Śmierć jest tylko początkiem – Mike Okon

Mike Okon stworzył niezwykle intrygującą powieść, która łączy w sobie elementy thrillera, kryminału i political fiction. Śmierć jest tylko początkiem intryguje od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury bez rozwikłania skomplikowanej zagadki o charakterze międzynarodowym.

Agenci amerykańskiego wywiadu – jaką mają misję?

Jim i Tim to dwaj agenci, którzy pracują na rzecz amerykańskiego wywiadu. Przyjechali do Polski, aby korzystając z sieci kontaktów, przeprowadzić akcję na rzecz jednego z senatorów, który ma ubiegać się o fotel wiceprezydenta USA. Osoba, która pragnie piastować tak wysokie stanowisko, musi być krystalicznie czysta. Inaczej stanie się dla swojej partii kamieniem węgielnym i pociągnie ją na dno. Amerykańscy politycy, jak tylko mogą, starają się uniknąć skandali, które mogłyby odebrać im dobre imię, a następnie pogrążyć.

Śmierć jest tylko początkiem. Praca tajnych agentów

Jimowi nie podoba się to, iż musi pracować w Polsce, kraju mroźnym i mało przyjaznym, którego mieszkańcy posługują się trudnym językiem. Wiernie jednak wypełnia postawione przed nim zadanie i kontaktuje się z tajnymi kontaktami. Zdobywa od nich cenne informacje, które po zaszyfrowaniu przesyła za ocean, do władz amerykańskich.

Dyrektor finansowy, który podpadł wielu osobom

W międzyczasie poznajemy Stanisława Groszkowskiego. Mężczyzna jest akcjonariuszem oraz dyrektorem finansowym firmy Wadex, notowanej na warszawskiej giełdzie. Stanisław nie wzbudza jednak sympatii wśród swoich współpracowników. Z każdym się o coś kłóci. Z działem marketingu spiera się o wydatki na reklamę, z księgowością o to, iż koszty leasingu wciąż są zbyt wysokie. Krótko mówiąc, mężczyzna swoją postawą podpada wielu osobom.

Nieoczekiwana śmierć dyrektora finansowego – kto za nią stoi?

Gdy pewnego dnia nieoczekiwanie umiera na zawał, komisarz Rafał Kłopocki rozpoczyna śledztwo. Czy śmierć Groszkowskiego była naturalna? A może ktoś przyczynił się do jego przedwczesnego zgonu? Jeśli ktoś go zamordował, to jaki stał za tym motyw? Czy Groszkowski został usunięty przez Amerykanów, ponieważ znał niechlubne sekrety senatora? A może ktoś z pracowników postanowił się odegrać za liczne zniewagi? Rozwiązanie zagadki wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Realizacja testamentu Groszkowskiego stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo

Na dodatek po śmierci Groszkowskiego nieoczekiwani sprawcy włamują się do jego mieszkania, które zajmował wraz z córką. Równolegle z wynajmowanego magazynu giną komputery. Kto stoi za tymi działaniami? Dlaczego ktoś morduje kolejne osoby? Czy córce Groszkowskiego uda się spełnić jego ostatnią wolę, zanim i ją dopadnie zabójca?

Powieść, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili

Śmierć jest tylko początkiem to powieść, która trzyma czytelnika w napięciu. Nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. Mike Okon zaprasza czytelnika po krętych ścieżkach, zanim ten dojdzie do mety i pozna rozwiązanie zagadki. Śmierć jest tylko początkiem czyta się lekko i przyjemnie, ponieważ akcja książki rozwija się niezwykle dynamicznie.