spadek jakości życia i niestety może prowadzić do depresji. Akcja „Żyj zdrowo” ma przede wszystkim dawać ludziom nadzieje na lepsze życie oraz budować ich wiarę we własne siły. Lista miejsc, w jakich będą odbywać się działania akcji będzie znana pod koniec grudnia.”- Podsumowuje Organizator.

Jeśli masz problem z otyłością i nadwagą śledź na bieżąco stronę Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele pod koniec grudnia pojawi się na niej harmonogram spotkań organizowanych w ramach akcji.

Masz problem z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, jesteś zamknięty w sobie, miewasz złe samopoczuciem. Twierdzisz, że sprawy zawodowe nie idą po twojej myśli-a może masz problem ze znalezieniem pracy. Za wszystkie swoje niepowodzenia obwiniasz swoją otyłość i nadwagę. Podziel się z nami tym, co czujesz. Czekamy na wasze listy: fifikipepe@tlen.pl z dopiskiem „Żyj zdrowo”

informacja prasowa