Seks Seksualna dojrzałość

Seksapil po 50-tce

seksapil-po-50-tce

Wiemy wszystkie, że „sex appeal to nasza broń kobieca”. Ale co tak dokładnie oznacza ten tajemniczy termin? Z angielskiego sex appeal to atrakcyjność erotyczna. Dlaczego więc nazywa się ją bronią? Bo seksapil to potężne narzędzie wpływu.

Siła kobiecości

Nie tylko wygląd naszego ciała, ale też jego zapach i ton głosu mają przemożny wpływ na zachowania seksualne, ale także na wszelkie relacje międzyludzkie. Wiemy bowiem, że atrakcyjność fizyczna wywołuje tzw. efekt aureoli, a zatem osobom pięknym i atrakcyjnym skłonni jesteśmy przypisywać także inne, pozytywne cechy takie jak dobro, inteligencję, szlachetność, życzliwość etc.

W odniesieniu do seksapilu badania dowodzą także, że nie to, co jest nam dane jest naszym najcenniejszym atutem, ale to, jak potrafimy to wykorzystać. Jak to rozumieć? Otóż nie wystarczy być piękną, zgodnie z obowiązującymi kanonami, ale należy również umieć posługiwać się atutami swojego ciała. Znamy bowiem kilka ikon seksu, które wcale nie odzwierciedlały powszechnych kanonów, ale miały w sobie to coś, tę niesamowitą zmysłowość, która sprawiła, że były uwielbiane przez tłumy.

To samo tyczy się wieku. To nie on definiuje naszą seksualność. Ważne jest jak się nią posługujemy. Seksapil po 50tce ma swoja specyfikę. Składają się na niego następujące elementy.

Seksapil to nasza broń kobieca

Po pierwsze seksapil to nie epatowanie seksem, czyli ostrym makijażem i pretensjonalnym strojem. Prawdą bowiem jest twierdzenie, że im mniej o nas wiadomo, tym bardziej jesteśmy pociągające i atrakcyjne.

Anna J

Wiemy wszystkie, że „sex appeal to nasza broń kobieca”. Ale co tak dokładnie oznacza ten tajemniczy termin? Z angielskiego sex appeal to atrakcyjność erotyczna. Dlaczego więc nazywa się ją bronią? Bo seksapil to potężne narzędzie wpływu.

Postarajmy się więc o okrycie naszej osoby mgiełką tajemnicy, delikatne podkreślenie walorów ciała i ukrycie ewentualnych defektów. To, co ukryte dla oczu, pobudzi męska wyobraźnię, a subtelność i tajemniczość wzmocni kwintesencją naszej kobiecości.

Po drugie seksapil to umiejętność tworzenia wrażenia, to autoprezentacja, to aura, jaka wokół siebie wytwarzamy. Jeśli lubimy siebie, akceptujemy swoje ciało, jesteśmy świadome, zadowolone z siebie, umiemy flirtować i uwodzić spojrzeniem – to działa na wyobraźnię. Nie musimy być w posiadaniu ciała Wenus z Milo, aby być tak postrzegane. Wszystko zależy od sposobu, w jaki się zachowujemy.

Obecnie bardzo przeceniamy rolę wzroku. Tymczasem seksapil, to w dużej mierze umiejętna gra zmysłów. To nasz zapach, który w nieświadomy sposób oddziałuje na receptory w mózgu; to tembr głosu, który wystarcza, aby kimś się zainteresować i uznać go za atrakcyjnego (stąd fenomen sex telefonów).

To także mimika i pantomima, mowa naszego ciała. Miękkie, seksowne gesty, kołyszący chód, czy błysk w oczach mówi: to kobieta świadoma swojej wartości, taka, która siebie ceni, taka która jest wyzwaniem i która intryguje.

Anna J

Wiemy wszystkie, że „sex appeal to nasza broń kobieca”. Ale co tak dokładnie oznacza ten tajemniczy termin? Z angielskiego sex appeal to atrakcyjność erotyczna. Dlaczego więc nazywa się ją bronią? Bo seksapil to potężne narzędzie wpływu.

W dzisiejszych czasach pokazywania seksu w sposób bardzo dosadny i pozbawiony sekretów, taki świadomy i gustowny seksapil jest towarem deficytowym. Wiek nie ma tutaj znaczenia, a ponieważ nie będziemy miały już 20 lat – warto więc zainwestować w te elementy seksapilu.

Kobieta jest jak wino

Seksapil dojrzałej kobiety to przełamanie stereotypów mówiących o tym, że ciało uwielbiane przez mężczyzn to ciało młode, jędrne i bez zmarszczek. Tym mężczyznom i kobietom, którzy dali zwieść się mediom, możesz podsunąć ten artykuł, a może podziała na niego jak sole trzeźwiące. Być może czytając go doceni oprócz młodości i urody, erotyczną aurę, grę zmysłów, flirt, umiejętności prowadzenia rozmowy i uwodzenia. Są to kompetencje zupełnie obce niedoświadczonym dziewczętom.

Seksapilu nie buduje nasze wyuzadane, kipiące seksem zachowanie, czy sposób w jaki wyglądamy. Seksapil to stan naszego umysłu i tam należy go szukać.

Anna J

Komentarze (15)

Mindi

7 lat temu

W każdym wieku człowiek może być atrakcyjnie seksualnie. Zarówno mężczyzna jak i kobieta musi dbać o siebie, rozwijać się. Oprócz tego każdy ma coś wyjątkowego w sobie co nie mija wraz z wiekiem :-X

Emilly27k

7 lat temu

Ja się zgodzę z opinią Elle ,że jeśli kobieta w każdy wielu jest zadbana to posiada w sobie to „coś”.
Moim zdaniem spojrzenie to nasza broń kobieca. Działa na faceta.

elle@elle

7 lat temu

ja czesto spotykam portale i strony wielbicieli dojrzalych ,swiadomych zadbanych kobiet i to wsrod mlodych mezczyzn i nie dziwie im sie bo my smakujemy jak dojrzale owoce a te malolaty to coz sa i wielbieciele kwasnych jablek :)))

serenada0

9 lat temu

Bardzo mądry , ciekawy , prawdziwy artykuł. Rozmowa , spojrzenie , gesty , mimika itd. potrafią być bardziej erotyczne niż sexowna bielizna. I prawdą jest , że musimy akceptować i lubić siebie , swoje ciało , stanąć nago przed lustrem i powiedzieć : jest ok ….

gosiula65

10 lat temu

Znam niemało kobiet,które są bardziej atrakcyjne i seksowne od swoich corek.Ja jmam 40+lat i czuję się bardziej kobieco niż gdy miałam 20,30 lat.Dojrzałość to pełnia kobiecości.

memorka

10 lat temu

filodendron napisał(a):
> Mąż jest ode mnie 10 lat starszy i przez to mnie traktuję jak młódkę ,chociaż mam już swoje lata. Niezłe
Szczęściara, zawsze czujesz się przy nim młoda:)

filodendron

10 lat temu

Mąż jest ode mnie 10 lat starszy i przez to mnie traktuję jak młódkę ,chociaż mam już swoje lata. Niezłe 🙂

summer

11 lat temu

Są mężczyźni, którzy wolą dużo starsze od siebie kobiety, lecz zawsze mnie zastanawiało, czy to nie świadczy o ich niedojrzałości emocjonalnej, o poszukiwaniu w kobiecie cech matczynych bardziej niż partnerskich. Oczywiście – nawet pani po 70-tce może być atrakcyjna erotycznie, ale już dla znacznie mniejszej grupy mężczyzn i o wiele więcej ją to kosztuje starań, niż 20-latkę!

ell@

11 lat temu

„Uwazaja, ze mloda kobieta u ich boku jest gwarancja ich meskosci i seksualnosci”.

.. hmm – czy ja wiem ..? potem cichcem odwiedzają seksuologa – ostatnio o jednym z naszych reżyserów operowych tak pisano 😉

Wychodzę z założenia, że jestem tak samo atrakcyjna dla mojego partnera, jak On dla mnie. Razem dojrzewaliśmy, razem przekwitamy. Oboje się zmieniamy po trochu tu i tam – ale dbamy o siebie, uprawiamy różne sporty, mamy ładne sylwetki itd itp

A opinia innych (obcych) … nie za bardzo mnie interesuje.

Suzanna

11 lat temu

Uważam, że kobieta w KAŻDYM WIEKU może wyglądac, czuc się i po prostu byc seksowną. To nie tylko kwestia zadbanego wyglądu, to przede wszystkim kwestia tego jak się postrzegamy. Trzeba znac swoją wartośc, byc pewną siebie i cieszyc się życiem!

gwolska

12 lat temu

Niestety wiekszosc mezczyzn nie docenia seksapilu kobiet po 50-tce. Uwazaja, ze mloda kobieta u ich boku jest gwarancja ich meskosci i seksualnosci. Tym samym chca sie dowartosciowac, bo nie wiedza ile jeszcze czasu beda sprawni fizycznie. Dziwne to, ale tak mysli wiekszosc mezczyzn.

Zostaw komentarz