Kultura Styl życia

Spadek – Kasia Bulicz-Kasprzak

Spadek Kasia Bulicz Kasprzak

Kasia Bulicz-Kasprzak to autorka powieści obyczajowych, która zyskała dużą przychylność blogerów literackich. Doceniają oni lekkość pióra pisarki oraz ciepło bijące z jej historii. Spadek to jej najnowsza powieść, która na początku października ukazała się nakładem Edipresse Książki.

Dziadek odnaleziony po latach

Dorota Jakubiec pracuje jako tłumaczka języka japońskiego. Po tym, jak rozstaje się z chłopakiem, mocno to przeżywa, jednak los zadba o to, aby jej życie nie było nudne.  Dorota nie będzie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie nieudanego związku, bowiem przychodzi jej odebrać dziadka. Kazimierz opuszcza szpital w Tomaszowie Lubelskim.  W głowie kobiety zapala się czerwona lampka. Skąd w ogóle wziął się ów mężczyzna?

Czy Dorota pozna rodzinne sekrety?

Początkowo Dorota i Kazimierz nie potrafią znaleźć nici porozumienia. Z czasem jednak miłość rodzinna odżywa. Dorota musi pomóc Kazimierzowi doprowadzić jego dom do porządnego stanu. Widać, że nieruchomość została mocno zaniedbana, gdyż zabrakło w niej kobiecej ręki.  Kim jest biologiczny ojciec Doroty? Kobieta nigdy nie miała okazji go poznać. Tato był zawsze nieobecny w życiu głównej bohaterki, wychowała ją mama.  Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli Dorocie sąsiadka jej dziadka, która stanowi wielką skarbnicę różnego rodzaju informacji, w tym rodzinnych tajemnic.

Co tydzień Dorota odwiedza „Zajazd u KIM”, to miejsce okaże się dla niej bezpieczną przystanią. Kobieta odczuwa pustkę w sercu. Czy wypełni ją nowy mężczyzna? Jakie zmiany zajdą w życiu Doroty?

Spadek – świetna powieść obyczajowa

Spadek to świetna powieść autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak, czyta się ją jednym tchem. To książka, która bawi, wzrusza, ale też skłania do refleksji. Nie zabrakło w niej wszystkich barw uczuć. Spadek doskonale sprawdzi się podczas długich, jesiennych wieczorów.

Komentarze

Zostaw komentarz