Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Singiel z wyboru

singiel-z-wyboru

Powody tego, że nie ma przy Tobie na stałe mężczyzny są zapewne bardzo różne. Faktem jest, że żyjesz w pojedynkę. Chciałabyś móc cieszyć się pełnią szczęścia, ale co rusz opinia publiczna, bliscy, a nawet media próbują Cię „wyswatać”, bo przecież „samemu w życiu ciężko…”

To wcale nie musi tak być. Nawet jeśli zostałaś porzucona, pora stać się singlem z wyboru. Jeśli ma spotkać Cię prawdziwa miłość (a na każdego ona gdzieś tam czeka), to nie oznacza, że musisz na nią polować i “próbować” różnych związków. Miłość znajduje nas zazwyczaj wtedy, gdy wcale jej nie szukamy. Póki co więc warto zająć się sobą, swoją karierą, zdrowiem oraz rozwojem wewnętrznym.

Najpierw rozwiejmy najpopularniejsze mity:

  • Samotny człowiek jest nieszczęśliwy

Owszem, osobę pozbawioną ciepłych, serdecznych kontaktów z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną z pewnością nie można nazwać szczęśliwą. Wokół Ciebie jest jednak wiele osób życzliwych i ceniących sobie Twoją przyjaźń.

Będąc singlem nie żyjesz lękiem o drugą osobę, zależną od Ciebie i przeciwnie – nie czujesz się obciążeniem.

Joanna P.

Powody tego, że nie ma przy Tobie na stałe mężczyzny są zapewne bardzo różne. Faktem jest, że żyjesz w pojedynkę. Chciałabyś móc cieszyć się pełnią szczęścia, ale co rusz opinia publiczna, bliscy, a nawet media próbują Cię „wyswatać”, bo przecież „samemu w życiu ciężko…”

Emocjonalny “Plus” i “Minus”

Warto także dodać, że każdą zmianę w sytuacji życiowej można przyjąć ze znakiem emocjonalnym dodatnim – nadzieja, lub ujemnym – rozczarowanie. Takie nastawienie automatycznie determinuje sposób, w jaki uczestniczymy w sytuacji. Stąd też, jeśli weźmiesz pod rozwagę następujące elementy bycia singlem z wyboru i na nich będziesz starała się skupić uwagę, zamiast poszukiwania wad okaże się, że jesteś w bardzo inspirującej i dającej ogrom możliwości sytuacji życiowej.

  • single mają więcej czasu
  • single mogą realizować własne potrzeby
  • single z większą łatwością mogą realizować swoje pasje
  • single mogą swobodnie podróżować
  • single mogą bez wyrzutów sumienia oddać się pracy, działalności społecznej, potrzebom innych, polityce, etc.
  • single samodzielnie dysponują swoimi pieniędzmi
  • istnieje szeroka gama rozrywek, przeznaczona wyłącznie dla singli

To tylko kilka z oczywistych zalet bycia singlem z wyboru. Warto więc je przemyśleć, zamiast bezrefleksyjnie zdecydować się na kolejny związek tylko po to, aby nie wieść życia w pojedynkę.

Joanna P.

Komentarze (6)

Emilly27k

6 lat temu

Niekoniecznie stajemy się singlami z wyboru. Tak zadecydował za nas los.Nic na siłę. Jeśli nie czujemy się pewnie w związku to lepiej wybrać wybrać ,że chce się zostać singlem. Wybór musi być taki, abyśmy byli z niego zadowoleni. Praca też może przyczynić to naszego wyboru singla. Znani aktorzy, piosenkarze też są samotni. Przykład.Pani Zosia Czerwińska czy śp. Hanka Bielicka były singielkami. Za to mogły liczyć na pomoc koleżanek i kolegów zawodowych. Pani Zosia to może liczyć na pomoc niezawodnego Pana Mariusza Szczygła. Uczy się nowości technologicznych i powiada,że jej role są takie same jak ona.Samotność wcale nie musi oznaczać czegoś negatywnego jeśli mamy wokół zaufane osoby.

Mindi

9 lat temu

Dla mnie lepiej być singlem jeśli nie spotkamy odpowiedniego dla siebie partnera niż związać się z kimś i być nieszczęśliwym całe życie. Nie dla każdego bycie w związku to szczęśliwy wybór.

sara

9 lat temu

wybór wyborem,ale wszystko do czasu spotkania na swojej drodze osoby na widok której odezwą się motyle w brzuchu i wówczas każdy wybór może ulec zmianie,a gdy komuś to się nie przytrafi to mówi iż bycie singlem to świadomy wybór i dobrze niech tak sobie mówi

pati25

11 lat temu

Singiel z wyyboru.,..Ja to rozumiem,że jest to osoba,która sama wybrała i zdecydoowała się żyć bez partnera.Tak postanowiła i dobrze jej z tym.Nie ma zamiaru tego zmieniać.

summer

11 lat temu

Ja jestem nieco innego zdania niż autorka co do definicji „singla z wyboru”. Wydawało mi się, że jest to człowiek, który chce żyć bez życiowego partnera, bo tak lubi, a tu okazuje się, że on nie ma drugiej połówki, bo jeszcze nie znalazł odpowiedniej, ale jeśli spotka w życiu prawdziwą miłość, to związek nie jest wykluczony. Czyli to taki singiel natenczas?;)

Zostaw komentarz