Seks Stop z rutyną!

Strefy erogenne

strefy-erogenne

Mianem stref erogennych określamy obszary ciała, które charakteryzują się dużą wrażliwością na dotyk. Ich stymulacja przyczynia się do pobudzenia seksualnego.

Największą wrażliwością na dotyk charakteryzują się te partie ciała, które są pokryte cienką skórą np. zgięcia kolan, wewnętrzna strona ud, pach, owłosiona skóra głowy, okolice warg.

Podział stref erogennych

Z anatomicznego punktu widzenia strefy erogenne dzielimy na dwie grupy:

  • swoiste, w tym przypadku mamy do czynienia ze strefami skórno-śluzówkowymi ciała człowieka. W związku z tym, iż te partie ciała zawierają liczne zakończenia nerwowe, charakteryzują się dużą wrażliwością na dotyk.
  • nieswoiste, te partie ciała pokrywa przeciętna ilość zakończeń nerwowych i włosów.

Swoiste strefy erogenne

Do swoistych stref erogennych zalicza się:

  • prącie
  • srom
  • łechtaczkę
  • odbyt
  • brodawki sutkowe
  • wargi
  • jama ustna
  • okolice oczu

Irmina

Mianem stref erogennych określamy obszary ciała, które charakteryzują się dużą wrażliwością na dotyk. Ich stymulacja przyczynia się do pobudzenia seksualnego.

Wrażliwość na dotyk

Z przeprowadzonych badań wynika, iż ciało kobiety wykazuje większą wrażliwość na dotyk niż ciało mężczyzny. Zdarza się, iż stymulacja określonych partii ciała wywołuje u pań pobudzenie seksualne, podczas gdy u panów te rejony są niewrażliwe na pieszczoty.

Strefy erogenne kobiet i mężczyzn

Kobiety odczuwają podniecenie podczas stymulacji piersi, łechtaczki i pochwy. Za doznania mężczyzn odpowiadają pieszczoty krocza, prącia, napletka, moszny i sutków.

Petting

Niektóre osoby rezygnują ze stosunku na rzecz pettingu. Warto pamiętać, iż w przypadku pieszczot stref erogennych nie obowiązują żadne reguły. Każdy człowiek charakteryzuje się inną wrażliwością. Niektóre kobiety preferują podgryzanie piersi, podczas gdy inne odczuwają podniecenie podczas delikatnych pocałunków sutka.

Stymulacja nietypowych rejonów

Czasem zdarza się, iż stymulacja nietypowych rejonów stanowi źródło satysfakcji. Przeprowadzone badania wykazały, iż każdy fragment ciała, który jest pokryty cienką, dobrze ukrwioną skórą, może stanowić sferę erogenną.

Petting często bywa niedoceniany, tymczasem pobudzanie stref erogennych bez odbywania stosunku, sprawdza się podczas menstruacji i tuż po porodzie.

Irmina

Komentarze

pati25

9 lat temu

Wiele jest takich stref erogennych na naszym ciele.I każda z nas wie najlepiej,,której strefy pobudzanie jest najlepsze.
Budzi w nas pożądanie

Zostaw komentarz