Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Sensacyjne doniesienie odnośnie pozytywnego wpływu HydroVag® na satysfakcję seksualną kobiet i mężczyzn

sensacyjne-doniesienie-odnosnie-pozytywnego-wplywu-hydrovag-na-satysfakcje-seksualna-kobiet-i-mezczyzn

W Polsce liczba kobiet zmagających się z problemem menopauzy wynosi ponad 8 milionów. Szereg specjalistów stawia sobie za cel złagodzenie objawów przekwitania będących skutkiem niedoboru estrogenów.

Aż 75% kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym boryka się przynajmniej z jednym z objawów przekwitania. Najczęściej występującym, jak i najbardziej dokuczliwym symptomem menopauzy, jest atrofia pochwy, a więc stopniowe zmniejszanie nawilżenia oraz trudność utrzymania prawidłowego pH pochwy. Do typowych objawów atrofii należą:

 • uczucie dyskomfortu i suchości pochwy (występujące wśród 27-55% badanych kobiet);
 • podrażnienie i świąd oraz uczucie pieczenia okolic sromu i pochwy (problem dotyka 18% badanych kobiet);
 • dyspareunia, czyli bolesne stosunki oraz towarzyszący temu zjawisku spadek jakości życia seksualnego (dotyczy 40-80% badanych kobiet);
 • zwiększona podatność nabłonka pochwy na mechaniczne uszkodzenia oraz zmiana pH pochwy na bardziej zasadowe, co prowadzi do zwiększenia podatności miejsc intymnych na infekcje.

Problem, który dotyczy wielu kobiet

W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, iż objawy zanikowych zmian w pochwie dotyczą tylko kobiet w dojrzałym wieku, okazuje się jednak, że to nieprawda. Na suchość pochwy skarżą się kobiety po terapii onkologicznej, długotrwale karmiące piersią, w czasie połogu, panie długotrwale korzystające z antykoncepcji hormonalnej oraz po operacjach okolic intymnych.

Niedobór estrogenów w organizmie kobiety powoduje zmiany w obrębie nabłonka oraz mikroflory pochwy, które prowadzą do: spadku nawilżenia oraz zmniejszenia zdolności do regeneracji nabłonka, wzrostu pH pochwy, co z kolei przyczynia się do wzrostu ryzyka infekcji. Każdy z tych czynników wpływa negatywnie na jakość życia (w szczególności seksualnego) pań w wieku okołomenopauzalnym.

Specjaliści w dziedzinie ginekologii zalecają swoim pacjentkom stosowanie niehormonalnych metod terapii miejscowej, w skład proponowanych przez ekspertów preparatów wchodzą naturalnie występujące w organizmie człowieka substancje takie jak: kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Produktem dostępnym na polskim rynku, który zawiera wszystkie te składniki są globulki dopochwowe HydroVag®.

Kwas hialuronowy wykazuje zdolność do wiązania cząsteczek wody i w ten sposób zabezpiecza nabłonek przed utratą tego cennego składnika, jednocześnie nawilża i uelastycznia ściany pochwy. Wskutek miejscowego wprowadzenia kwasu mlekowego pH pochwy ulega obniżeniu, kwaśny odczyn zapobiega infekcjom intymnym, ponieważ ogranicza rozwój patogenów. Z kolei glikogen ma za zadanie dostarczyć składników odżywczych dobroczynnym bakteriom kwasu mlekowego, które w wyniku przemian enzymatycznych przekształcają cząsteczki glukozy do kwasu mlekowego.

HydroVag, artykuł sponsorowany

W Polsce liczba kobiet zmagających się z problemem menopauzy wynosi ponad 8 milionów. Szereg specjalistów stawia sobie za cel złagodzenie objawów przekwitania będących skutkiem niedoboru estrogenów.

Skuteczność potwierdzona badaniami – globulki dopochwowe HydroVag®

Skuteczność preparatów dopochwowych zawierających kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy potwierdzają wyniki polskich badań przeprowadzonych z udziałem kobiet po menopauzie w wieku 55-65 lat. U uczestniczek zastosowano globulki dopochwowe HydroVag® w celach profilaktycznych. Badania zostały zrealizowane w 2013 roku w trzech ośrodkach: Warszawie, Lublinie i Katowicach. Wszystkie uczestniczki spełniały następujące kryteria:

 • wiek 55-65 lat
 • stan po menopauzie
 • brak objawów infekcji pochwy
 • zachowany narząd rodny
 • niestosowanie hormonalnej terapii zastępczej
 • brak schorzeń ogólnoustrojowych takich jak cukrzyca
 • zachowana aktywność seksualna.

Uczestniczki badań stosowały preparat HydroVag® według następujących zaleceń: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni, a następnie 1 globulka na noc co 2-3 dni przez okres 2 miesięcy.

Wyniki przeprowadzonego badania potwierdzają:

 • znaczną redukcję objawów atrofii sromu i pochwy – preparat powoduje złagodzenie dyskomfortu intymnego spowodowanego suchością pochwy;
 • przywrócenie fizjologicznego pH chroniącego pochwę przed infekcjami;
 • istotną poprawę funkcjonowania życia seksualnego w tym: wzrost pożądania, podniecenia i nawilżenia, łatwiejsze osiąganie orgazmu, poprawę satysfakcji seksualnej oraz zmniejszenia dyspareunii (bólu podczas zbliżenia).

Przeprowadzone badania potwierdzają, iż HydroVag® to globulki dopochwowe zawierające składniki pozytywnie wpływające na zdrowie intymne kobiet. Dzięki temu preparatowi walka w dokuczliwymi objawami suchości pochwy stała się o wiele łatwiejsza.

Więcej informacji nt. przeprowadzonych badań znajdziesz na stronie www.hydrovag.pl/

HydroVag, artykuł sponsorowany

Komentarze (18)

aseret

9 lat temu

Niestety, nie zostałam zakwalifikowana do testów, ale po przeczytaniu opinii na forum zakupię ten produkt. Wszystkie wyrażacie się bardzo przychylnie więc to jest najlepsza rekomendacja produktu. 🙂

syrenka321

9 lat temu

Hydrovag to ja juz stosuje od dawna, zawsze jak pojawia sieproblem suchosci, a poniewaz z doswiadczenie wiem ze jest skuteczny, dlatgeo kupilam go ostatnio mojej cioci, ktora miala zabieg ginekologiczny i teraz czuje dyskomfort i suchosc pochwy, na pewno globulki jej pomoga!

Danusiate

9 lat temu

Globulki są super, też testuję je od paru dni i muszę powiedzieć, że od pierwszego zastosowania zauważyłam (czy raczej: poczułam) poprawę. Bardzo dobrze zaprojektowany kształt – nie ma żadnych problemów z aplikacją. Dobrze, że jest taki produkt!!!

mejgosia

9 lat temu

A ja dzisiaj zaaplikuję już ostatnią globulkę, miałam przyjemność, niebywałą , testować ten wspaniały produkt! W moim przypadku strasznie doskwierały mi takie objawy jak pieczenie okolic intymnych, świąd, oraz szczypanie. A co za tym idzie, brak ochoty na sex, gdyż współżycie sprawiało mi ból.Globulki , po pierwszej aplikacji, poradziły sobie ze wszystkim tymi niedogodnościami . po około 15 min. od aplikacji, czułam już pierwsze,,miłe”objawy 😉 Sex był niesamowity :P:-X . Poza tym po trzeciej globulce nie odczuwałam w ciągu dnia świądu i pieczenia i nadal czuję się super! Małym dyskomfortem jest fakt, że należy zabezpieczyć bieliznę wkładką higieniczną, ale to tylko w nocy, w dzień nie jest to już potrzebne! Aplikacja globulek jest bardzo wygodna ma na to wpływ zapewne superowy kształt globulki! Kilka lat temu używałam innych globulek i na samą myśl o nich robi mi się niedobrze, były strasznie duże i długie, rozpuszczały się długo i cały czas je czułam w środku! Hydro Vag ma bardzo przyjazny kształt oraz świetną konsystencje, co sprawia,że aplikacja jest bezstresowa!(woot)
Bardzo mi żal ,że test już się kończy, na pewno wróce do tych globulek, zgodnie z zaleceniami producenta! Polecam szczerze wszystkim menóweczkom !:-d

Aneczka2015

9 lat temu

Globulki HydroVag już u mnie, dzisiaj rozpoczynam 7 dniowe testowanie. Globulki są zapakowane jak większość tego typu preparatów- opakowanie klasyczne, przejrzyste-zawiera ulotkę z najbardziej istotnymi informacjami.

nadinka

9 lat temu

Podeśle link do tego artykułu mojej cioci, powinien ją zainteresować, niedawno miała problemy natury kobiecej

alibabka

9 lat temu

Niestety przegapiłam informację o możliwości testowania produktu. Czekam w takim razie na relację pań, którym się udało. Piszcie w komentarzach jak wrażenia !

Sarah

9 lat temu

Ja również dostałam się do testów, wczoraj otrzymałam przesyłkę i mam nadzieję, że będę równie zadowolona jak kobiety, które wzięły udział w badaniu opisanym w artykule:)

Aneczka2015

9 lat temu

Już niedługo będę miała przyjemność testować HydroVag i wtedy przekonam się na własnej skórze o jego działaniu- jak na razie czekam na przesyłkę 🙂

totonka

9 lat temu

Niestety, w pewnym wieku pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości, niektóre z nich są nieprzyjemne. Dobrze, że istnieją preparaty takie jak HydroVag, które łagodzą suchość pochwy.

Tess

9 lat temu

Mnie większość tych problemów nie dotyczy ale bardzo żałuję, że w czasie gdy miałam kłopoty nie było takich suplementów wspomagających. Jednak stosowałam Hydrovag po antybiotykach zapobiegawczo.

pati25

9 lat temu

Naprawdę są to świetne doniesienia.:-):-X Dzięki takiemu wspaniałemu preparatowi HydroVag możemy pozbyć się wielu problemów intymnych.Taka mała globulka a ma tyle właściwości.Super! :-X:-X:-X

Mindi

9 lat temu

Bardzo obiecujące i optymistyczne są te doniesienia. Słyszałam od wielu kobiet, że takie dolegliwości się pojawiają w czasie menopauzy i obawiałam się jak to będzie kiedyś ze mną. Teraz nie obawiam się skoro są takie proste metody aby wyeliminować te przykre dolegliwości.

dulcynea

9 lat temu

Ciekawy artykuł, są to problemy , które mnie coraz bardziej dotyczącą. A o właściwościach kwasu hialuronowego , słyszałam ostatnio całkiem sporoO:)

Marietta_68

9 lat temu

Nie widziałam że kwas hialuronowy ma tak szerokie zastosowanie, widzę że nie jest użytkowany nie tylko w kosmetykach, ale również w globulkach dopochwowych. W końcu ten cudowny składnik wchodzi w skład naszego organizmu.

Zostaw komentarz