seksowna-babeczka-z-dobra-dusza

Pewnie powiesz – „zaraz, zaraz – albo jedno, albo drugie”. A ja spytam – a właściwie dlaczego mamy wybierać? Kto powiedział, że nie da się pogodzić w sobie sprzeczności? Wszak jesteśmy kobietami i umiejętność pogodzenia sprzeczności to nasza specjalność.

Każda z nas ma takie dni, uczestniczy w sytuacjach, czy relacjach z ludźmi – w których stawia raz na bycie seksowną babeczką, a drugi raz dobrą duszą. Musimy jednak pamiętać, że w każdej z nas drzemie jedna i druga i żadnej z nich nie musimy ukrywać.

Stereotypy – NIE!

Seksowna babeczka z dobrą duszą ma jeszcze jedną, wielką i niedocenianą zaletę – obala stereotypy . Wszystkie znamy przecież to potoczne stwierdzenie, że albo ładna, albo mądra. Każdy jednoznacznie i natychmiastowo wybuduje w swojej głowie stereotypowy obraz, gdy powiem „seksowna blondynka”, albo „kobieta – inżynier” albo „kobieta – mechanik”. Widzenie to zupełnie nie odpowiada prawdzie i aby każdy mógł się o tym przekonać – potrzeba nam właśnie więcej seksownych babeczek z dobrą duszą.

Funkcjonowanie w tej roli ma nie tylko społecznie pożądane rezultaty, jak demitologizacja fałszywych przekonań, ale ma również niepomierne zalety dla Ciebie samej. Mam tu na myśli fakt, że będąc seksowną babeczką, a więc osobą dbającą o wygląd zewnętrzny i umiejącą wydobyć zalety swej atrakcyjności , jak i osobą o wartościach i atutach wewnętrznych – stajesz się pozytywnie postrzegana w obszarach obu środowisk. Zarówno tych nastawionych wyłącznie na to co zewnętrzne, jak i skupionych na wewnętrznych wartościach . A ponieważ w obu jesteś osobą mile widzianą , w obu również możesz zdziałać wiele dobrego.

Grupa specjalna

Od zarania dziejów wiadomo, że najskuteczniejszą z zasad jest zasada złotego środka, czyli kompromisu pomiędzy skrajnościami. Jeśli jesteś seksowną babeczką z dobrą duszą ,to oznacza, że już przyswoiłaś sobie tę zasadę i że nie masz kłopotu z wypośrodkowaniem pomiędzy skrajnymi rzeczami, które w życiu są istotne i odgrywają zasadniczą rolę. To sprawia, że jesteś kobietą, która z niczego nie rezygnując potrafi zintegrować w sobie pozornie sprzeczne ideały. A to ważna i wciąż dostępna tylko małej grupie umiejętność.

Joanna P.